19 Mayıs kutlamaları balkonlardan yapılacak

Silicone Android Uygulaması

Binlerce insan bize defalarca kez ihanet eden, ülkemizin düşmanlarına sahip çıkan Araplar için sokaklara dökülecek, üstüne üstlük görevi Türkiye Cumhuriyeti topraklarını korumak olan şanlı Türk askerini Gazze'ye gönderin diye protesto yapıp ceza falan almayacaklar. Biz de Türkiye'nin işgallerden kurtulduğu günü balkonlarımızdan sadece İstiklal Marşı ile kutlayacağız. Anladım hocam. Filistin de İsrail de Mescid-i Aksa gibi bir yere ev sahipliği yapmayı hak etmiyor. İkisi de en kısa sürede yok olur umarım.

Not: Sözüm İsrail askerleri tarafından katledilen masum Filistin vatandaşlarına değildir.

KS
hadwiger

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
Bayram namazı yasak değil ama. :) Güzel engelleme çabaları.
19 Mayıs günü Türk halkı için ne kadar önemliyse İslam alemi için de Ramazan Bayramı önemli. Keşke ikisini birden dilediğimiz gibi kutlayabilsek. Ama birine izin verip birini yasaklayınca din ve devlet işleri ayrılmamış oluyor.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
19 Mayıs günü Türk halkı için ne kadar önemliyse İslam alemi için de Ramazan Bayramı önemli. Keşke ikisini birden dilediğimiz gibi kutlayabilsek. Ama birine izin verip birini yasaklayınca din ve devlet işleri ayrılmamış oluyor.
Bayram namazını yasaklasalar 19 Mayıs'tan daha çok tepki alırdı diye düşünüyorum.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Şu an gerçekten üzüldüm. Merkeze yakın oturuyorum, arkadaşlarımla 19 Mayıs günü dışarı çıkıp bakarız meydana demiştik. Virüs, dini bayramlarda veya mitinglerde bulaşmıyor ama milli bayramlarda bulaşıyor demek ki...
İşin komik tarafı 19 Mayıs kutlamasını bütün ülke dışarı çıkarak yapmıyor. Bayram namazına ise namaz kılmayı bilen çoğu insan gider. Hangisinde corona riski daha fazla bunu anlamıyorlar sanırım. Birisinde 10 milyon kişi neredeyse, diğerinde maksimum 50-100 bin kişi.

Üstelik namaz kapalı alanda kılınıyor, 19 Mayıs etkinlikleri açık alan.

50-100 bin kişinin katıldığı etkinliği kapatıp 10 milyon kişinin gittiği namazı açarsan mantıksızlık var burada.

Tek7HackDedi

Bronze Sample
İfade skoru
628
Binlerce insan bize defalarca kez ihanet eden, ülkemizin düşmanlarına sahip çıkan Araplar için sokaklara dökülecek, üstüne üstlük görevi Türkiye Cumhuriyeti topraklarını korumak olan şanlı Türk askerini Gazze'ye gönderin diye protesto yapıp ceza falan almayacaklar. Biz de Türkiye'nin işgallerden kurtulduğu günü balkonlarımızdan sadece İstiklal Marşı ile kutlayacağız. Anladım hocam. Filistin de İsrail de Mescid-i Aksa gibi bir yere ev sahipliği yapmayı hak etmiyor. İkisi de en kısa sürede yok olur umarım.

1- Filistin'liler ile Arapları karşılaştırmamanı rica ediyorum.

2- 19 Mayısı Balkonlar da kutlatan kişi Cumhurbaşkanıdır. Dini kullanarak oy topluyor. Bayram namazını kıldırması uygun değil. Ama kıldırmaz ise oylar akar gider. Yani bir suçlu arayacaksanız o kişi belli.

Biz de Türkiye'nin işgallerden kurtulduğu günü

3- 19 Mayıs günü Türkiye işgallerden kurtulmadı. 19 Mayıs günü Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştı.

KS
hadwiger

hadwiger

Gold Sample
İfade skoru
4.115
1- Filistin'liler ile Arapları karşılaştırmamanı rica ediyorum.
Filistinliler Arap'tır. Diğer Arapların da çok bir farkı yok zaten. Yine de haklısınız, genelleme yapmak değildi amacım.
2- 19 Mayısı Balkonlar da kutlatan kişi Cumhurbaşkanıdır. Dini kullanarak oy topluyor. Bayram namazını kıldırması uygun değil. Ama kıldırmaz ise oylar akar gider. Yani bir suçlu arayacaksanız o kişi belli.
İkimiz de aynı kişinin suçlu olduğunu düşünüyoruz.
3- 19 Mayıs günü Türkiye işgallerden kurtulmadı. 19 Mayıs günü Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştı.
Biliyorum, işgallerden kurtulmak için atılmış önemli bir adımdı.

Ayhan36

Silver Sample
İfade skoru
1.990
12 yaşında değil. 8 yaşında, doğru bilgi yayalim.

Not: Sözüm İsrail askerleri tarafından katledilen masum Filistin vatandaşlarına değildir.
Filistin neden yok olsun ki? Ha doğru siz din düşmanıydınız.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube