106 gram mouseun 69 gram mousedan hafif gelmesi

Silicone Android Uygulaması

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Kuzenimle Gigabyte ECO600 mouseu karşılığında HDD'mi takas etmiştim. Ve mouse çalışmıyordu :D Ama şunu fark ettim ki 69 gram olan Katar Pro'mdan daha hafif geliyor. Skatezleri ise çiziç çizik ve bazıları engebeli. Hatta 1 tanesisi söktüm çıkmaya başladığından. Öyle bile skatezleri daha kaygan geldi.

Nasıl olabiliyor?

KS
mutlu pide

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Psikolojik olarak hafif gelmiş olabilir mi?
Hayır. Basbayağı daha hafif.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Skatezlerinin daha kaygan olmasına imkan yok gibi bir şey, Katar Pro'daki skatezler kocaman. Bence tamamen psikolojik, uzun süre aynı fareyi kullanınca bir fark hissedersiniz tabii.
G102'den Katar Pro'ya geçtim- 1 ay olacak yaklaşık. G102'den birazcık farklı ama çok değil. ECO600'den çok farklı ama.

KS
mutlu pide

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Bu ölçümleri İnternet'ten almış iseniz mousea koymaları gereken demiri unutmuş olabilirler :) Yok siz ölçtü iseniz boyutundan ötürü tutuşunuz ve gererken güçten dolayı farklı hissetmeniz normal.
O demir 40 gram etmez herhalde. Normalde fingertip claw karşışık tutuyorum. Her şekilde ECO600 daha iyi geliyor. Keşke bozuk çıkmasaydı :D

Belki bu konuyu görenler sırf bir mouse 100 gram diye kötü demekten vazgeçer 8)

Kardeşime sordum o da ECO600 daha hafif dedi.

Son düzenleme:
KS
mutlu pide

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Pillerin sorunsuz olduğundan ve pil yatağına düzgünce temas ettiğinden emin misin?
Birde, kuzenin bozuk olduğunu itiraf etti mi farenin?
Bozuk olduğunu o da bilmiyordu. Çünkü kullanmıyordu. Ben aldığımda fark ettim. Ama sıkıntı değil zaten HDD'ye ihtiyacım yok.

Pilsiz 106 gram bu arada.

KS
mutlu pide

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Ağırlık merkezi yüzünden olabilir. Ya da ağırlığı her yerde aynı olmadığı için tuttuğunuz noktada daha ağır gelmiş olabilir.
Sonuçta ECO600 Katar Pro'dan daha büyük. Ağırlık farklı bir şekilde dağılmıştır.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube