Viper Steel 3000 MHZ O.C

Silicone Android Uygulaması

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Memtest86'da herhangi bir hata almadım, aynı şekilde Prime95 de hata vermedi. Aşağıya Thaiphoon Burner sonuçlarımı koyuyorum, sanırım Micron E Die olarak gözüküyor ama Micron E Die çip bir RAM'in bu kadar kötü bir O.C performansı vermesi normal mi yada benim acemiliğimden mi kaynaklanıyor?

thpp.PNG

zent.png

Alt gecikme değerleri fazla biraz sanırım, frekans olarak daha yukarıya çıkaramadım stabil olmuyor. Değer tavsiyelerinizi bekliyorum.

Toxpox

Silver Sample
İfade skoru
811
RAM'in barkod kısmını fotoğraf olarak paylaşır mısın?

Toxpox

Silver Sample
İfade skoru
811
Koddan bir şey çıkmıyor. Ürün koduna baktığımda ise şok edici durum ile karşılaştım. Senin ürün kodunla eşleşebilecek tüm kodlar ES yani Engineering Sample. Mühendislik örneği bir çipiniz var. Benzersiz olduğu için deneme-yanılma dışında hız aşırtma denemeniz mantıksız olur. Koddan bir şey çıkmaması Engineering Sample olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Ekran Resmi 2022-02-25 20.03.14.png

KS
7

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Koddan bir şey çıkmıyor. Ürün koduna baktığımda ise şok edici durum ile karşılaştım. Senin ürün kodunla eşleşebilecek tüm kodlar ES yani Engineering Sample. Mühendislik örneği bir çipiniz var. Benzersiz olduğu için deneme-yanılma dışında hız aşırtma denemeniz mantıksız olur. Koddan bir şey çıkmaması Engineering Sample olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

71711 numaralı eki görüntüle

Bende ki şansında böylesi hocam :D Bu O.C işlerinde pek bilgili değilim, üstteki arkadaşın rehberinden faydalanarak 3000 MHZ'den 3333 MHZ'e kadar çıkabildim ama alt gecikme değerleri biraz yüksek kaldı. Değer öneriniz var mı acaba, yardımcı olursanız minnettar olurum.

KS
7

79796

Bronze Sample
İfade skoru
206
Son durum bu şekilde, ne yaparsam yapayım 1.45V ile bile 3333 MHZ'nin üzerine çıkamıyorum aynı şekilde bir türlü CL16'nın altına da inmeyi başaramadım. Belki CL 17-18 de 3400 MHZ olarak çalıştırabilirdim fakat o gecikme değerlerinde de 3400 MHZ'nin pek bir anlamı olmaz diye düşünüyorum.

Kullandığım anakart ve işlemciyi de belirtmekte fayda var, Ryzen 3 2200G ve MSI A320M-A PRO kullanıyorum. Ha unutmadan söyleyim, SOC Voltage'a ellemedim.

resim_2022-02-27_202821.png

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube