Yavru serçe buldum. Ne yapmalıyım?

Silicone Android Uygulaması

Erdem

Gold Sample
İfade skoru
1.319
Arkadaşlar bu sabah elime sokakta tek başına bulunduğu iddia edilen bir yavru serçe geçti. Çok uykulu gözüküyor. Ne yapmalıyım? İnternette biraz araştırdım ve ekmeği ıslatıp, ezip az biraz yedirmeye çalıştım ama yemek istemiyor. Elime geçtiğinden beri 2 - 3 saat uyudu sanırsam pek rahatsız etmedik. Veterinere götürmeli miyim? Kendisini sevdirmemize izin veriyor ama biraz korkuyor gibi. Sizce beslemeli miyim? Bu halinde tek başına sokağa bırakılamayacagi kesin. Uçamıyor, karton kutudan atlamaya çalışıyor. Uçmayı iyice öğrecegine kadar bende kalsın diyorum fakat elimde 3 aylık muhabbet kuşu da var. Birbiri ile iyi geçinebilirler mi? Yani yavruyu falan öldürmez umarım. Şuan kendi evimde değilim misafirlikteyim ve eve götürmeyi düşünüyorum. Yemesi için başka ne verebilirim? Başka tavsiyeleriniz varsa da belirtirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

IMG_20210602_162718.jpg

AhmetRyzen

Silver Sample
İfade skoru
785
Arkadaşlar bu sabah elime sokakta tek başına bulunduğu iddia edilen bir yavru serçe geçti. Çok uykulu gözüküyor. Ne yapmalıyım? İnternette biraz araştırdım ve ekmeği ıslatıp, ezip az biraz yedirmeye çalıştım ama yemek istemiyor. Elime geçtiğinden beri 2 - 3 saat uyudu sanırsam pek rahatsız etmedik. Veterinere götürmeli miyim? Kendisini sevdirmemize izin veriyor ama biraz korkuyor gibi. Sizce beslemeli miyim? Bu halinde tek başına sokağa bırakılamayacagi kesin. Uçamıyor, karton kutudan atlamaya çalışıyor. Uçmayı iyice öğrecegine kadar bende kalsın diyorum fakat elimde 3 aylık muhabbet kuşu da var. Birbiri ile iyi geçinebilirler mi? Yani yavruyu falan öldürmez umarım. Şuan kendi evimde değilim misafirlikteyim ve eve götürmeyi düşünüyorum. Yemesi için başka ne verebilirim? Başka tavsiyeleriniz varsa da belirtirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Veterinere götürün. Belki hastalık kapmıştır.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Serçeler özgürlüğüne düşkün kuşlardır. Belli bir süreliğine bakmalısın, eğer sahiplenirsen ve kafese koyarsan çok uzun süre yaşayamazlar. İyileştiğinde doğaya salmalısın yani. Genellikle böcek yerler. Evde sinek falan varsa tut ver serçeye. Veya kıyma vs. ver. Tohum pek yemezler. Ancak dal darıyı yiyebilirler. Veya bir mama hazırlayabilirsin. Yumurta maması ile irmiği karıştırıp, iyice un ufak haline getirip verebilirsin. Yemek falan hiç yemiyorsa, yumurtanın sarısını ılık bir su ile muhallebi kıvamına gelene kadar karıştır, şırıngaya al ve kuşa ver. Kuşun soluk borusuna gelmeyecek şekilde vermen gerekiyor ama.

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
@Erdem,benim bulduğum aklıma geldi. Daha bulunduğu gün ölmüştü. :( Bir sürü şey verdik yemiyordu. Kafası da kel gibiydi.

KS
Erdem

Erdem

Gold Sample
İfade skoru
1.319

coderxL

Rütbesiz
İfade skoru
25

Link
Kuşlar ve kuş türleri hakkında bilgi sahibi olmanıza yarayan güzel bir forum, bir karıştırın. Olmadı, konuyu da orada açın, daha güzel bilgi almanıza sebep verir ama serçeler özgürdür. Pek kafeste yaşamaz, yapmanız gereken doğasına bırakmanız.

Son düzenleme: Moderatör:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube