Windows 7: Windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı

Silicone Android Uygulaması

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Windows 7 SP1 kullanıyorum, print nightmare açığını kapatan güncellemeyi yükledim ve yeniden başlattım, ama bu hatayı verdi.
1626794525739.png

Mesajlar otomatik birleştirildi:

Denediğim şeyler:
Windows update hizmetini devre dışı bırakıp geri açtım.
SFC yaptım.
chkdsk /r /f yaptım.
Update sorun gidericisini denedim.

User905

Bronze Sample
İfade skoru
135
Windows 7 SP1 kullanıyorum, print nightmare açığını kapatan güncellemeyi yükledim ve yeniden başlattım, ama bu hatayı verdi.
42028 numaralı eki görüntüle

Denediğim şeyler:
Windows update hizmetini devre dışı bırakıp geri açtım.
SFC yaptım.
chkdsk /r /f yaptım.
Update sorun gidericisini denedim.
Bende vista kullanırken böyle hata vermişti. Biraz bekleyin, olmazsa sistem geri yükleme deneyin. (Özel dosyanız yoksa) oda olmazsa maalesef formattan başka seçenek yok.
Özel dosyanız varsa
8:06 dakikasından anlatıyor. Bu yöntemle verileri alıp format atabilirsiniz.

KS
M

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Bende vista kullanırken böyle hata vermişti. Biraz bekleyin, olmazsa sistem geri yükleme deneyin. (Özel dosyanız yoksa) oda olmazsa maalesef formattan başka seçenek yok.
Özel dosyanız varsa
8:06 dakikasından anlatıyor. Bu yöntemle verileri alıp format atabilirsiniz.
Tamam hocam kalsın, istemiyorum bu güncellemeyi.

EREN SATAR

Gold Sample
İfade skoru
1.077

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Yaptığınız güncellemeler arasında "KB974431" var mı? Bu güncelleme de bir sıkıntı vardı. Windows 7'de yüklenmiyordu nedense. Kendiniz indirip manuel olarak yüklemeniz gerekiyordu. Ayrıca "C:\Windows\SoftwareDistribution" kısmında ki dosyaları bir silip tekrar deneyin. Silmeden önce Update'i devre dışı bırakın. Silince tekrar açıp güncelleme işlemine başlayın. Olmazsa internet üzerinden araştıralım bir çözüm önerilerini.

KS
M

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Yaptığınız güncellemeler arasında "KB974431" var mı? Bu güncelleme de bir sıkıntı vardı. Windows 7'de yüklenmiyordu nedense. Kendiniz indirip manuel olarak yüklemeniz gerekiyordu. Ayrıca "C:\Windows\SoftwareDistribution" kısmında ki dosyaları bir silip tekrar deneyin. Silmeden önce Update'i devre dışı bırakın. Silince tekrar açıp güncelleme işlemine başlayın. Olmazsa internet üzerinden araştıralım bir çözüm önerilerini.
Hocam bu arada ben Update üzerinden kurmuyorum. .msu indirip kuruyorum, buradan.

1626807797215.png

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam bu arada ben Update üzerinden kurmuyorum. .msu indirip kuruyorum, buradan.
Siz benim şu dediğim dosya silme işlemini bir yapın hocam. Eski güncellemelerin kayıtları duruyorsa onlar yüzünden de olabilir belki. Windows 7'yi uzun yıllardır kullanmadığım için pek hakim değilim artık. Desteği çekildiği içinde Update eziyet gibi artık. Windows XP'de falan da Update ile güncelleme yapmak şu an işkenceden farksız. Mecbur manuel indirip kurman lazım güncellemeleri.

KS
M

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Update eziyet gibi artık. Windows XP'de falan da Update ile güncelleme yapmak şu an işkenceden farksız. Mecbur manuel indirip kurman lazım güncellemeleri.
Haklısınız hocam ilk kurduğum ay(mayıs) ilk başlarda update hata verdi. Sonra denetletmeyi başardım, ama yükletemedim. Sonra güncellemelerin ekran görüntüsünü aldım. 100'e yakın güncellemeyi update catalog dan indirdim.

Siz benim şu dediğim dosya silme işlemini bir yapın hocam. Eski güncellemelerin kayıtları duruyorsa onlar yüzünden de olabilir belki. Windows 7'yi uzun yıllardır kullanmadığım için pek hakim değilim artık. Desteği çekildiği içinde Update eziyet gibi artık. Windows XP'de falan da Update ile güncelleme yapmak şu an işkenceden farksız. Mecbur manuel indirip kurman lazım güncellemeleri.

Hocam attığınız linkten indiremedim, buradan indiriyorum.

Siz benim şu dediğim dosya silme işlemini bir yapın hocam.
Hepsini siliyorum değil mi?
1626808156265.png

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Haklısınız hocam ilk kurduğum ay(mayıs) ilk başlarda update hata verdi. Sonra denetletmeyi başardım, ama yükletemedim. Sonra güncellemelerin ekran görüntüsünü aldım. 100'e yakın güncellemeyi update catalog dan indirdim.
Halen aynı hata varsa kullandığınız ISO dosyasını bir gözden geçirin derim. Oynanmış ve modifiye edilmiş bir Windows 7 ISO dosyası ile format attıysanız sıkıntı burada da olabilir. Orijinal, hiç ellenmemiş ISO dosyası ile tekrar format atın önemli verileriniz ve bolca zamanınız varsa.

KS
M

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Halen aynı hata varsa kullandığınız ISO dosyasını bir gözden geçirin derim. Oynanmış ve modifiye edilmiş bir Windows 7 ISO dosyası ile format attıysanız sıkıntı burada da olabilir. Orijinal, hiç ellenmemiş ISO dosyası ile tekrar format atın önemli verileriniz ve bolca zamanınız varsa.
İso dosyasını indirdiğim yere pek güvenemedim. Ama maalesef format atamam, belki windows 11 çıkınca (tam sürüm) olabilir.
1626808333732.png

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube