Son günlerde Patriot Burst SSD'lerin arızalanması

Silicone Android Uygulaması

Miraç

Bronze Sample
İfade skoru
403
Forumda daha önceden bende konu açmıştım Ssd ile sıkıntı yaşadığımı hatta detayları konumdan öğrenebilirsiniz.

Oyun oynarken alt+tab attım ve bir anda sistem kitlenmişti ne yaparsam yapayım sorun çözülmemişti hatta bios da Ssd gözükmüyordu garantiye yolladım ve bana iade/değişim raporu gelmişti hemen ardından ürünü satın aldığım firma ile görüştüm ve bana ellerinde stok olmadığını sadece para iadesi yapacaklarını söylediler. "ne kadar ödeme yapacaksanız?" diye sordum 250 TL dediler ancak ben o Ssd yi geçen yıl 250 TL'ye almıştım şimdi ise 460 TL civarında. Bunu söylediğimde ise firma dolar kurunu bahane etti bende N11 ile iletişime geçtim satıcı hakkında şikayette bulundum. Stok yoksa bile para iadesini dolarla yapmalarını söyledim sonuçta geçen yıl da aynı fiyattaydı dolar bazında, satıcı firmadan ertesi gün mesaj geldi "kutulu ve sıfır yeni patriot burst 240 GB ssd göndereceğiz" dediler Ssd geldi 1 haftadır kullanıyorum ancak içinden garanti belgesi çıkmamıştı firma ile tekrar görüşeceğim. (ne olur ne olamaz diye eskisinin fotokobisini çektirmiştim)

Başka forumlarda da buna benzer konular var patriot burst ile ilgili.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Peynir ekmek gibi satılan modelde yaşanan bu sorunlar pek hoş değil. Asıl olay iade etsek bile gelen parayla (ortalama 250₺ civarı) şu an neredeyse hiç bir model alınamıyor.

Ben de kullanıyorum ve açıkçası hız olarak memnun değilim. Başka SSD ile windows kullanırken gayet akıcı olan Windows Patriot'a geçmemle birlikte oldukça yavaşladı özellikle Windows gezgini bir SSD'ye göre oldukça yavaş.

Sorunun SSD'den çok Nand kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sorun yaşayanlar SSD'de kullanılan NAND yongalarının modelini yazsalar daha net bir veriye ulaşabiliriz gibi.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Böyle şeyler ben PC almaya yakın zamanlarda olmasa mı artık? Hep de böyle şeyler SSD'lerde oluyor.

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921
2-3 tane sorun mu sadece? O az sorun son günlerde kötü Burst olmuyor. SSD Plus hergün onlarcası var bundan ne yani 2 sorun gördük artık önermiyeceğiz mi? Sorun olduğunu düşünümüyorum sadece aklımda tek nötr gördüğüm model var o da CS3030(Upgrade versiyon, E12S).

KS
Miraç

Miraç

Bronze Sample
İfade skoru
403
Çokta anormal değil. Ucuz bir modelin Samsung SSD gibi yıllarca gideceğini düşünmüyordunuz umarım. Bu bütçede kronik sorunu olmayan SSD bulunması bile çok iyi.
Yıllarca gideceğini düşünmüyorduk zaten ama 1 yıl bile olmadan birçok kişide sıkıntı çıkarması da normal değil...
Mesajlar otomatik birleştirildi:

2-3 tane sorun mu sadece? O az sorun son günlerde kötü Burst olmuyor. SSD Plus hergün onlarcası var bundan ne yani 2 sorun gördük artık önermiyeceğiz mi? Sorun olduğunu düşünümüyorum sadece aklımda tek nötr gördüğüm model var o da CS3030(Upgrade versiyon, E12S).
Önermeyin diye bir şey demiyorum ancak şu an yeni üretilen modellerde de sıkıntı yaşayan birkaç kişi var. Açtığım konuyla bunu dile getirmek istemiştim.

2-3 tane sorun mu sadece?
Sunu da ekleyeyim, ne olur ne olmaz diye uyarı almamak için diğer forumların konularını burada paylaşmamıştım. Birkaç forumda daha buna benzer konulara rastladım.

Son düzenleme:

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Yıllarca gideceğini düşünmüyorduk zaten ama 1 yıl bile olmadan birçok kişide sıkıntı çıkarması da normal değil...

Önermeyin diye bir şey demiyorum ancak şu an yeni üretilen modellerde de sıkıntı yaşayan birkaç kişi var. Açtığım konuyla bunu dile getirmek istemiştim.

Sunu da ekleyeyim, ne olur ne olmaz diye uyarı almamak için diğer forumların konularını burada paylaşmamıştım. Birkaç forumda daha buna benzer konulara rastladım.

Ne kadar ekmek o kadar köfte. Yapacak bir şey yok. Dediğim gibi bu bütçede kronik sorunu olmayan model yok bile. Tabi bu bizim suçumuz değil. Ekonomimizin kötü olması...

Iron.man

Bronze Sample
İfade skoru
226
Sorun Burst'de değil, Phison S11 kontrolcü kullanan SSD'lerde. Geçenlerde başka bir forumda da benzer sorunu yaşayan bir kullanıcı gördüm, kullandığı SSD CS900'dü.
Bu sorunu yaşayan kişilerin ortak yönü BIOS'da SSD'lerin "SATAFIRMS11" olarak gözükmesi bu da bir nevi SSD Firmware'inin uçtuğunu gösteriyor. Çözümü ise basit, yeni FW flashlamak. Tabii bu işlem sonucunda veriler gider mi o konu hakkında bir fikrim yok.

KS
Miraç

Miraç

Bronze Sample
İfade skoru
403
Sorun Burst'de değil, Phison S11 kontrolcü kullanan SSD'lerde. Geçenlerde başka bir forumda da benzer sorunu yaşayan bir kullanıcı gördüm, kullandığı SSD CS900'dü.
Bu sorunu yaşayan kişilerin ortak yönü BIOS'da SSD'lerin "SATAFIRMS11" olarak gözükmesi bu da bir nevi SSD Firmware'inin uçtuğunu gösteriyor. Çözümü ise basit, yeni FW flashlamak. Tabii bu işlem sonucunda veriler gider mi o konu hakkında bir fikrim yok.

Evet dediğiniz çözümü Ruslar uygulamıştı eğer yine aynı hatayı alırsam bu yöntemi deneyeceğim. CS900 ile aynı kontrolcüyü kullandıklarını bilmiyordum, bilgi için teşekkürler.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube