Transcend TS500GMTE240S SSD kutu açılımı ve hız testi

Silicone Android Uygulaması

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Merhaba, @Astroscott önerisi üzerine aldığımız SSD'nin kutu açılımı ve hız testini paylaşıyorum.

En başta söyleyeyim. Fotoğrafları WhatsApp dan indirdiğim için fotoğraf kalitesi biraz kötü.

Kutunun dış tasarımı:

WhatsApp Image 2021-08-24 at 23.45.33 (3).jpeg WhatsApp Image 2021-08-24 at 23.45.33 (2).jpeg WhatsApp Image 2021-08-24 at 23.45.33 (1).jpeg

Kutunun dışı böyle. Klasik her SSD kutusu gibi. Önde resim ve birkaç bilgi. Yanda da birkaç bilgi. Ve arkada da bilgi. Kutu üzerinde Türkçe yok.

Ayrıca içinden kullanım kullanum kulavuzu/garanti belgesi ve diğer Transcend ürünlerin bulunduğu bir kitapçık var.

SSD göreselleri:

WhatsApp Image 2021-08-24 at 23.45.33.jpeg WhatsApp Image 2021-08-24 at 23.45.32 (1).jpeg WhatsApp Image 2021-08-24 at 23.45.32 (2).jpeg

Böyle görünüyor. Üzerindekine soğutucu demişler ama etiketten bir farkı yok açıkçası. İnce ve metal gibi veya soğuk hissettirmedi dokunduğum zaman.

Hız testi:

WhatsApp Image 2021-08-24 at 23.45.32.jpeg

Hızlar 3800/3200 çıkmadı. Bunun nedeni anakart. Anakart PCI-E 3.0 olduğu için hız kaybı oldu. Beklediğim ve normal bir şey.

Sıcaklığa da baktım. Normal duruyorken 36 derece görünüyor.

SSD'nin kendi sitesi ve yazılımı:

Merak ettiğiniz bilgileri vs buradan bakabilirsiniz. Benim pek bilgim yok SSD'ler hakkında.

Küçük bir yazı oldu. Ancak bu kadar. Detay vs bilmediğim için yüzeysel olarak yazdım. Ayrıca kutuda 5 yıl garanti yazıyor. Bu da iyi bir süre sanırım. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
KS
Mehmet A.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Flash ID, ATTO ve IOPS testi, yükteki sıcaklıklarını ekleyebilirsin. Random hızları çok iyi bu arada.
Abimin bilgisayarı. Bilgisayarı da iş yerine bırakıyor genelde. Hatta bugün de aldı götürdü. Gece hızlı hızlı onu yükleyip baktım.

Diğerlerini de belki yükleyebilirimdim ama benim bilgisayarım olmadığı için o yüzden de yüklemek istemedim.

Bu arada o random hızlar dediğin ortadaki hızları diyorsun galiba, bilmiyorum ama sanırım o. Onlar benim de dikkatimi çekti. Başka testlerde baya düşük görüyordum.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Merhaba, @Astroscott önerisi üzerine aldığımız SSD'nin kutu açılımı ve hız testini paylaşıyorum.

En başta söyleyeyim. Fotoğrafları WhatsApp dan indirdiğim için fotoğraf kalitesi biraz kötü.

Kutunun dış tasarımı:

53572 numaralı eki görüntüle 53571 numaralı eki görüntüle 53570 numaralı eki görüntüle

Kutunun dışı böyle. Klasik her SSD kutusu gibi. Önde resim ve birkaç bilgi. Yanda da birkaç bilgi. Ve arkada da bilgi. Kutu üzerinde Türkçe yok.

Ayrıca içinden kullanım kullanum kulavuzu/garanti belgesi ve diğer Transcend ürünlerin bulunduğu bir kitapçık var.

SSD göreselleri:

53575 numaralı eki görüntüle 53573 numaralı eki görüntüle 53574 numaralı eki görüntüle

Böyle görünüyor. Üzerindekine soğutucu demişler ama etiketten bir farkı yok açıkçası. İnce ve metal gibi veya soğuk hissettirmedi dokunduğum zaman.

Hız testi:

53576 numaralı eki görüntüle

Hızlar 3800/3200 çıkmadı. Bunun nedeni anakart. Anakart PCI-E 3.0 olduğu için hız kaybı oldu. Beklediğim ve normal bir şey.

SSD'nin kendi sitesi ve yazılımı:

Merak ettiğiniz bilgileri vs buradan bakabilirsiniz. Benim pek bilgim yok SSD'ler hakkında.

Küçük bir yazı oldu. Ancak bu kadar. Detay vs bilmediğim için yüzeysel olarak yazdım. Ayrıca kutuda 5 yıl garanti yazıyor. Bu da iyi bir süre sanırım. Okuduğunuz için teşekkürler.
Şu gri yazılar yerine başka bir renk seçsen iyi olabilir. Açık tema kullanan ben okurken çile çekiyorum :D.
Flash ID, ATTO ve IOPS testi, yükteki sıcaklıklarını ekleyebilirsin. Random hızları çok iyi bu arada.
+1

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Gri yazılar dediğin başlıklar mı? Onlar kırmızı :D
Hayır şunlar.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube