Ungoogled Chromium nedir?

Silicone Android Uygulaması

yoursweet666

Gold Sample
İfade skoru
1.871
Böyle bir tarayıcı olduğunu yeni öğrendim, nedir Ungoogled Chromium?
Normal Chromium'un tamamen Google servislerinden arındırılmış hali. İçinde hiçbir telemetry tarzı şey bulunmuyor. Gizliliğe önem veren bir tarayıcı.

KS
H

[[HYPERLINK BLOCKED]]

Gold Sample
İfade skoru
1.392
Google API'sı kullanmıyordu sanırım, bağımsız yani.
Normal Chromium'un tamamen Google servislerinden arındırılmış hali. İçinde hiçbir telemetry tarzı şey bulunmuyor. Gizliliğe önem veren bir tarayıcı.

Google servislerinden tamamen arındırılmış bir tarayıcı. Bu yüzden sisteme daha az yük bindiriyor ve daha gizliliğe önem veriyor. @zsh'
Teşekkürler, tavsiye eder misiniz Google hizmetleri olmadan iyi mi?

yoursweet666

Gold Sample
İfade skoru
1.871
Teşekkürler, tavsiye eder misiniz Google hizmetleri olmadan iyi mi?
Evet. Uzun süredir Ungoogled Chromium kullanıyorum. Hafif ve hızlı bir tarayıcı. Tek sıkıntı denebilecek şeyi Chrome Web mağazasından eklenti yüklenememesi. O da CRX yöntemi ile hallediliyor.

emirdemirci1907

Rütbesiz
İfade skoru
426

Nasıl indireceğim?

KS
H

[[HYPERLINK BLOCKED]]

Gold Sample
İfade skoru
1.392
Evet. Uzun süredir Ungoogled Chromium kullanıyorum. Hafif ve hızlı bir tarayıcı. Tek sıkıntı denebilecek şeyi Chrome Web mağazasından eklenti yüklenememesi. O da CRX yöntemi ile hallediliyor.
Denemedim hiç ama sıkıntı olacağını sanmam. Eklentiler el ile kuruluyor, mağazadan linkini kopyayıp CRX çıkartıcı sitelerden indiriyorsun.
CRX çıkartıcı sitelere gerek kalmadı, ungoogled-chromium'a özel bir eklenti yüklenince artık otomatik yüklenebiliyor. Baya da memnum kaldım.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube