Sisteme nasıl internet bağlayabilirim?

Silicone Android Uygulaması

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Merhaba. Biraz geç de olsa sistemimde internete bağlanamayacağımı fark ettim. :D

Şu konuda sistem hazır dendiğine göre yarın Windows kurarım. Şu RAM'leri test etmem de önemli ama öncelik bence monitör. İade hakkım bitmeden iade edebilmek istiyorum çünkü. Daha GIBIRNet'ten modem gelmedi. Bugün gelecek sanırım. Ama TT ekipleri ne zaman gelir bilemiyorum maalesef :confused:

Bir miktar geceye özel internetim var. Onu masaüstü bilgisayarıma nasıl bağlayabilirim?

Wi-fi adaptörü alana kadar wi-fi bağlanırsa onu bilgisayarıma şu kablo ile bağlayabilir miyim?
Modem:
Zyxel vmg1312t20b

Dark vader

Silver Sample
İfade skoru
1.992
Merhaba. Biraz geç de olsa sistemimde internete bağlanamayacağımı fark ettim. :D

Şu konuda sistem hazır dendiğine göre yarın Windows kurarım. Şu RAM'leri test etmem de önemli ama öncelik bence monitör. İade hakkım bitmeden iade edebilmek istiyorum çünkü. Daha GIBIRNet'ten modem gelmedi. Bugün gelecek sanırım. Ama TT ekipleri ne zaman gelir bilemiyorum maalesef :confused:

Bir miktar geceye özel internetim var. Onu masaüstü bilgisayarıma nasıl bağlayabilirim?

Wi-fi adaptörü alana kadar wi-fi bağlanırsa onu bilgisayarıma şu kablo ile bağlayabilir miyim?
Modem:
Zyxel vmg1312t20b
Telefon ve USB ile kullanabilirsiniz eğer kabul ederseniz detayları anlatırım.

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Telefon ve USB ile kullanabilirsiniz eğer kabul ederseniz detayları anlatırım.
Yukarıdaki video sanırım anlatıyor ama olabilir hocam.
Telefonunuzdaki intetnetten bahsediyorsanız USB kablosu yeterli olacaktır, görseldeki Ethernet kablosu eğer interneti modemden almayacaksanız kullanmaya gerek yok.
Telefondaki internet bir yere kadar hocam. Sabah saat 6 olduktan sonra bir halt edemem :D Saat 6 olana kadar da 9 GB var. Monitör testi için yeter sanırım.

Bu kablo beni uğraştıracak ve hoş görüntü olmayacak sanırım. Ona rağmen wi-fi adaptörü yerine bununla bağlamam daha mı iyi olur? Kabloyu ayarladıktan sonra bir daha bozmak olur mu bilmiyorum ama bir süre kabloyla idare ettikten sonra wi-fi adaptörü almak mantıklı mı? Bu kablo ile https://www.hepsiburada.com/zyxel-v...t-kablosuz-usb-destekli-modem-pm-HB00000O4WIF bu modemden sorunsuz internet çekebilirim, değil mi?

Şu konularda fazla bilgili olmadığım belli sanırım 😄

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Telefondaki internet bir yere kadar hocam. Sabah saat 6 olduktan sonra bir halt edemem :D Saat 6 olana kadar da 9 GB var. Monitör testi için yeter sanırım.

Bu kablo beni uğraştıracak ve hoş görüntü olmayacak sanırım. Ona rağmen wi-fi adaptörü yerine bununla bağlamam daha mı iyi olur? Kabloyu ayarladıktan sonra bir daha bozmak olur mu bilmiyorum ama bir süre kabloyla idare ettikten sonra wi-fi adaptörü almak mantıklı mı? Bu kablo ile https://www.hepsiburada.com/zyxel-v...t-kablosuz-usb-destekli-modem-pm-HB00000O4WIF bu modemden sorunsuz internet çekebilirim, değil mi?
Eğer kablo modeminize kadar yetişiyor ise mantıklı adaptör almanıza da gerek kalmaz.

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Hocam hangi telefon kullanıyorsun anlatayım ben.
Redmi Note 8 hocam ama @Mert Ayıboğan hocam kısaca anlatmıştı.
Evet, usb ile bağlıyorsunuz, Samsung cihazlar için:
ayarlar>bağlantı>ağ paylaşımı>USB bağlanıyor. Xiaomi için ayarlardan USB tethering'i aratıyorsunuz. Diğer cihazlar için bilmiyorum :D
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Merhaba. Telefona gerek kalmadı çünkü wi-fi geldi :D
Babamla eski kabloyu tavandan indirdik.
Screenshot_2021-06-25-21-40-30-713_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-06-25-21-40-29-248_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-06-25-21-40-27-592_com.miui.gallery.jpg
Adamlar bazı ufak kabloları kesmiş. Ona rağmen bir ucunu modeme diğer ucunu kasaya bağlasam internet gelir mi? Bir sıkıntı olabilir mi?

@erengore @Gökkayahan @Akif9748 hocam, yakın zamanda aktif gördüm sizleri, ne dersiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20210625_214043.jpg
    IMG_20210625_214043.jpg
    61 KB · Görüntülenme: 14
Son düzenleme:

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Redmi Note 8 hocam ama @Mert Ayıboğan hocam kısaca anlatmıştı.

Merhaba. Telefona gerek kalmadı çünkü wi-fi geldi :D
Babamla eski kabloyu tavandan indirdik.
Adamlar bazı ufak kabloları kesmiş. Ona rağmen bir ucunu modeme diğer ucunu kasaya bağlasam internet gelir mi? Bir sıkıntı olabilir mi?

@erengore @Gökkayahan @Akif9748 hocam, yakın zamanda aktif gördüm sizleri, ne dersiniz?
Pinlere göre değişiyor sen bir dene önce.
Bu araad o kesme değil kopma gibi.

KS
Ramazan Ö

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Pinlere göre değişiyor sen bir dene önce.
Bu araad o kesme değil kopma gibi.
Win10 ISO dosyasını doğruluyor şu an. USB'yi hazırladıktan sonra laptopu kenara çekip monitörü de kurup yeni konu açacağım. O arada laptopa takıp deneyeyim en iyisi. Çok yavaş oluyormuş bu doğrulama işi :confused:

Şimdi fark ettim, laptopun o kısmı çok sıcak. Hiç bulaşmayayım diyorum. Direkt yeni masaüstünde denesem bir zararı olabilir mi?

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube