Rehber Windows 10 sürücülerini Windows 11'e geçirme!

Silicone Android Uygulaması

Chloe Price

Silver Sample
İfade skoru
4.116
Rehber gayet net ve kısa olacak.
İlk olarak Powershell'i yönetici olarak çalıştırıp şu komutu giriyoruz:
Export-WindowsDriver -Online -Destination “C:\Drivers Backup”
NOT: Buradaki "C:\" tamamen size kalmış. Değiştirebilirsiniz isterseniz.
Bu komutu girdikten sonra, sürücüleriniz C diski içindeki "Drivers Backup" klasörü içinde yedeklenecek.
Windows 11'de sürücüleri nasıl kullanacağız?
İşte cevabı:
Aygıt yöneticisine girip, üst çubuğun en sonundaki "sürücü ekle" butonuna tıklayın.
Sizden klasör seçmenizi isteyecek. O yedekleme klasörünü gösterin.
Ve yüklendi. Bu yükleme işlemi uzun sürecektir. Bendeki sürücü klasörü 1 GB'den fazla idi.
Ek not: W11 kurarken interneti kesmenizi öneriyorum. Bu sayede sürücü çakışması gibi bir sorun ile karşılaşmamış olacağız. Home sürümü kuracak iseniz, "Sistem bir süre sonra hazır olacak" benzeri bir uyarının çıktığı ekranda interneti kesin. Eğer böyle yapmazsanız, sistem ille de internet istiyor.
Rehberim buraya kadardı. Eklememi istediğiniz bir şey varsa söylemeniz yeterli. Resim ekleyebilirim, isteğe bağlı.
2. ek not: Windows 10'da "sürücü ekle" seçeneğini göremedim. W11 açısından daha mantıklı.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Rehber gayet net ve kısa olacak.
İlk olarak Powershell'i yönetici olarak çalıştırıp şu komutu giriyoruz:
Export-WindowsDriver -Online -Destination “C:\Drivers Backup”
NOT: Buradaki "C:\" tamamen size kalmış. Değiştirebilirsiniz isterseniz.
Bu komutu girdikten sonra, sürücüleriniz C diski içindeki "Drivers Backup" klasörü içinde yedeklenecek.
Windows 11'de sürücüleri nasıl kullanacağız?
İşte cevabı:
Aygıt yöneticisine girip, üst çubuğun en sonundaki "sürücü ekle" butonuna tıklayın.
Sizden klasör seçmenizi isteyecek. O yedekleme klasörünü gösterin.
Ve yüklendi. Bu yükleme işlemi uzun sürecektir. Bendeki sürücü klasörü 1 GB'den fazla idi.
Ek not: W11 kurarken interneti kesmenizi öneriyorum. Bu sayede sürücü çakışması gibi bir sorun ile karşılaşmamış olacağız. Home sürümü kuracak iseniz, "Sistem bir süre sonra hazır olacak" benzeri bir uyarının çıktığı ekranda interneti kesin. Eğer böyle yapmazsanız, sistem ille de internet istiyor.
Rehberim buraya kadardı. Eklememi istediğiniz bir şey varsa söylemeniz yeterli. Resim ekleyebilirim, isteğe bağlı.
2. ek not: Windows 10'da "sürücü ekle" seçeneğini göremedim. W11 açısından daha mantıklı.
Rehber güzel olmuş. Windows 10 ile 11'in driverları tamamen aynı değil mi?

KS
Chloe Price

Chloe Price

Silver Sample
İfade skoru
4.116
Rehber güzel olmuş. Windows 10 ile 11'in driverları tamamen aynı değil mi?
Ben kendi driverlarımı Windows 11'de çalıştırıyordum. Hiçbir sıkıntı ile karşılaşmıyordum.
Aynı diyebiliriz.

KS
Chloe Price

Chloe Price

Silver Sample
İfade skoru
4.116
Evet, ben de gördüğüm kadarıyla %100 aynı 10'la.
NVIDIA'nın son sürücüsü dışında 11 için özel yazılmış bir sürücü yok, bildiğim kadarıyla.
Evet, %100 aynı. Özel sürücü yazılsa bile arada büyük bir performans farkının olacağını düşünmüyorum, şu ana kadar görebildiğim kadarıyla.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube