İnceleme Yeni Bir Arama Motoru: Brave Search

Silicone Android Uygulaması

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317
Selamlar! Bugün sizlere yeni bir arama motoru olan Brave Search'ı tanıtacağım. Hadi başlayalım

• Ana Sayfa

bravesearch1.png

Ana sayfası gece gece bakıyorsanız sizi kör edecek cinste, daha iyi bir beyaz ton kullanılabilirdi, hadi biraz arama yapalım orayı görelim
bravesearch2.png

İlk olarak arama sonuçlarına bakalım, silicone forum yazdım ama silicone forum çıkmadı. Tabi daha yeni bir arama motoru böyle şeyler olabilir. Eğer sizde aradığınız siteyi bulamazsanız Feedback seçeneğine tıklayıp geri bildirim yapabilirsiniz
Arama sayfası DuckDuckGo'yu aşırı andırıyor. Bu kadar benzemesi yanlış bence
brave search2.png

Arama seçeneklerine baktığımızda tanıdık şeyler görüyoruz
All'a tıkladığımız zaman Aradığımız şeyle alakalı herşeyi, Images'a tıkladığımızda Aradığımız şeyle alakalı resimleri, News'e tıkladığımızda aradığımız şeyle alakalı haberleri, Videos'a tıkladığımızda aradığımız şeyle alakalı videoları görüyoruz
Aşağıdaki seçeneklerde Ülkemizi seçebiliriz
Safe search ayarında ise Safe Search Seviyemizi belirleyebiliriz, Safe Search seviyeleri şöyle:
Strict(Katı)
Moderate(Orta)
Off(Kapalı)
Strict seviyesinde hiçbir +18 video,fotoğraf,haber görmezsiniz
Moderate seviyesinde hiçbir +18 video görmezsiniz
Kapalıda +18 herşeyi görebilirsiniz
Bu özellik DuckDuckGO'da da mevcut

Sol alt tarafta bir konum simgesi var, orda arama sonuçlarının konumunuza göre özelleştirilip özelleştirilmeyeceğini ayarlayabiliyorsunuz

Bu konum verileri tamamen anonimdir, Brave bu verileri tutmaz

• Arama Sonuçları
Arama sonuçları deneyimlediğim kadarıyla DuckDuckGo ile Google'ın bir karışımı gibi, tabi yeni bir arama motoru olduğu için bu 2 arama motorundan da geri kaldığı yerler olabiliyor, umarım gelişir bu arama motoru

• Gizlilik
Brave aramalarınızla alakalı hiçbir veriyi tutmaz, daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz

Eveet bu rehberinde sonuna geldik, brave search bence Aynı Brave Browser gibi oldukça potansiyeli olan bir arama motoru, ileride DuckDuckGO gibi google'a tehdit olmaya başladığını göreceğiz bence
Brave Search'e puanın 8/10

KS
Sehrail

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317
Üstünde daha çok çalışılması lazım. Daha fazla özelleştirme seçeneği eklenmesi lazım. Bu hali ile en fazla 6 veririm ben.
Beta'da bir arama motoru, daha çok şey eklenecektir illaki, google tekeline karşı böyle arama motorlarının çıkması güzel birşey. Beni valla duckduckgo'dan vazgeçiremedi :evilol:
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Daha fazla özelleştirme seçeneği eklenmesi lazım
Koyu mod vb var bu arada, ben göstermedim sadece

Mert Ayıboğan

Bronze Sample
İfade skoru
459
Selamlar! Bugün sizlere yeni bir arama motoru olan Brave Search'ı tanıtacağım. Hadi başlayalım

• Ana Sayfa

39684 numaralı eki görüntüle
Ana sayfası gece gece bakıyorsanız sizi kör edecek cinste, daha iyi bir beyaz ton kullanılabilirdi, hadi biraz arama yapalım orayı görelim
39686 numaralı eki görüntüle
İlk olarak arama sonuçlarına bakalım, silicone forum yazdım ama silicone forum çıkmadı. Tabi daha yeni bir arama motoru böyle şeyler olabilir. Eğer sizde aradığınız siteyi bulamazsanız Feedback seçeneğine tıklayıp geri bildirim yapabilirsiniz
Arama sayfası DuckDuckGo'yu aşırı andırıyor. Bu kadar benzemesi yanlış bence
39687 numaralı eki görüntüle
Arama seçeneklerine baktığımızda tanıdık şeyler görüyoruz
All'a tıkladığımız zaman Aradığımız şeyle alakalı herşeyi, Images'a tıkladığımızda Aradığımız şeyle alakalı resimleri, News'e tıkladığımızda aradığımız şeyle alakalı haberleri, Videos'a tıkladığımızda aradığımız şeyle alakalı videoları görüyoruz
Aşağıdaki seçeneklerde Ülkemizi seçebiliriz
Safe search ayarında ise Safe Search Seviyemizi belirleyebiliriz, Safe Search seviyeleri şöyle:
Strict(Katı)
Moderate(Orta)
Off(Kapalı)
Strict seviyesinde hiçbir +18 video,fotoğraf,haber görmezsiniz
Moderate seviyesinde hiçbir +18 video görmezsiniz
Kapalıda +18 herşeyi görebilirsiniz
Bu özellik DuckDuckGO'da da mevcut

Sol alt tarafta bir konum simgesi var, orda arama sonuçlarının konumunuza göre özelleştirilip özelleştirilmeyeceğini ayarlayabiliyorsunuz

Bu konum verileri tamamen anonimdir, Brave bu verileri tutmaz

• Arama Sonuçları
Arama sonuçları deneyimlediğim kadarıyla DuckDuckGo ile Google'ın bir karışımı gibi, tabi yeni bir arama motoru olduğu için bu 2 arama motorundan da geri kaldığı yerler olabiliyor, umarım gelişir bu arama motoru

• Gizlilik
Brave aramalarınızla alakalı hiçbir veriyi tutmaz, daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz

Eveet bu rehberinde sonuna geldik, brave search bence Aynı Brave Browser gibi oldukça potansiyeli olan bir arama motoru, ileride DuckDuckGO gibi google'a tehdit olmaya başladığını göreceğiz bence
Brave Search'e puanın 8/10

Geliştirilmeli. Bol yenilik lazım. Ama zaten beta. DuckDuckGO ve yandex karışımı gibi. Bat gibi yenilikler Brave'i ünlü yaptı. Bunda da diğerlerinden çok ayrıştıracak bir şey lazım.

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Google botları çok fazla ve çok uzun zamandır Crawl yapıyorlar. Yandex de kaç yıldır var ama hala rakip değil ona. Çok büyük yatırım yapılması lazım ana arama motoru olarak kullanılması isteniyorsa.

KS
Sehrail

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317
Google botları çok fazla ve çok uzun zamandır Crawl yapıyorlar. Yandex de kaç yıldır var ama hala rakip değil ona. Çok büyük yatırım yapılması lazım ana arama motoru olarak kullanılması isteniyorsa.
DuckDuckGo başardı bence bunu, şuanda günlük 100 milyon aramaya sahip, Bi arama motoru başarılı olmak istiyorsa farklı birşey yapmalı bence. Kullanıcıyı çekecek birşey. DuckDuckGO gizlilik vaad etti. Brave Search bence Tarayıcısında bulunan BAT'ı buraya da getirmeli

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
İçimdeki ses : Bu haliyle bile yaani'den iyidir.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Karanlık mod kesinlikle olmalı bence. Ayrıca arama sonuçları gerçekten de alakasız ama umarım dediğiniz gibi ileri de olmaz.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
1624373741952.png
:cugarakeyf:

KS
Sehrail

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317
Ben daha önce alternatiflere yönelmeyi denedim ama google gibi olmuyorlar. Sonuçlar iyi olmuyor, alakasız oluyor ve bir türlü alışamıyorum. Ben de isterdim Google kullanmamak.
StartPage kullanın öyleyse, StartPage google arama sonuçlarını gösteriyor

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube