Çözüldü Ses Kartımı Nasıl Tanıtabilirim? (Big Sur)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

Adolf Hitler

Gold Sample
İfade skoru
2.006
Selam dostlar, Big Sur kurulumu yaptım lakin hiç bir türlü ses alamıyorum. Ses kartımı nasıl tanıtabilirim?
Anakartım B450M Dragon, kulaklığım Trust Blizz. (Gerek var mı bilmiyorum ama ekleyeyim dedim.) Hackintool açık şu an.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Hackintool'da "Ses" kısmı var orada ses yongan ile uyumlu olan Layout ID'lere bak. EFİ'deki config dosyanı OC Configurator ile açıp NVRAM sekmesinde 7C436110 ile başlayan SSID'ye alcid=x yazacaksın. X: Hackintool'da görünen değer.

Konuda detaylıca anlatmıştım:

KS
Adolf Hitler

Adolf Hitler

Gold Sample
İfade skoru
2.006
Hackintool'da "Ses" kısmı var orada ses yongan ile uyumlu olan Layout ID'lere bak. EFİ'deki config dosyanı OC Configurator ile açıp NVRAM sekmesinde 7C436110 ile başlayan SSID'ye alcid=x yazacaksın. X: Hackintool'da görünen değer.

Konuda detaylıca anlatmıştım:

Hocam ses kartımı ilk başta tanımış heralde. Sadece çıkış birimi monitörüm olarak gözüküyordu, monitörümün hoparlörü olmadığı için ses alamamışım. Şimdi hallettim.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Hocam ses kartımı ilk başta tanımış heralde. Sadece çıkış birimi monitörüm olarak gözüküyordu, monitörümün hoparlörü olmadığı için ses alamamışım. Şimdi hallettim.
Kullandığın EFI'de tanımlanmış büyük ihtimalle, neyse hallettiysen sorun yok.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube