Başarılı Kurulum Ryzen 3 3100, RX 570 | OpenCore Big Sur 11.0.1

Silicone Android Uygulaması
Sistemim:

AMD Ryzen 3 3100
Snowman M200
ASUS B450M Dragon
XFX XXX Edition RX 570
Apacer Panther 8 3000 MHz CL16 RAM
Kioxia 240GB SSD
Hitachi 500GB HDD 2.5"
Gamepower Dark Side
Gamepower GP 550W 80+ Bronze

Öncelikle buradaki imajı balenaEtcher yazılımı ile USB'me yazdırdım.
Hata aldığım için EFI klasörümü @MisakiTaro'nun önerdiği şu EFI ile değiştirdim:
https://drive.google.com/file/d/1UxGvnQjhSKSizDMqUalYqZWrGxz05j0A/view

Bundan sonra ise Paragon Partition Manager ile diskimin belli bir kısmını Apple HFS olarak formatladım. Sonrasındaysa kendime uygun config.plist'i yeniden adlandırdım.

BIOS ayarlarım ise bu şekilde:
  • Load Optimised Defaults
  • Advanced \CPU Configuration -> SVM Mode = Enabled
  • Advanced\CPU Configuration -> IOMMU: Disabled
  • Advanced \Storage Configuration -> Sata Mode: AHCI Mode
  • Advanced\AMD CBS\FCH Common Options\USB Configuration Options -> XCHCI controller enable: Enabled
  • Advanced\AMD CBS\FCH Common Options\USB Configuration Options -> Legacy: Disabled
  • Security -> Secure Boot: Other OS | Disabled
  • Boot -> Fast Boot: Disabled
Ardından BIOS'a girip boot edeceğim belleği seçtim.
Ardından bir Apple logosu, altında çubuk olan bir ekran geldi, çubuğun bitmesini bekledim. Ardından gelen ekrandan "Install MacOS Big Sur" kısmına tıkladım, oradaki çubuk tam dolmadan sistem reset attı, ardından tekrar OpenCore ekranı geldiğinde "macOS İnstaller" kısmına tıkladım kurulum kaldığı yerden devam etti ve dil seçme ekranı geldi. Oradan sonra Türkçe bir şekilde rahatlıkla kişisel kurulumları yaptım.
iCloud dahil neredeyse her şey sorunsuz çalışıyor. Gayet stabil ve akıcı, Windows'dan daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.
Benim ekran kartımı ve ses kartımı sorunsuz bir şekilde tanıdı, tanımayanlar için ve Big Sur açılırken kodlar gelenler için bir kaç rehber bırakayım:
Rehber OpenCore - Hackintool ile Intel GPU tanıtmak.
Rehber AppleALC ile ses yongası tanıtmak
Rehber Intel Wi-Fi ve Bluetooth sürücüleri indirme ve kurulum

Şu an Big Sur'u USB ile boot ediyorum, müsait bir zamanımda şu rehber ile diskten boot etmeye çalışacağım.

Şöyle bir ekran görüntüsü bırakayım:
1621885981194.png

Yaklaşık 400.000'e yakın üyesi olan bir forumda da destek istedim ama burası kadar yardımcı olmadılar, başta @MisakiTaro ve @The Executioner olmak üzere herkese teşekkür ederim.

Umarım güzel, faydalı bir konu olmuştur, saygılarımla...

KS
Adolf Hitler

Adolf Hitler

Gold Sample
İfade skoru
2.006

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube