[Spoiler!!!] Leyla ile Mecnun 4. Sezon Hakkında Konuşalım

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
1119665696.jpg

⚠️UYARI⚠️
Daha önce hiç Leyla ile Mecnun'u izlemediyseniz bu konuyu terk edin. Yeni sezonun ilk bölümünü henüz izlemediyseniz, izleyip öyle gelebilirsiniz. Konuda bol bol spoiler olacak olacak çünkü. Seyir zevkinize zarar vermemesi açısından bu uyarıyı yapmak zorundayım. Spoiler yemek istemeyenler hemen şimdi çıkabilirler konudan.
Burayı terk et. :evilol:
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Gelelim ana konumuza. Leyla ile Mecnun tam 8 yıl sonra tekrar ekranlara döndü. Acun'dan zerre haz etmem ama beni Exxen üyesi yapmayı başardı. Herif iyi biliyor milleti nasıl etkileyeceğini. :evilol: Sırf bu diziye bir de boşa gitmesin diye Gibi adlı bir dizi için aldım Exxen'i. Neyse konu Exxen değil. Konu Leyla ile Mecnun. Tam 8 yıl geçti son bölümünün üzerinden. Uzun bir süre eski bölümleri izleyip durduk. En nihayetinde yeni bölüm görmek nasip oldu ama. :) Ölmeden gördük çok şükür dizinin tekrar başladığını.

İlk bölüm ile ilgili birçok olumlu ve olumsuz düşüncelerim oldu. Bunları sizlerle paylaşmak isterim.​

- Olumlu Olduğunu Düşündüğüm Kısımlar -
  1. Birincisi Burak Aksak yine döktürmüş hacılar. İşini layıkıyla yapmış adam. 8 sene önce nasıl yazıyorsa, halen öyle yazıyor. Bunu olumlu anlamda söylüyorum.​
  2. Dizi mizah yönünden hiçbir şey kaybetmemiş. Göndermeler ve geyik muhabbetleri tam gaz devam ediyor. Acun'a bile hafiften gönderme var. :D
  3. Duygusal sahneler güzel işlenmiş. Olması gerektiği gibi olmuş hepsi. Ak sakallı dede tirat vermeye devam ediyor.​
  4. Diziye saçma sapan yeni müzikler getirmemişler çok şükür. Orijinal müzikler çalmaya devam ediyor. Ses efektleri de hiç değişmemiş. Böyle olması daha iyi, çünkü yıllar sonra tekrar başlayan çoğu dizinin yeni müzikleri berbat oluyor.​
  5. Başlar da bir korkutuyor insanı 1. bölüm. Karakterlerin ses tonlaması, duruşu ve hareketleri falan yapmacık geliyor böyle. Ama merak etmeyin bu uzun sürmüyor. Bölümün ortalarında toparlanıyorlar ve ondan sonra mükemmel bir şekilde ilerliyor dizi.​
  6. 8 yılı olabilecek en az kayıpla atlatmışlar. Behzat Ç.'nin 4. sezonu gibi fiyasko değil kesinlikle. Orada burada eski tadı vermez diyenlerin yüzüne tokat niteliğinde bir cevap olmuş bu bölüm.​
- Olumsuz Olduğunu Düşündüğüm Kısımlar -
  1. Kaan'a buradan duş perdesi, damacana, siyah bakkal poşeti ve daha birçok şey demek istiyorum. Hani şu YouTube ve TikTok'da gezen, izlenme kasmak için saçma sapan içerikler üreten aşırı itici Influencer'lar var ya... Kaan'da onlardan birisi olmuş. Suratına böyle sarı tuvalet terliği ile vurası geliyor insanın. Ayrıca oynayamamış rolü. Çok itici duruyor. Gerçi gerçek hayatta da bu tür insanlar çok itici. :evilol: İlerleyen bölümlerde Kaan bırakır umarım bu işleri. Pis...​
  2. Yavuz karakteri aslında fena değil ama bizim Yavuz bu adam olamaz. Yakışmamış hiç Yaviz'e. İlerleyen bölümler de böyle olmayacaktır ama ne bileyim... Ben beğenmedim çok bu Yavuz'u. Acun gibi bir şey olmuş.​
  3. Müzik kullanımı ve kurgu çok iyi olmamış maalesef. Çok alakasız yerlerde müzik çalıyor bazen. Ayrıca kurgu, başlarda çok iyi olmamış. İlerleyen bölümler de bunu da düzeltirler inşallah.​
  4. Mecnun ve İsmail Abi henüz role girememiş tam olarak. Eee aradan koca 8 yıl geçti. Çok göze batmıyor bu durum ama yine de daha iyi role girmelerini beklerdim. İlerleyen bölümler de bunu da düzeltirler yine umarım. Ki düzeltmişlerdir.​
  5. Ak sakallı dedenin sesiyle ilgili birtakım sorunlar var. O önceki sezonlarda ki karizmatik ses yok. Bunun sebebi Köksal Engür'ün dişlerinin olmaması. :( Bildiğiniz dişleri yok adamın. Eski sağlığına tekrar kavuşur inşallah.​
İlk bölüm benim için aşağı yukarı böyleydi. Olumsuz yönlerine rağmen çok iyi bir geri dönüş yapmış bence dizi. Diğer dizi yapımcılarına ders niteliğinde bir dönüş olmuş üstelik. Malum, yeniden yapılan işler genellikle berbat oluyor bu ülkede. Çok nadiren iyi iş çıkıyor. Leyla ile Mecnun'da, bu nadiren iyi çıkan işlerin arasına adını altın harflerle yazdıracak nitelikte bence. Behzat Ç.'nin 4. sezon rezaletinden sonra yeniden yapılan işlerin başarısız olacağı ile ilgili bir ön yargı oluşmuştu bende. Bu dizi bugün itibariyle bu ön yargıyı benden söküp aldı. Oyuncusundan set ekibine, emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Diğer bölümleri merakla bekliyorum. :)

İzleyen diğer arkadaşların yorumlarını da bekliyorum ayrıca. Bu forumda pek izleyeni yok sanırım bu dizinin. Ama izleyenler varsa mutlaka beklerim bu konuya onları. :) Tabii 4. sezonun ilk bölümünü izleyerek gelmelerini bekliyorum. İzlemediyseniz gelmeyin! Spoiler yemeyin sonra. :evilol:

gnar

Rütbesiz
İfade skoru
55
Bolumler biriksin hatta komple final olsun muhtemelen oyle yeni bolumlere baslayacagim. Belki 1. bolumden baslayip sonuna kadar izlerim. Hayatimdaki daha guzel bir ana saklamayi dusunuyorum.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam sabah izlerim dedim de izlemedim. İzlersem çok fena sabırsızlanırım. İzlememeyi düşünüyorum, sezonun tüm bölümleri çıktığında gömeceğim. Haftadan haftaya bekleyemem. :evilol:
Bence yapıştırın gitsin hocam. :evilol: 10 bölümün tamamen yüklenmesini beklerken spoiler yiyebilirsiniz, çünkü millet şu an bunu konuşuyor. 8 yıldır bekliyoruz diziyi bu diziyi, 1 hafta mı bekleyemeyeceğiz yeni bölümü? :evilol:

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Bence aradan 8 yıl geçtiğini hissettirmedi. Gayet güzel olmuş, olumsuzlukarın çoğu gözüme batmadı kurgu hariç. Kurgu gerçekten zayıf kalmış.
Tüm karakterleri göstermeye çalışmışlar bu bölümde. Yan karakterleri bile göstermişler. Ondan ötürü kurgu zayıf kalmış olabilir bence. Bu bölüm daha çok tanıtım gibi olmuş. Ama yine de sağlam bir başlangıç yaptılar denebilir. Benim gözüme batan müzik ve kurgu oldu.

Bu arada yeni Leyla fena değil ha. İlk Leyla'dan sonra en iyi Leyla hatta bence. Sadece şu Sarp İkiler çok kötü oynuyor. Çok gözüme battı oyunculuğu. Tüm dizi boyunca böyle olmaz inşallah. Yoksa işimiz zor.

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Bu arada yeni Leyla fena değil ha. İlk Leyla'dan sonra en iyi Leyla hatta bence. Sadece şu Sarp İkiler çok kötü oynuyor. Çok gözüme battı oyunculuğu. Tüm dizi boyunca böyle olmaz inşallah. Yoksa işimiz zor.
Leyla'yı ben de beğendim. Bu arada Leyla ile Mecnun Kesitleri diye bir sayfa ve kanal var. Takip ediyor musunuz? İleriki bölümler daha iyi olacak gibi.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Leyla'yı ben de beğendim. Bu arada Leyla ile Mecnun Kesitleri diye bir sayfa ve kanal var. Takip ediyor musunuz? İleriki bölümler daha iyi olacak gibi.
Etmez olur muyum hocam? :) Video ve topluluk kısmında yapacağınız küçük bir gezinti ile benim yorumlarımı rahatlıkla bulabilirsiniz. :evilol:Canlı yayınlarına bile katılıyorum gördükçe. Metonya TV'yi takip ediyorum bir de. Yeni gelişmelerden haberim oluyor en azından. İleriki bölümler kesinlikle daha iyi olacaktır. Şu bölümde bile bazı olumsuz kısımlara rağmen çok iyi iş çıkartmışlar. Bundan sonrasında da bozmazlar herhalde.

Bu arada Ekşi Sözlük beni çok şaşırttı. Normalde oradaki üyelerin çoğu hiçbir şeyi beğenmez. Hatta boş boş gömmeye çalışırlar. Ama Leyla ile Mecnun başlığı şu an övgülerle dolu. Kötü yorum göremedim pek. Beni bu yönden çok şaşırttılar o yüzden. :evilol:

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Etmez olur muyum hocam? :) Video ve topluluk kısmında yapacağınız küçük bir gezinti ile benim yorumlarımı rahatlıkla bulabilirsiniz. :evilol:Canlı yayınlarına bile katılıyorum gördükçe. Metonya TV'yi takip ediyorum bir de. Yeni gelişmelerden haberim oluyor en azından. İleriki bölümler kesinlikle daha iyi olacaktır. Şu bölümde bile bazı olumsuz kısımlara rağmen çok iyi iş çıkartmışlar. Bundan sonrasında da bozmazlar herhalde.

Bu arada Ekşi Sözlük beni çok şaşırttı. Normalde oradaki üyelerin çoğu hiçbir şeyi beğenmez. Hatta boş boş gömmeye çalışırlar. Ama Leyla ile Mecnun başlığı şu an övgülerle dolu. Kötü yorum göremedim pek. Beni bu yönden çok şaşırttılar o yüzden. :evilol:
Güzel kanal gerçekten. Paylaşımlarını beğeniyorum, çok düzenli paylaşım yapıyorlar. Sizin yorumunuzu aradım ama bulamadım. :D

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Bu diziyi izlenecek bir dizi mi? Ayrıca anlamam için bütün diziyi bitirmem mi gerekiyor?
Absürt komedi sevenler için en iyisi. Ve evet anlamanız için izlemeniz lazım. Özellikle 1. sezon ve 2. sezonun başlarını. İlk 32 bölüm önemli.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube