Çözüldü Windows 11 Nasıl Türkçe yaparım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

æææ

Gold Sample
İfade skoru
852
Windows 11'i İngilizce bir ISO dosyasından yükledim. Şimdi Türkçe yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Çözüm
Öncelikle Ayarları açın sonra Zaman ve Dil'e gelin. Sonra Dil ve bölgeyi seçin.
Sonra Dil Ekleye basın ve Türkçeyi ekleyin. Microsoft Store'dan indirilecek dil paketi. Dil paketi indirildikten Sonra Windows görüntülenme dili olarak Türkçe'yi seçin.
Dil.png

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Sonra Dil Ekleye basın ve Türkçeyi ekleyin. Microsoft Store'dan indirilecek dil paketi. Dil paketi indirildikten Sonra Windows görüntülenme dili olarak Türkçe'yi seçin.
Dil.png

Çözüm
KS
æææ

æææ

Gold Sample
İfade skoru
852
51590 numaralı eki görüntüle
Hocam türkçe yüklemem izin vermiyor.
1629060616475.png

Mousei ustune getiriyorum ama yok olmuyor
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Hocam temiz kurulumdan sonra dil paketi ekleyerek Türkçe yapabiliyoruz. Insider sürümlerinin Türkçe desteği var.
Durun hocam buldum galiba

Hocam temiz kurulumdan sonra dil paketi ekleyerek Türkçe yapabiliyoruz. Insider sürümlerinin Türkçe desteği var.
Türkçe bende yüklüymüş aslında ama sadece klavye tipi olarak galiba o yüzden tıklanmıyomuş yüklü diller kısmından Türkçe nin yanındaki 3 noktaya tıklayıp Language options dedim ve ordan indirdim.
1629060804153.png

KS
æææ

æææ

Gold Sample
İfade skoru
852
Tamam dil paketi inince Windows görüntülenme dilini Türkçe yapın ve oturumu kapatıp tekrar açın.
Türkçe de azıcık eksiklikler var ama gayet iyi son olarak HDD sorunumu hallettimmi tamamdır.

Tamam dil paketi inince Windows görüntülenme dilini Türkçe yapın ve oturumu kapatıp tekrar açın.
Hayda o değil de bunda küçük görev çubuğu yokmuş zor alışcam.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube