Rehber Reklamları ve izleyicileri engelleyin, gizliliğinizi koruyun!

Silicone Android Uygulaması
Merhaba. Bugün internet tarayıcılarınızda nasıl reklamları ve izleyicileri engelleyeyip, gizliliğinizi koruyabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle birkaç eklentilerimiz var.

Privacy Badger.
Chrome:
Firefox:

uBlock Origin.
Chrome:
Firefox:

ClearURLs.
Chrome:
Firefox:

Eklentileri kurduktan sonra yapmanız gereken ayarlar basit.
ClearURLs:
1617890579131.png

Privacy Badger;
1617890596382.png

(Prefetching ayarını açabilirsiniz veya kapatabilirsiniz. Açarsanız daha yavaş yüklenebilir siteler.)

uBlock;
1617890661861.png

1617890672757.png

1617890704441.png

Hazırız! Bütün eklentileri açtıktan sonra, tarayıcıyı yeniden başlatın. Sayfaların daha hızlı yüklendiğini, URL'lerin daha temiz olduğunu ve reklamların olmadığını fark edeceksiniz. Reklamları ve izleyicileri uBlock, izleyicileri Privacy Badger ve URL'lerde olan gereksiz parametreleri ve izleyicileri ise ClearURLs halletmekte.

Daha da ileriye gitmek isterseniz ne yapmalısınız?

Tarayıcınızı değiştirebilirsiniz. Özellikle Opera, gizliliğinize saygı duymamakta. Firefox bir örnek olabilir. Her ne kadar GPU performansı kötü olsa da ve Windows'ta pek iyi çalışmasa da, gizlilik politikaları çok daha düzgün. Mesela, Firefox'da aynı zamanda dahili izleyici engelleme var.

Birkaç da basit dipnot geçeyim. Ne olduğunu bilmediğiniz eklentileri kurmayın, tarayıcıları ve eklentileri resmi yerlerinden indirin, virüslü olduğunu düşündüğünüz bilgisayarda tarayıcılarda hassas bilgi girmeyin...

Biraz kısa kaldı, diyeceklerim bu kadar. Okuduğunuz için teşekkürler ^^

C. Callahan

Gold Sample
İfade skoru
2.389
Eline sağlık hocam, ben adblock kullanıyorum gayet kullanışlı eklentiler

Ahmet

Gold Sample
İfade skoru
4.896
Firefox çok güzel tarayıcı ama Windows'ta RAM canavarı. Linux üzerinde yine biraz daha stabil. Bu eklentiler tarayıcıyı yavaşlatır mı? Ben sadece uBlock Origin kullanıyorum. Diğerlerini de kursam bir yavaşlama söz konusu olur mu?

KS
Samotne3030

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Bu HTTPS eklentisi hakkında bir şey biliyor musun?
Evet, onu eklemeyi unutmuşum. Bazen çok agresif çalışabiliyor, en basit HTTP sitede bile girmemi engellediği olmuştu. İsteyen kurabilir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu eklentiler tarayıcıyı yavaşlatır mı? Ben sadece uBlock Origin kullanıyorum. Diğerlerini de kursam bir yavaşlama söz konusu olur mu?
Gıdım yavaşlama hissetmedim, aksine hızlandırıyor. uBlock varsa, Privacy Badger çok elzem değil.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube