Tam Ekranda "Print Screen" Tuşu Çalışmıyor

Silicone Android Uygulaması

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
Bu problemi aylardır yaşıyorum ve net bir şekilde söyleyeyim ne olduysa, bu problem başından beri yoktu. Bir güncelleme vs. herhangi bir şeyden sonra oldu sanırım ama hiçbir fikrim yok. Sorun şu ki tam ekran modunda (özellikle bir oyunda) "PrtSc" yazan tuşla ekran görüntüsü alamıyorum. Mesela eskiden Valorant oynarken de bu durum oldukça sorun çıkarıyordu ama o oyunun "pencereli tam ekran" modu vardı ki tek çare de oydu zaten. Lakin bazı diğer programların böyle bir seçeneği yok ve ekran görüntüsü almak istiyorsam direkt olarak pencere moduna çekmem gerekiyor. Bu sorun hakkında bilgisi olan veya yaşayan var mı?

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Bu problemi aylardır yaşıyorum ve net bir şekilde söyleyeyim ne olduysa, bu problem başından beri yoktu. Bir güncelleme vs. herhangi bir şeyden sonra oldu sanırım ama hiçbir fikrim yok. Sorun şu ki tam ekran modunda (özellikle bir oyunda) "PrtSc" yazan tuşla ekran görüntüsü alamıyorum. Mesela eskiden Valorant oynarken de bu durum oldukça sorun çıkarıyordu ama o oyunun "pencereli tam ekran" modu vardı ki tek çare de oydu zaten. Lakin bazı diğer programların böyle bir seçeneği yok ve ekran görüntüsü almak istiyorsam direkt olarak pencere moduna çekmem gerekiyor. Bu sorun hakkında bilgisi olan veya yaşayan var mı?
Yaşayan ben varım Minecraftta bir kordinatın SSini alamadım :(
Alternatif olarak 3.parti bir programla (lightshot, screenhunter vs) ile ss alabilirsin ama direkt çözüm bilmiyorum.

KS
3

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
Yaşayan ben varım Minecraftta bir kordinatın SSini alamadım :(
Evet bu da çok komik bir olay, günlerce uğraşıp bir ev yapıyorsun mesela sonra ekran görüntüsü alamadığını fark ediyorsun ve evinden binlerce blok ötede olduğunu fark ediyorsun :oops:. Aslında bu tarz anlık olmayan şeyler için tam ekrandan çıkıp görüntü alabiliyorum ama anlık görüntüler için çok zor oluyor.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Neredeyse bütün Nvidia GPU'larda bunu yaşadım, sizde de 1650S vardı. DDU yapmayı deneyin, sorunu hala çözmediyse ne yapabilirsiniz bilmiyorum. Oyunu Steam'e kısayol olarak ekleyip, F12 basıp Steam arayüzü üzerinden ekran görüntüsünü görüntüleyebilmeniz lazım.

KS
3

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
Neredeyse bütün Nvidia GPU'larda bunu yaşadım, sizde de 1650S vardı. DDU yapmayı deneyin, sorunu hala çözmediyse ne yapabilirsiniz bilmiyorum. Oyunu Steam'e kısayol olarak ekleyip, F12 basıp Steam arayüzü üzerinden ekran görüntüsünü görüntüleyebilmeniz lazım.
Ekran kartından olabileceğini düşünüp DDU'yu denemiştim o zaman işe yaramamıştı ama bir daha denerim.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
1650 kullanıyorum ve yaşıyorum.
Ya çok saçma yahu :D

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube