Royal Kludge G87 vs Redragon Kumara K552

Silicone Android Uygulaması

Barry Allen

Silver Sample
İfade skoru
500
Merhaba. Bu iki klavyeden hangisini önerirsiniz? Genelde Minecraft (PvP), Valorant ve PUBG oynuyorum.

1451

Rütbesiz
İfade skoru
34
G87 hakkında fazla bir şey bulamadım, @Samotne3030 yardımcı olabilir.

Yaklaşık 1 senedir K552'nin kırmızı switch modelini kullanıyorum, genel olarak oldukça memnunum diyebilirim. Kırmızı Outemu switch kullanımı çok rahat, tuşların genelinde zamanla artan bir yay sesi sorunu mevcut. Alırken mutlaka aklınızda bu bütçedeki her klavyede yay sesi sorununun yaşanacağı bulunsun, yay sesine dayanamayacak biriyseniz bütçenizi yükseltmenizi öneririm. Klavyenin switch'lerinin değiştirilebilmesi güzel bir özellik. Yaşadığım tek sorun bir tuşun PCB kaynaklı bozulmasıydı, onu da garantiye göndererek bir sorun çıkmadan hallettim. Kutu içeriği bakımından bu bütçede rakipsiz diyebilirim. Aşağıya kendi çektiğim görseli bırakıyorum, bir sorunuz varsa mutlaka sorun.

s.png

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Açıkçası çok kablosuz bir klavye istemiyorsanız Kumara daha mantıklı. G87 hem RK switch kullanıyor diye biliyorum, hem de G87 alırsanız malzeme kalitesinden ödün vereceksiniz.

Buna ek olarak da G87 Bluetooth 3.0 kullanıyor, gecikme konusunda üzebilir. Bu iki klavyeyi almak zorunda mısınız bu arada? Bütçe belirtseniz daha hoş olur.

Mert Ayıboğan

Bronze Sample
İfade skoru
459
G87 RK switchler kullanıyor (bildiğim kadarıyla TTC ile birlikte üretiliyorlar.) Türkiyede satılan versiyon kablosuz veya hotswappable değil. Ancak RK switchler oldukça güzel. Kasa olarak kaliteli bir kasası var. Türkiyedeki versiyonu rgb de değil. G87'nin yurtdışı versiyonuna kıyasla gerçekten kısıtlanmış bir model. Sadece mavi ışığı var. Kumara şu anda 600 TL. G87 de Connectgame'de 550 lira.

Son düzenleme:
KS
Barry Allen

Barry Allen

Silver Sample
İfade skoru
500
Açıkçası çok kablosuz bir klavye istemiyorsanız Kumara daha mantıklı. G87 hem RK switch kullanıyor diye biliyorum, hem de G87 alırsanız malzeme kalitesinden ödün vereceksiniz.

Buna ek olarak da G87 Bluetooth 3.0 kullanıyor, gecikme konusunda üzebilir. Bu iki klavyeyi almak zorunda mısınız bu arada? Bütçe belirtseniz daha hoş olur.
G87’nin kablolu olanı hocam benim dediğim.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu iki klavyeyi almak zorunda mısınız bu arada? Bütçe belirtseniz daha hoş olur.
Maksimum 600 hocam.

Üstteki hocam da kablosuz demiş. Kablosuzmuş sanırım.

Mert Ayıboğan

Bronze Sample
İfade skoru
459

Maksimum 600 hocam.

Üstteki hocam da kablosuz demiş. Kablosuzmuş sanırım.

Hocam, Türkiye'de Connectgame tarafından satılan kablosuz veya RGB değil. Switch'i ve kasası aynı. Eğer klavye hakkında sorunuz varsa arkadaşımda var, ona sorabilirim.

Son düzenleme:
KS
Barry Allen

Barry Allen

Silver Sample
İfade skoru
500

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube