Türkiye'nin "Köpek" Problemi

Silicone Android Uygulaması

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Bunun denetiminin olması lazım. Öyle her önüne gelen bi' tarafının keyfine göre köpek alamamalı. Örneğin Almanya'da bir hayvan aldın mı ölene kadar ona bakmak zorundasın. Öyle bizdeki gibi sokağa atma vs. yok.

Oturduğum mahallede 3 değil 5 değil "onlarca" köpek var. 2 3 tanesi kangal, aralarında 1 2 tane de Alman Kurdu var. Geceleri uyuyamıyorum bu köpek havlamaları yüzünden. Hükümetin buna derhal bir çözüm bulması ve bazı basit yaratıkların zihinsel mastürbasyon için hayvan alıp/ besleyememeleri lazım.

Mesela kaldırımların iç tarafına doğru turuncu çatılı kulübeler var belediye tarafından konulmuş olan; bazı gerzekler eğer istiyorlarsa (ki belediye düzenli olarak koyuyor zaten) su süt yemek vs. buraya koymaları gerekirken kaldırım ve yollara atıyorlar. Bu da görüntünün ve çevrenin içine tüküren bir şey. _> bazı gerzekler derken yemekleri yollara atanlardan bahsettim. adam gibi kulübelere koyanlara lafım yok.

Yollar mama kabı, kemik ve ilik dolu...

Geçen gördüm, tek hücrelinin biri güya köpeğe mama bıraktı ardından önünde çöp konteynırı olmasına rağmen gitti yere attı.

Çevre ve ses sorununun dışında bir de can güvenliği var. Pandemide aşrı sıkılıyorum herkes gibi, bisiklete binmek istiyorum arkamdan 2 tane kangal koşuşturuyor. Bir de "ısırmaz, bi' şey yapmaz" diyen nesneler var.

İtin biri pitbull almış, sokağa terk etmiş. Ulan pitbull dediğin tür köpek değil katil resmen. Pitbullların amacı bellidir, bunlar öyle diğer minnoş köpeklere benzemez.
Sahibini bile yer.

Bu sorunu biraz araştırdım, Osmanlı'da da varmış ve köpekleri adalara kapatmışlar.

Her neyse, Türkiye'de sokak hayvanları ciddi bir problem . Buna bir çözüm bulunmalı.

Son düzenleme:

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
Bunun denetiminin olması lazım. Öyle her önüne gelen bi' tarafının keyfine göre köpek alamamalı. Örneğin Almanya'da bir hayvan aldın mı ölene kadar ona bakmak zorundasın. Öyle bizdeki gibi sokağa atma vs. yok.

Oturduğum mahallede 3 değil 5 değil "onlarca" köpek var. 2 3 tanesi kangal, aralarında 1 2 tane de Alman Kurdu var. Geceleri uyuyamıyorum bu köpek havlamaları yüzünden. Hükümetin buna derhal bir çözüm bulması ve bazı basit yaratıkların zihinsel mastürbasyon için hayvan alıp/ besleyememeleri lazım.

Mesela kaldırımların iç tarafına doğru turuncu çatılı kulübeler var belediye tarafından konulmuş olan; bazı gerzekler eğer istiyorlarsa (ki belediye düzenli olarak koyuyor zaten) su süt yemek vs. buraya koymaları gerekirken kaldırım ve yollara atıyorlar. Bu da görüntünün ve çevrenin içine tüküren bir şey. _> bazı gerzekler derken yemekleri yollara atanlardan bahsettim. adam gibi kulübelere koyanlara lafım yok.

Yollar mama kabı, kemik ve ilik dolu...

Geçen gördüm, tek hücrelinin biri güya köpeğe mama bıraktı ardından önünde çöp konteynırı olmasına rağmen gitti yere attı.

Çevre ve ses sorununun dışında bir de can güvenliği var. Pandemide aşrı sıkılıyorum herkes gibi, bisiklete binmek istiyorum arkamdan 2 tane kangal koşuşturuyor. Bir de "ısırmaz, bi' şey yapmaz diyen nesneler var.

İtin biri pitbull almış, sokağa terk etmiş. Ulan pitbull dediğin tür köpek değil katil resmen. Pitbullların amacı bellidir, bunlar öyle diğer minnoş köpeklere benzemez.
Sahibini bile yer.

Bu sorunu biraz araştırdım, Osmanlı'da da varmış ve köpekleri adalara kapatmışlar.

Her neyse, Türkiye'de sokak hayvanları ciddi bir problem . Buna bir çözüm bulunmalı.
Biz öylelerine insan demiyoruz. İnsanlık dışı varlığımsılar.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
Dün ya da ondan önceki gün bisiklet sürerken bir tane köpek ile karşılaştım ve yokuş yukarı hız yapmam gerekti. Ve bisiklet sürebildiğim tek sokaktı.

KS
Besim Tibuk

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Böyle bir konuyu Yeşilçam Türkçesi ile anlatmamı beklemiyorsun herhalde...
Size kimse Türkçe'yi doğru konuşun demiyor, hitabınızı doğru bulmadığımı söylüyorum. Yoksa ben de desteklemiyorum öyle insanları, internet ortmamında bu tür sözcükler kullanma-ileri de canın yanar.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Kopek problemi dedigin gibi Osmanlidan beri devam ediyor.
Sebebi ise belli, devlet ne kisirlastirmaya ne barindirmaya para vermek istemiyor bence.

Haliyle insanlar da ölüyor, Adana'da bisikletli cocugun tekini kopekler kovaliyor ve kopekler cocugu yiyor, olduruyor.

Dusunsenize ustunuzde 5 tane kopek her yerinizden ceke ceke her seferinde yarim kilo et kopartiyor.
Ben adam gibi bisiklet suremeyecek miyim bu ulkede?
Yakin zamanda bir tane de Vanda yasandi.
En yakin zamandaki ise Buyukcekmece, Istanbul'da oldu, KOPEKLER YEMEK GETIREN ADAMI YEDI!!!
Issiz her yere mama otobusunu goturuyorlar, kopekler ne yaparsa yapsin tek basina, isterse surulenip insana saldirsin, isterse bisikletliye saldirsin
.
Hayvanlar beslenmesin diyecegim, dogal secilim diyecegim ama o zaman hayvanlara yazik olacak. Barinak ve kisirlastirma diyecegim onu da devlet tercih etmiyor.

Son düzenleme:

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
Terbiyesiz herif sokağa mama bırakanlara niye sallıyorsun? İnsanlar bilmiyor olabilir senin adamlara gerzek demen haddine değildir, sen kaç kuruşluk adamsın insanlara hayvanlara ne kadar faydan oldu da millete böyle 300 kişilik ergen toplanma alanında hakaretler savuruyorsun? Gidersin basitçe uyanırsın bu kadar basit. Ayrıca hangi belediye o hayvanlara kulübeler yapan mama koyan ilk defa duydum, veya ne zamandır var bu uygulama?
Sokağa mama bırakanlara sallamıyor. Mamaları atanlara sallıyor arkadaş hocam yanlış anlamışsınız galiba.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube