Sinerji Artemis Ryzen 3 1200 İnceleme

Silicone Android Uygulaması
İyi forumlar arkadaşlar. Foruma biraz aktiflik getirmesi ve bu sistemleri almayı düşünen arkadaşlara rehber olması için internette satılan hazır sistemleri incelemeye karar verdik. @ERENSATAR1907 hocam ile ortaklaşa karar aldık. Birbirimizin görüşlerini alacağız her konuda. İncelememize başlayalım.

Sistem Linki

İlk olarak işlemciden başlayalım. İşlemci bu zamanda hiç tavsiye etmediğim bir işlemci. Eski ve performansı çok düşük. Besleyebileceği kartlar 1050 Ti ve RX 560. Bir tık darboğaz ile RX 570 ve GTX 1650 besleyebilir. Ama işlemcinin gündelik kullanım dışında verebildiği performans pek tatmin edici değil. Bu fiyat içerisinde alınması hiç mantıklı değil. İşlemcide stok soğutucu kullanılıyor, o işlemci için yeterli.

Anakarta gelelim. MSI A320M-A PRO. Alınabilecek gibi değil anakart. Geliştirmeye kapalı, VRM soğutucusu olmayan, 4 pin işlemci besleme soketi bulunan(şu an bana kalırsa en az 8 olmalı) M2 slotu bulunmayan bir anakart. Ayrıca A320 anakartlarda OC yapılmıyor bilginiz olsun.

RAM olarak G-Skill Ripjaws 8 GB 3000 MHz CL16 RAM kullanılmış. Çok büyük ihtimalle Samsung C-Die çip çıkar, OC potansiyeli rezil, onu geçtim X.M.P. açarken sorun çıkartabilen bir çip. Ryzen işlemcilerde çift kanal RAM kullanılmalı. Performansa büyük katkısı olmakla kalmıyor, oyunlarda yaşanan dropları yok ediyor.

SSD'ye geçelim. SSD Geil Zenith R3 256 GB. SSD hem yavaş hem de kötü bir SSD. Kötü kontrolcü, kalitesiz bir model. Sorun çıkartma olasılığı yüksek. Ömrü kısa.

PSU'ya bakalım. PSU Sharkoon 650W SHP650 V2 80+. Tam anlamıyla leş bir PSU. Fanından traktör sesi duyan kullanıcılar var. Çin malı düşük kalite kapasitörler kullanılıyor. Korumaları yetersiz. Bildiğim kadarıyla kronik sorunlu olan Corsair VS550 sarı etiketli versiyonunda bulunan iç yapının rötuşlanmış halini kullanılıyordu. Asla alınmamalı.

Ekran kartı gündelik kullanıma ideal. Ama ağır olmamak kaydıyla oyunda oynatıyor. Yaz aylarında yüksek sıcaklıklar görebilir fansız. Normalde yaz aylarında bile o aluminyum blok GT 1030'u soğutabiliyordu ama iklimler değişmeye başladı biliyorsunuz. Artık Türkiye her zamankinden daha sıcak. O yüzden fansız kart alınmamalı.

Bana kalırsa bu bilgisayarın tek iyi parçası kasası. MSI MAG Forge 100M. Hava akışı iyi olan mesh bir kasa. Fanlarından sorun yaşayan duymadım, görmedim. Bu fiyata daha iyi bir kasa var ama sonuçta bu hazır sistem.

FPS testi:

Ekleme: FPS testinde işlemci OC'lenmiş. Çok fark etmez ama.

Banxtre

Rütbesiz
İfade skoru
385
Bu sistem yerine r3 2200G yapsa daha iyi olurmuş.
Kasa ne alaka bu arada çözemedim ,böyle sisteme o kasayı görünüş olsun diye koymuşlar sanırım.
Onun yerine bismillah paket bir rainbow kasa atsalar da olurmuş.

Ekran kartı desen pasif soğutmalı,RAM 8GB ,PSU Şarkuun .

Kısacası sistem cidden olmamış.
Siteler maksat çeşitlilik olsun diye çıkarıyor herhalde bu tarz sistemleri.

KS
Hamza Ensar Sağlam

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Bu sistem yerine r3 2200G yapsa daha iyi olurmuş.
Kasa ne alaka bu arada çözemedim ,böyle sisteme o kasayı görünüş olsun diye koymuşlar sanırım.
Onun yerine bismillah paket bir rainbow kasa atsalar da olurmuş.

Ekran kartı desen pasif soğutmalı,RAM 8GB ,PSU Şarkuun .

Kısacası sistem cidden olmamış.
Siteler maksat çeşitlilik olsun diye çıkarıyor herhalde bu tarz sistemleri.

En son 3900 TL'ye 16 GB RAM, B450 ve 4300GE sistem toplamıştım. Tabi şimdi toplanabilir mi orasını bilmem. Şaka gibi gerçekten.

EREN SATAR

Gold Sample
İfade skoru
1.078
Elinize sağlık hocam güzel inceleme 👍🏻
Dediklerinize tamamen katılıyorum ekleyecek bir şey kalmamış. 😊

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube