SSD görünüyor ama çalışmıyor

Silicone Android Uygulaması

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Oyun yüklemek için GTA 5 sildim. Ve başka oyunu yüklemek için Steam'e girdim. Yüklemeye başladığı an bir sorun oluştu ve Steam yanıt vermedi. Sonra PC'yi yeniden başlattım ama açılmadı. Tuşundan kapatıp açtım ve oyunu yüklemek için girdim ve yüklemedi, aklıma disk geldi ve bu bilgisayara girdim. SSD görünmüyordu. Aynı sorunu önceden de yaşamıştım. Ama o zaman kabloyu çıkartıp takınca vs düzeliyordu. Ve uzun zamandır bu sorun olmamıştı. Şimdi oldu ama bir türlü düzelmedi. SSD çalışmadığı için PC de düzgün çalışmıyor. SS'ler ile göstereyim.

İlk olarak bu bilgisayar:
bandicam 2022-06-28 00-03-40-207.jpg

Disk yönetimi: bandicam 2022-06-28 00-03-56-795.jpg

CrystalDiskInfo: Burada ortadaki disk 1 çalışmayan SSD. O çalışmadığı için uygulama da düzgünce çalışmıyor ve SSD'ye bakamadım.
bandicam 2022-06-28 00-04-47-420.jpg

Aygıt yöneticisi:
bandicam 2022-06-28 00-05-17-159.jpg

Aslında disk görünüyor. Ama bir türlü çalıştıramadım. BIOS'da da görünüyor disk.
Ayrıca disk yönetiminden diski başlat dediğim zaman dönüyor dönüyor ve hiçbir şey olmuyor. Ama çok uzun süre beklemedim. Uzun süre mi beklemeliyim?
bandicam 2022-06-28 00-12-12-503.jpg

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Oyun yüklemek için GTA 5 sildim. Ve başka oyunu yüklemek için Steam'e girdim. Yüklemeye başladığı an bir sorun oluştu ve Steam yanıt vermedi. Sonra PC'yi yeniden başlattım ama açılmadı. Tuşundan kapatıp açtım ve oyunu yüklemek için girdim ve yüklemedi, aklıma disk geldi ve bu bilgisayara girdim. SSD görünmüyordu. Aynı sorunu önceden de yaşamıştım. Ama o zaman kabloyu çıkartıp takınca vs düzeliyordu. Ve uzun zamandır bu sorun olmamıştı. Şimdi oldu ama bir türlü düzelmedi. SSD çalışmadığı için PC de düzgün çalışmıyor. SS'ler ile göstereyim.

İlk olarak bu bilgisayar:
75765 numaralı eki görüntüle

Disk yönetimi: 75766 numaralı eki görüntüle

CrystalDiskInfo: Burada ortadaki disk 1 çalışmayan SSD. O çalışmadığı için uygulama da düzgünce çalışmıyor ve SSD'ye bakamadım.
75767 numaralı eki görüntüle

Aygıt yöneticisi:
75768 numaralı eki görüntüle

Aslında disk görünüyor. Ama bir türlü çalıştıramadım. BIOS'da da görünüyor disk.
Ayrıca disk yönetiminden diski başlat dediğim zaman dönüyor dönüyor ve hiçbir şey olmuyor. Ama çok uzun süre beklemedim. Uzun süre mi beklemeliyim?
75769 numaralı eki görüntüle
Ayrılmamış alan olmuş. Aşağıdaki siyaha sağ tık yapıp Yeni Basit Birime tıklayıp ileri ileri deyin. Bir deneyin bakalım.

KS
Mehmet A.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Ayrılmamış alan olmuş. Aşağıdaki siyaha sağ tık yapıp Yeni Basit Birime tıklayıp ileri ileri deyin. Bir deneyin bakalım.
Hiç bir şey yapılmıyor. Birazdan ekran görüntüsü eklerim.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

bandicam 2022-06-28 13-32-13-618.jpg

Görüldüğü gibi hiçbir şeye tıklanmıyor.

bandicam 2022-06-28 13-40-50-145.jpg

Crystal Disk İnfo görüntüsü.

Son düzenleme:

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum, biraz açıklar mısın?
Ne işe yarıyor?
Ne yapmam gerekiyor?
Ayrıca biraz baktım da linux ile uyumlu sanırım. Windows ile kullanılabilir mi?
Gparted adında bir işletim sistemi de var araç olanından başka, temel amacı Flaş bellekten boot edilebilir Gparted olmak.

Astra G

Silver Sample
İfade skoru
3
Buna benzer bir sorun yaşamıştım. Ne alaka demeyin denemekten zarar gelmez :)
Low level format atmayı deneyebilirsiniz.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Gparted adında bir işletim sistemi de var araç olanından başka, temel amacı Flaş bellekten boot edilebilir Gparted olmak.
GParted sadece disk yazılımın adı. İşletim sistemi değil yani. İşletim sistemi Linux, dağıtımı ise Debian oluyor Live USB dosyasının.

KS
Mehmet A.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Buna benzer bir sorun yaşamıştım. Ne alaka demeyin denemekten zarar gelmez :)
Low level format atmayı deneyebilirsiniz.
Denedim zaten, ama olmuyor. Bu disk ile ilgili ne yaparsam yapayım ya yaptığım uygulama çöküyor ya da hata veriyor. Diske hiçbir müdahale yapılmıyor.

GParted sadece disk yazılımın adı. İşletim sistemi değil yani. İşletim sistemi Linux, dağıtımı ise Debian oluyor Live USB dosyasının.
Dediğiniz şeyin ne işe yaradığını veya işe yarar mı diye bilmiyorum. Yarar, dene derseniz uğraşır denerim müsait bir zaman.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Denedim zaten, ama olmuyor. Bu disk ile ilgili ne yaparsam yapayım ya yaptığım uygulama çöküyor ya da hata veriyor. Diske hiçbir müdahale yapılmıyor.

Dediğiniz şeyin ne işe yaradığını veya işe yarar mı diye bilmiyorum. Yarar, dene derseniz uğraşır denerim müsait bir zaman.
Evet, GParted çok işe yarıyor. Denemenizde fayda var.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube