Sene 2021 ve İntel'in Bitmeyen İşlemci Serileri

Silicone Android Uygulaması

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
https://www.epey.com/islemci/e/YToy...czo2OiI0Mjc3NjIiO319X3M6OToiZml5YXQ6QVNDIjs=/ @intel pentium
Neden bu inat İntel? Şu Core serisine bir adam akıllı odaklansan nasıl olur? Sene 2021 ve hala 2 çekirdek. Bari çıkarıyorsun utan 4 çekirdek koy. Tamam, fiyatına göre başka işlemci yok ama anakart pahalı bu sefer. Anakart işlemciden pahalı. Anakart işlemciden pahalı. Anla anla, ucuz olsun anakartlar. En ucuz H410 (Eli yüzü düzgün); https://www.akakce.com/anakart/en-u...-lga1200-ddr4-micro-atx-fiyati,716283114.html
Olmuyor İntel olmuyor. Ya yapacaksan doğru düzgün şu işi yap yada kapat dükkanı git. AMD tek el olursa olsun arkadaş, İntel'in bu saçma şeylerinin görmekten iyidir. Sırf içinde UHD var diye almayın şu işlemcileri. Gerçi bu işlemciler bize göre değil ki iş yeri sahipleri için ama olsun anakartlar PAHALI.
Gelin en ucuz Celeron sistemi toplayalım;
https://www.epey.com/islemci/intel-celeron-g5905.html İşlemciler ucuz aslında.
Fark etmiyor arada 30 lira fark var almışken en iyisi diyorum.
https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...l19-ct4g4dfs8266-bellek-fiyati,566417046.html RAM 1 tane. Ofis için yeterli.
Yani alınır mı, bence alınmaz. Ofisçi adam uzun ömür ve performans ister. Ofiste bence en iyi işlemci i3. Zaten i3'ten gerisi yalan. Bilmiyorum gelin tartışalım bu işlemcileri. Ben anlamıyorum neden var bu işlemciler? Artık bitti yani, sene 2018 olsa anlarım ama sene 2021 artık.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ofisçi adam uzun ömür ve performans ister.
Burası biraz yanlış anlaşılabilir, uzun sürede bozulmadan aynı performansı hızı ister. Elbet bu zamanla düşer ama 5 performansın var 2'ye düşüyor, 7 performansın var 4'e düşüyor. İ3'den aşası alınmaz yani.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@RTX3090 Neden beğenmedin, fikirlerini düşüncelerini anlatır mısın?

Son düzenleme:
KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
Dün gaming gecelerinde Intel pentium gördüm. Adı üstünde gaming geceleri olan bu indirimde Intel pentium çıkması hala beni güldürüyor.

Tam hatırlamıyorum Celeron'da olabilir.
Pek fark etmiyor hocam onlar, bir i3 olamaz. 700 liraya i3 alıyorsun mis...

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Bir zahmet aradan kaç yıl geçmiş.
Dediğim şu ki, ofis sistemlerinde bile Pentium 4 hâlâ çalışıyorsa G5920'yi iş yerleri için sorgulamak pek de mantıklı kalmıyor. Tabii kötü mü kötü. Yapacak bir şey yok. Ama alan kesimi düşünürsek çok da mantıksız değil.

KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
Dediğim şu ki, ofis sistemlerinde bile Pentium 4 hâlâ çalışıyorsa G5920'yi iş yerleri için sorgulamak pek de mantıklı kalmıyor. Tabii kötü mü kötü. Yapacak bir şey yok. Ama alan kesimi düşünürsek çok da mantıksız değil.
Ama şu var hocam az daha koyuyorsun i3 alıyorsun. i3'le o seriler asla bir olamaz. Neden bu kadar i3 övüyorsun diye soracaksınız. Ucuz, performanslı, üzmez, herkese hitap eder. Yeterli mi? Oyuncu adamda İ3 alır başka biriside.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Dün gaming gecelerinde Intel pentium gördüm. Adı üstünde gaming geceleri olan bu indirimde Intel pentium çıkması hala beni güldürüyor.

Tam hatırlamıyorum Celeron'da olabilir.
Bu tür işlemcileri mining yapanlar bolca tercih ediyor normal yani koymaları çünkü stok eritmek istiyorlar.

KS
SON İ3 BÜKÜCÜ

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
Bu tür işlemcileri mining yapanlar bolca tercih ediyor normal yani koymaları çünkü stok eritmek istiyorlar.
Zaten ülkeyi onlar sömürüyor ve satıcıları onlar zengin ediyor. 50K'ya RTX 3090 alıyorsun.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
İşlemcilerin performansları günümüze göre çok kötü değilse bir sorun yok bence, ofis çalışanları gibi oyun oynamayan kişiler alabilirler.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube