Rehber Rocket League'de yapmamanız gereken hareketler

Silicone Android Uygulaması
Merhabalar. Bugün sizlere Rocket League'de yapmamanız gereken hareketleri anlatacağım. Hazırsanız başlayalım :).

1-Toxiclik yapmak​

Yapılmaması gereken hareketlerden birisidir. Sürekli patlatma; "Ne kurtarıştı ama!", "Güzel vuruş!" ya da " $#@%!" spamlamak gibi alt dalları vardır.​

1.1- $#@%!​

Çok yapılmasa da yapılan bir harekettir. Eğer takım arkadaşınız tutacağı topu tutamadı ise bu hızlı sohbeti kullanmayın. Direkt "Problem değil." deyin geçin. Böylece takım arkadaşınızı umutlandırmış olursunuz. Eğer size yapılırsa takmayın geçin. Eğer rahatsız oluyorsanız onu susturun.

1.2- Ne kurtarıştı ama!​

En fazla yapılan toxic herekettir. Özellikle Gold ve Plat arasında (Bkz. Rocket League'deki Gold rankının laneti) çok fazla görülür. Takım arkadaşınız topu tutamayıp gol yiyince ya da rakip takıma gol atılınca kullanınır. Bir nevi dalga geçmek gibidir.

1.3- Güzel vuruş!​

Yine Gold ve Plat aralığında görülen bir toxic harekettir. Takım arkadaşı boş kaleye gol atamayınca ya da %100 gol olan bir pozisyonu heba edince genelde kullanılır.

2- Sürekli patlatmak​

İlk öncelikle "Ama bu oyunun mekaniği" diyenlere bir cevap vereyim. Tamam oyun mekaniği ama sen bunu kötüye kullanırsan toxiclik yapmış olursun ;). O yüzden rakibinizi sürekli patlatmayın, rekibin oyun zevkini bozarsınız. Eğer size yapılırsa raporlayın geçin ya da ff verin.

3- Ball Chaselemek​

Düşük rütbelerde sıkça görülen bir harekettir. Türkçesi top kovalamadır. Yani her topa atlamak gibi bir şeydir. Eğer takım arkadaşınız bunu yaparsa chate "stop ball chasing please" deyin. Eğer siz yaparsanız "Üzgünüm!" hızlı sohbetini kullanabilirsiniz.​

>Kapanış<​

Bugün size Rocket League'de yapmamanız gereken hareketleri gösterdim. O zaman hoşçakalııııın! :)

BlueEnergy sundu...

Son düzenleme:

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Ben genellikle mutlak gol pozisyonunu atamazlarsa veya çok kolay bir topu kurtaramadılarsa Vay Canına! kullanıyorum. Başka da bir hızlı sohbet kelimesi pek kullanmam. Vay Canına çok hoşuma gidiyor :D

Ben de bir şey ekleyeyim, her topa atlamayın. Bırak arkadaşın vursun topa, belki de o daha iyi bir pozisyonda. Önümdeki topa birisi vurursa çok sinir oluyorum. Sadece topa değil, haritaya da bakın. Takım arkadaşınızın nerede olduğunu bilin ki ona göre hazırlanın.

KS
2

299

Silver Sample
İfade skoru
3.075
Ben genellikle mutlak gol pozisyonunu atamazlarsa veya çok kolay bir topu kurtaramadılarsa Vay Canına! kullanıyorum. Başka da bir hızlı sohbet kelimesi pek kullanmam. Vay Canına çok hoşuma gidiyor :D

Ben de bir şey ekleyeyim, her topa atlamayın. Bırak arkadaşın vursun topa, belki de o daha iyi bir pozisyonda. Önümdeki topa birisi vurursa çok sinir oluyorum. Sadece topa değil, haritaya da bakın. Takım arkadaşınızın nerede olduğunu bilin ki ona göre hazırlanın.
Evet onu yazıcaktım. Ona ball chasing deniyor hocam.

KS
2

299

Silver Sample
İfade skoru
3.075

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Ben rakip oyuncunun ne dediğine bakıp hareket ederim. Karşıda ki adam gol attığımda falan güzel vuruş diyip tebrik ederse ben de onu tebrik ederim. Eğer gol yediysem ne kurtarıştı ama derse bende ölümüne ne kurtarıştı ama spamlarım. Hatta yenersem iyi bir dalga geçerim.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube