16 GB RAM günümüzde yeterli mi?

Silicone Android Uygulaması

TLP

Bronze Sample
İfade skoru
161
Çipler, MHz ve gecikme olarak aynı model olması önemli ama bazen aynı model olması bile çipler konusunda garanti değil çip üreticisi olmayan markalarda (örnek: G.Skill).

16 GB 2x8 şeklinde en azından benim için hala yeterli, 32GB için giriş veya orta seviye render alan biri olman lazım yoksa gereksiz kaçar.

KS
M

m0jdeszcz

Rütbesiz
İfade skoru
0
Teşekkürler almaktan vazgeçtim su an 2x8 RAM benim modelin aynısı 1780 lira(aynı marka MHz ve CL'ye sahip de 1360 lira) gerçekten bu parayı vermek cılgınlık yani artık oyunlar 32 GB bile istese 1780 lira vermem büyük ihtimal umarım bizi masrafa sokmaz en az 3 yıl daha 16 GV'da kalırız :)

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Teşekkürler almaktan vazgeçtim su an 2x8 RAM benim modelin aynısı 1780 lira(aynı marka MHz ve CL'ye sahip de 1360 lira) gerçekten bu parayı vermek cılgınlık yani artık oyunlar 32 GB bile istese 1780 lira vermem büyük ihtimal umarım bizi masrafa sokmaz en az 3 yıl daha 16 GB'da kalırız :)
Dostum sen RAM'e niye takıldın ki? İşlemci ve ekran kartı daha önemli, onlar iyiyse daha fazla RAM'e ihtiyacın yok zaten.

KS
M

m0jdeszcz

Rütbesiz
İfade skoru
0
Dostum sen RAM'e niye takıldın ki? İşlemci ve ekran kartı daha önemli, onlar iyiyse daha fazla RAM'e ihtiyacın yok zaten.
Daha dün takıldım ben de bu olaya bunun sebebi de; internette gezinirken (Edge) %45 RAM kullanıldıgını gördüm yani yaklaşık 8 GB. Yahu dedim ben bu oyuna girdigimde (BF2042) bu oyunu kasmadan nasıl oynuyorum yani hem 8 GB ram yiyen Edge hem de oyunu açtım ekstra bir sürü yan program açtı ama herhangi bi sorun olmadı oyunda.
Bu RAM kullanma olayını tam anlamadım, oyunu ultra ayarlarda oynuyorum testlerde 12 GB falan kullanıyor ama benim 12 GB alanım yok nasıl karsılıyor çözemedim.
Bilen varsa aydınlatabilir, bu arada ekran kartım 3070 8 GB.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

şimdi benim 2 tane ram yuvam dolu dual channel olacak şekilde 3.cüsüne 8 gb ram taksam biri boşta olsa sorun olurmu aynı model rami takıp anakart quad desteklemiyor zaten

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube