1000 dolar laptop önerisi

Silicone Android Uygulaması
Bütçe
1000

Aşık Veysel

Bronze Sample
İfade skoru
35
Selam arkadaslar. Amerika'dan gelecek bir arkadasimdan laptop getirtmesini isteme gibi bir planim var. Max. 1000 dolar butceyle duzgun bir laptop alinabiliyorsa bana ne onerirsiniz?

Bilgisayardan oyun hic oynamiyorum, 3D tasarim, foto ve video editleme, yazilim ve gundelik isler icin kullanacagim. En az 16 GB RAM olsun. Max. 15.6 inch olsun, daha kucuk olabilir ama buyuk istemiyorum. Ek olarak, Linux ile uyumlu olursa iyi olur, dual-boot Ubuntu ile kullanacagim. (Istekler bu fiyata mumkun degilse kusura bakmayin, piyasaya hakim degilim.)

Simdiden tavsiyeleriniz icin tesekkurler.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
@Dark Lord of the Sith, Oneri icin tesekkurler ancak siteyi ilk defa duydum ve sanirim urun cesitli promosyonlarla bu fiyata geliyor. Amazon, Newegg gibi daha saglam sitelerden oneri yaparsaniz cok sevinirim :)
Site güvenilir bir site. O konuda içiniz rahat olsun. Cihazın toplam fiyatı 1010 dolar oluyor kargo ile. Promosyona gerek yok yani. Ama ille de Amazon veya newegg derseniz buna bakabilirsiniz. Şiddetle ilk attığımı öneririm.

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
Site güvenilir bir site. O konuda içiniz rahat olsun. Cihazın toplam fiyatı 1010 dolar oluyor kargo ile. Promosyona gerek yok yani. Ama ille de Amazon veya newegg derseniz buna bakabilirsiniz. Şiddetle ilk attığımı öneririm.
Kullanım amacına göre ekran kartını önemsiz görmen çok ilginç. Donanım hızlandırma için kullanılıyor ve gerçekten yüksek fark yaratıyor. MX450 acayip yetersiz.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Kullanım amacına göre ekran kartını önemsiz görmen çok ilginç. Donanım hızlandırma için kullanılıyor ve gerçekten yüksek fark yaratıyor. MX450 acayip yetersiz.
Acayip yetersiz değil. Arkadaşın bu işi profesyonel bir şekilde yaptığını düşünmüyorum. Öyle olsaydı onu ayrıca belirtirdi diye düşünüyorum. Ayrıca bütçeyi de biraz arttırırdı. IdeaPad 5/i Pro tam olarak günlük kullanım/tasarım laptopu. Kaliteli bir kasa, fiyatına göre muhteşem bir ekran, iyi bir batarya ve Lenovo'nun kaliteli klavyesi. Alternatif olarak Legion serisine bakılabilir ancak bu sefer ekran ve kasadan vazgeçilmiş olunuyor.

LaMorte

Gold Sample
İfade skoru
2.297
Acayip yetersiz değil. Arkadaşın bu işi profesyonel bir şekilde yaptığını düşünmüyorum. Öyle olsaydı onu ayrıca belirtirdi diye düşünüyorum. Ayrıca bütçeyi de biraz arttırırdı. IdeaPad 5/i Pro tam olarak günlük kullanım/tasarım laptopu. Kaliteli bir kasa, fiyatına göre muhteşem bir ekran, iyi bir batarya ve Lenovo'nun kaliteli klavyesi. Alternatif olarak Legion serisine bakılabilir ancak bu sefer ekran ve kasadan vazgeçilmiş olunuyor.
Profesyonel şekilde bir iş yapmasa dahi daha düşük işlemci kullanan fakat GTX 1650S, 1660 seviyesinde kart bile daha iyi performans verecektir.
Gündelik kullanım da diğer işlere göre daha baskın duruyor.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Profesyonel şekilde bir iş yapmasa dahi daha düşük işlemci kullanan fakat GTX 1650S, 1660 seviyesinde kart bile daha iyi performans verecektir.
Gündelik kullanım da diğer işlere göre daha baskın duruyor.
Daha iyi performans verecektir tabii, buna bir sey diyen yok. Ama performansin artmasi kaliteyi dusuruyor. Karar arkasasa kalmis, hobi amacli yapiyormus zaten.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube