Sistemin hatalarını yargılamamıza rağmen sistemi daha güçlendirmemiz.

Silicone Android Uygulaması

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Hayalindeki kırmızı Renault Laguna 1'in içinde.
Yukarıda bahsettiğim gibi sistemin hatalarını yargılamamıza rağmen sistemin iyice içine giriyoruz ve bu sosyal sınıflandırma ve insanları ezme sistemini iyice sağlamlaştırıyoruz. Kimse bunu düzeltmek veya açığını kullanmıyor (arkasında güç olanlar açığı kullanıyorlar) ama herkes ne olursa olsun belki vicdan azabından ya da zaaflarından dolayı bir şey yaptığında bu sisteme daha fazla bağlı yapıyor bireyleri. Herkes birbirini yargılıyor ama kimse kendine bakmıyor. Kendi hatalarını kimse analiz etmiyor ve bu hataları yapmaya devam ediyor. Raporlu bir çalışan raporlu olmasına rağmen gidip işinde çalışmaya devam ediyor. Çalışmayınca vicdan azabı çekiyor. Ama kendisini iyice hırpalıyor ve sistem tarafından resmen sömürülüyor. Türkiye'de ortalama bir kişi 52 yaşında emekli olduğu söyleniliyor. Bu kişi 52 yaşına kadar işi uğruna çoğu şeyi yapmış oluyor ve hayata karşı bitkin düşüyor çoğunlukla. Emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı başlıyor ve bazılarına göre çift dikiş oluyor. Geçim sıkıntısının sorunundan iyice kendini hırpalıyor. Ama hiçbir zaman sistemin açığını kullanmıyor, tam tersine sistemin istediğini yapıyor. Zenginler gün geçtikçe zenginleşiyor, orta ve alt tabaka gün geçtikçe zayıflıyor ve daha fazla sıkıntı çekmeye başlıyor. Sizin görüşleriniz neler bu konu hakkında?

TerabyteForever

Rütbesiz
İfade skoru
395
İnsanlar yargıladıktan 5 saniye sonra sistemin olmasını istediği işe geri dönüyor. Herkes başarılı olmak zorunda değil, ilk cümlede bahsettiğim durum başarılı kişileri daha değerli kılıyor.

kaplanharun

Rütbesiz
İfade skoru
444
İnsanların ne kadar bir kısmı farkında da olsa çaresizlik var.
Sistemi elinde tutan yanlış kişi olunca ne kadar debelenip durursan dur boş bir daire çizersin.

KS
onatygt

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
Sizlere katılıyorum ama insanlar artık bana düşünmüyormuş gibi geliyor. Yargılamak, düşünmek gibi avramları kullanmıyormuş gibi. Sadece robot misali yaşıyor. Bu neden kimseyi artık ırgalamıyor?

kaplanharun

Rütbesiz
İfade skoru
444
Sizlere katılıyorum ama insanlar artık bana düşünmüyormuş gibi geliyor. Yargılamak, düşünmek gibi avramları kullanmıyormuş gibi. Sadece robot misali yaşıyor. Bu neden kimseyi artık ırgalamıyor?
İnsanların yaşam kalitesi bunu belirliyor maalesef.
Artık öğrenilmiş çaresizlik ve ağır şartlarda çalışmak var.
Refah seviyesi ne kadar düşerse ülkedeki insanların yargılama ve düşünceleri de o kadar düşer.

KS
onatygt

onatygt

Bronze Sample
İfade skoru
527
İnsanların yaşam kalitesi bunu belirliyor maalesef.
Artık öğrenilmiş çaresizlik ve ağır şartlarda çalışmak var.
Refah seviyesi ne kadar düşerse ülkedeki insanların yargılama ve düşünceleri de o kadar düşer.
O konuda haklısınız ama artık insanların insanlıktan çok robot gibi olması benim canımı sıkıyor. Eski şarkıları dinliyorum, eski edebi eserler okuyorum hepsinde bir başkaldırı var. İnsanlar hiç değilse bir şeyler yapmaya çalışmışlar ama şimdi herkes sinmişlik içerisinde yaşamaya devam ediyor. Boyun eğmek en sevmediğim şeydir ama etrafımdaki herkesin artık bunu yapması beni sinir ediyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube