Yerli Arama Motoru Artado Yenileniyor!

Silicone Android Uygulaması

ardatdev

Silver Sample
İfade skoru
240
Merhaba!

1 yıldan uzun süredir Artado Search için bir güncelleme yayınlamamıştık. Bazı nedenlerden dolayı Artado Search'ı sıfırdan yeniden yazma kararı aldım ve projenin çoğu tamamlandı. Bu sürede hem Artado Search'ı en baştan yazdım hem de diğer Artado projeleri üzerinde çalıştık. Bu yazın sonuna kadar tamamen yenilenmiş Artado Search'ı paylaşmayı hedefliyorum. Çok fazla yeni özellik eklendi ve bazı özellikler ise çıkarıldı. Güncellemeyi yayınladığımda bunlardan daha detaylı olarak bahsedeceğim.

Artado Search'ın yanında hesap sistemimiz olan Artado MyAccount'u da tamamen en baştan yazdım ve yayınladım. Şu anda https://myacc.artado.xyz/account adresinden erişilebilir. Ayrıca Artado Store'da projelerinizi yayınlamanızı sağlayan geliştirici paneli Artado Developers'ı da yayınladım. Fakat bunların hepsi hala beta sürecinde o yüzden hatalar olabilir. Oluşan hataları bize bildirirseniz bizde o hataları hızlıca düzeltiriz.

Ekibimizi Büyütüyoruz
Şu anda 16 kişilik bir ekibimiz var fakat bazı nedenlerden dolayı ekibimizin tamamı aktif olarak çalışamıyor ve bir çok alanda eleman eksikliğimiz var. Artado açık kaynak bir proje ve şu anda bir geliri yok. Bağışlar var ama onlarda çok az. O yüzden herkes gönüllülük esasında çalışıyor. Projelerin çoğunda genelde ben çalışıyorum ve her şeyi de ben karşılıyorum. Şu anda aktif olarak Artado Search, Artado Store, Arus İşletim Sistemi/Kernel ve bir kaç proje daha üzerinde çalışıyoruz. Herkese açık projelerimizi Github sayfamızda bulabilirsiniz. Şu konularda bilgi sahibi iseniz sizi ekibimize davet ediyoruz;
  • Front-end Developer
  • Python Developer
  • C/C++ Developer
  • ASP.NET/C# Developer
  • PHP Developer
  • NodeJS/React Developer
Bana en hızlı Discord üzerinden ulaşabilirsiniz. Tüm iletişim adreslerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yenilenmiş Artado Search ve diğer projelerimizden görüntüler:

Ekli dosyalar

• 1689897204-96558-image.png
    1689897204-96558-image.png
    28,2 KB · Görüntülenme: 72
  • 1689897227-439008-image.png
    1689897227-439008-image.png
    42,9 KB · Görüntülenme: 65
  • 1689897463-177498-image.png
    1689897463-177498-image.png
    25,8 KB · Görüntülenme: 58
  • 1689897484-242200-image.png
    1689897484-242200-image.png
    94,3 KB · Görüntülenme: 56
  • 252344430-e43eaf07-0345-4f23-8c63-0e1f603de394.png
    252344430-e43eaf07-0345-4f23-8c63-0e1f603de394.png
    34,8 KB · Görüntülenme: 60
  • Screenshot 2023-07-22 at 22-01-32 Artado MyAccount.png
    Screenshot 2023-07-22 at 22-01-32 Artado MyAccount.png
    55 KB · Görüntülenme: 63
  • 1684437088574.png
    1684437088574.png
    934,9 KB · Görüntülenme: 57
  • Screenshot 2023-07-22 at 22-03-36 Panel - Artado Developers.png
    Screenshot 2023-07-22 at 22-03-36 Panel - Artado Developers.png
    84,9 KB · Görüntülenme: 60

Engineer

Bronze Sample
İfade skoru
139
Merhaba!

1 yıldan uzun süredir Artado Search için bir güncelleme yayınlamamıştık. Bazı nedenlerden dolayı Artado Search'ı sıfırdan yeniden yazma kararı aldım ve projenin çoğu tamamlandı. Bu sürede hem Artado Search'ı en baştan yazdım hem de diğer Artado projeleri üzerinde çalıştık. Bu yazın sonuna kadar tamamen yenilenmiş Artado Search'ı paylaşmayı hedefliyorum. Çok fazla yeni özellik eklendi ve bazı özellikler ise çıkarıldı. Güncellemeyi yayınladığımda bunlardan daha detaylı olarak bahsedeceğim.

Artado Search'ın yanında hesap sistemimiz olan Artado MyAccount'u da tamamen en baştan yazdım ve yayınladım. Şu anda https://myacc.artado.xyz/account adresinden erişilebilir. Ayrıca Artado Store'da projelerinizi yayınlamanızı sağlayan geliştirici paneli Artado Developers'ı da yayınladım. Fakat bunların hepsi hala beta sürecinde o yüzden hatalar olabilir. Oluşan hataları bize bildirirseniz bizde o hataları hızlıca düzeltiriz.

Ekibimizi Büyütüyoruz
Şu anda 16 kişilik bir ekibimiz var fakat bazı nedenlerden dolayı ekibimizin tamamı aktif olarak çalışamıyor ve bir çok alanda eleman eksikliğimiz var. Artado açık kaynak bir proje ve şu anda bir geliri yok. Bağışlar var ama onlarda çok az. O yüzden herkes gönüllülük esasında çalışıyor. Projelerin çoğunda genelde ben çalışıyorum ve her şeyi de ben karşılıyorum. Şu anda aktif olarak Artado Search, Artado Store, Arus İşletim Sistemi/Kernel ve bir kaç proje daha üzerinde çalışıyoruz. Herkese açık projelerimizi Github sayfamızda bulabilirsiniz. Şu konularda bilgi sahibi iseniz sizi ekibimize davet ediyoruz;
  • Front-end Developer
  • Python Developer
  • C/C++ Developer
  • ASP.NET/C# Developer
  • PHP Developer
  • NodeJS/React Developer
Bana en hızlı Discord üzerinden ulaşabilirsiniz. Tüm iletişim adreslerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yenilenmiş Artado Search ve diğer projelerimizden görüntüler:
Şu anki hali bile güzel. Yenilendiği zaman haber verin de deneyimleyelim.

KS
ardatdev

ardatdev

Silver Sample
İfade skoru
240
Arus u heyecanla bekliyorum.
Linux tabanlı mı olacak?
Hayır. Arus sıfırdan bir işletim sistemi projesi. Linux dağıtımı olarak yapma fikrimiz oldu hatta normalde o doğrultuda devam edecektik fakat zaten elimizde küçükte olsa bir kernelimiz olduğundan ondan devam etme kararı aldık. İlerleyen günlerde Arus hakkında daha fazla detay paylaşacağım.

napimdedayagıye1

Bronze Sample
İfade skoru
154
Hayır. Arus sıfırdan bir işletim sistemi projesi. Linux dağıtımı olarak yapma fikrimiz oldu hatta normalde o doğrultuda devam edecektik fakat zaten elimizde küçükte olsa bir kernelimiz olduğundan ondan devam etme kararı aldık. İlerleyen günlerde Arus hakkında daha fazla detay paylaşacağım.
Hocam Arus'u desktop environment ile görmeyi isterim.
İnşallah güzel bir OS olur.
DE gelince dualboot veya vm olarak kullanırım :)

Engineer

Bronze Sample
İfade skoru
139
İşletim sistemi mi yapıyorsun???

KS
ardatdev

ardatdev

Silver Sample
İfade skoru
240
@ardatdev hocam ben şifreyi sıfırlacaktım amma velakin bu çıkıyor.
Şifremi unuttum kısmından mı yoksa hesap ayarlarından mı sıfırlarken hata oluştu?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Artado sonuçlarının az olmasından dolayı şu anda sonuç çıkmaması normal. Bu tarz daha genel aramalar yaparsanız sonuç çıkacaktır ama.

KS
ardatdev

ardatdev

Silver Sample
İfade skoru
240
Şifremi unuttum dan hocam.
myyacc.artado.xyz den oluyor.
Garip. E-posta adresini nedense çekemiyor. Ben de denedim bir sorun oluşmadı. Hesabını yeni mi açmıştın? Ayrıca kullanıcı adını verir misin hesap detaylarında bir sorun olabilir.

Ayrıca tam olarak hangi sayfadan sonra bu hata çıktı? Bu sayfadan sonra mı çıktı?
1690285004973.png

KS
ardatdev

ardatdev

Silver Sample
İfade skoru
240
Bitme süresi tahmini ne kadar?
Bitme süresinden kastın günlük kullanıma uygunluk ise yıllar alacak:D Arus çok uzun süreli ve geleceğe dönük bir proje. Artado ekosisteminin 3 temel projesi var. Artado Search, Celer Browser, Arus. Tüm ekosistem bu 3 projeden dallanarak oluşuyor. İlk etap Artado Search ve ona destek olacak projeleri bitirmek. Sonra Celer Browser, sonra da Arus. Celer ve Arus'un çıkışına daha var fakat şimdiden temellerini atıyoruz.

KS
ardatdev

ardatdev

Silver Sample
İfade skoru
240
Yeni Artado'dan bir kaç görüntü daha paylaşayım. Yenilenmiş Artado ile özelleştirme seçeneklerini inanılmaz derecede arttırdık. Bir tema/eklenti mağazası yaptık. Şu anda bu mağaza Artado Store'dan bağımsız ama Artado Store açılınca onun içinde yer alacak bu bölüm. Artık Artado'ya tema ve eklenti yazabiliyorsunuz. Ayrıca bu mağazada logolarda paylaşabiliyorsunuz. Yani kısaca özelleştirme imkanı sınırsız. İstediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Buyrun örnekler:

Tema mağazamız, Workshop'dan görüntüler:

Ekli dosyalar

• Screenshot 2023-08-03 at 01-16-41 Artado Search.png
    Screenshot 2023-08-03 at 01-16-41 Artado Search.png
    1,6 MB · Görüntülenme: 40
  • image.png
    image.png
    314,3 KB · Görüntülenme: 42
  • Screenshot 2023-08-03 at 02-21-48 Artado Workshop.png
    Screenshot 2023-08-03 at 02-21-48 Artado Workshop.png
    103,8 KB · Görüntülenme: 43