Witcher'ın kitabı ile oyunu arasındaki farklılıklar

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
  • Triss bu kadar güzel değil, daha çok sevimli komşu kızı gibi. Seksilikten çok tatlı.
  • Geralt yakışıklı değil aksine biraz çirkin.
  • Geralt, canavarları öldürmüyor, sadece etrafını tehdit edenleri öldürüyor.

• Oyunda, Geralt'ın Triss'le olup olmayacağını seçebiliyoruz. Kitapta, Triss Geralt'a aşık ancak sevgisi tek taraflı. Sonrasında Yen'i kıskanıyor ve Geralt'ı büyüyle baştan çıkarıyor ancak yine de sevgisi karşılıksız kalıyor.
  • Çift kılıç mevzusu. Oyunda Geralt hep iki kılıcını da taşıyor ancak kitapta öyle değil.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Triss bu kadar güzel değil, daha çok sevimli komşu kızı gibi. Seksilikten çok tatlı.
Saçlarının çok güzel olduğu betimleniyordu diye hatırlıyorum yine de, onun dışında söylediğiniz şey doğru.
Geralt yakışıklı değil aksine biraz çirkin.
Doğru, sesinin kulağa pek de hoş gelmediği betimleniyordu hatta, bir de diziye ve oyunlara bakın :kekw:
Geralt, canavarları öldürmüyor, sadece etrafını tehdit edenleri öldürüyor.
Doğru, akıllı canavarları öldürmez.
Çift kılıç mevzusu. Oyunda Geralt hep iki kılıcını da taşıyor ancak kitapta öyle değil.
Gümüş kılıcı Roach'ta, çelik kılıcı omzunda.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Kitapta, Triss Geralt'a aşık ancak sevgisi tek taraflı.
Hem de nasıl aşık, kendisini Geralt'ın üstüne atıyor, o ise hiçbir şey yapmıyor.

Stebph

Silver Sample
İfade skoru
1.599
Doğru, sesinin kulağa pek de hoş gelmediği betimleniyordu hatta, bir de diziye ve oyunlara bakın
Oyunlarda pek de hoş değil bana göre, boğazında balgam olan, 30-40 yıllık bir sigara içicisi gibi geliyor kulağıma, size hoş olduğunu düşündüren şey havalı dış görünüşü bence.

Stebph

Silver Sample
İfade skoru
1.599
Sonrasında Yen'i kıskanıyor ve Geralt'ı büyüyle baştan çıkarıyor.
Küçük bir düzeltme yapayım, tamamen büyü ile değil, büyünün bir nebze yardımı ile baştan çıkarıyor. Aynı şey gibi algılayabilirsiniz, ama bence fark var aralarında. Yen'in ilk kitapta yaptığı gibi bir zihin kontrolü yok ortada.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Küçük bir düzeltme yapayım, tamamen büyü ile değil, büyünün bir nebze yardımı ile baştan çıkarıyor. Aynı şey gibi algılayabilirsiniz, ama bence fark var aralarında.
Hem efsungerlerin büyülerden kalıcı olarak etkilendiklerini düşünmüyorum, eninde sonunda o aşk büyüsü bozulur, aynı şey Yen'in yaptığı büyüde de gerçekleşmişti.
Yen'in ilk kitapta yaptığı gibi bir zihin kontrolü yok ortada.
Öyle bir zihin kontrolü ki Geralt'ın başına neler neler geldi :D şimdi söylersem spoiler sayılabilir.

Stebph

Silver Sample
İfade skoru
1.599
Hem efsungerlerin büyülerden kalıcı olarak etkilendiklerini düşünmüyorum, eninde sonunda o aşk büyüsü bozulur, aynı şey Yen'in yaptığı büyüde de gerçekleşmişti.
Ne büyüsü olduğunu bile bilmiyoruz ki. Sapkowski Bey sadece 1-2 cümle ile anlatmış geçmiş.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
@MisakiTaro, ayrıca kitaplarda efsungerler çok daha nadirler cidden, mesela şu an dördüncü kitaptayım, hiçbir efsunger ile karşılaşmadım, fakat oyunlarda öyle mi? Gayet bollar, nadir bile sayılmazlar bir noktada.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Triss bu kadar güzel değil, daha çok sevimli komşu kızı gibi. Seksilikten çok tatlı.
Güzellik göreceli bir kavramdır. Bana göre kitaptaki kestane saçlı ve mavi gözlü hâli de güzel.
Oyundaki kızıl saçlı ve yeşil gözlü hâli de. Köylü kızı Yennefer'e bin basar her türlü, her konudan. :evilol:
Geralt yakışıklı değil aksine biraz çirkin.
Çirkinlikten ziyade ucube gibi gözüküyor. Bembeyaz ten, gaddar bakışlar, donuk mimikler, mutasyon...
Onun haricinde sesinin çok iyi tonu olmadığı betimlense de kendine has bir havası var, çirkin değil pek.
Geralt, canavarları öldürmüyor. Sadece etrafını tehdit edenleri öldürüyor.
Oyunda da bu seçeneği bize sunuyor zaten. İster "Para ver yeter ki, her şeyi keserim." gibi oyna.
İster merhametli şekle bürün, ister de kitaplarda da olduğu gibi tehdit olarak düşündüklerini kes.
Bir sürü kontratta, ana ve yan görevlerde birden fazla seçeneğiniz oluyor. İstediğinizi yapın, kişisel.
Çift kılıç mevzusu. Oyunda Geralt hep iki kılıcını da taşıyor ancak kitapta öyle değil.
At sürerken gümüş kılıcı Roach'ta, çelik kılıcı omzunda. Onun haricinde her zaman iki kılıç taşıyor.
Evet, orijinal oyunda yok fakat bunu sağlayan modlar var. Kullanılabilir, bot mevzusu da keza öyle.
Oyunda, Geralt'ın Triss'le olup olmayacağını seçebiliyoruz. Kitapta, Triss Geralt'a aşık ancak sevgisi tek taraflı. Sonrasında Yen'i kıskanıyor ve Geralt'ı büyüyle baştan çıkarıyor ancak yine de sevgisi karşılıksız kalıyor.
Sapkowski abimiz dalga geçilip, bol bol aldatılıp, köpek muamelesi görüp, ilişkide çekinik durumda olup kadınının baskın ve ukala rolde olmasını seviyor demek ki. CDPR'in Witcher kadrosu akıllıymış Allah'tan da oyunda Triss ile aşk seçeneğini sunmuşlar. :evilol:

Stebph

Silver Sample
İfade skoru
1.599
Güzellik göreceli bir kavramdır. Bana göre kitaptaki kestane saçlı ve mavi gözlü hâli de güzel.
Şahsen kestane saçları ve peygamber çiçeği mavisi gözleri ile daha güzel bile olacağını düşünüyorum, gerçeklik dışı kırmızılık hoş olsa da bir yerden sonra bayar, kestane iyidir iyi :evilol:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube