Poco M3 Pro 5G rezilliği

Silicone Android Uygulaması

Kuti06

Bronze Sample
İfade skoru
97
Aylar önce konu açıp telefon önerisi istemiştim 3000 TL civarına. Tam 3000 TL'ye Poco M3 Pro 5G aldım önerilerle ve kendi isteğimle. İlk ay güzeldi ancak sonrasında telefonda yavaşlık hissetmeye başladım. Daha sonrasında da çoğu oyunda donma gibi sorunlar çıkmaya başladı. En kötü yanı ise Wi-Fi sorunu, sürekli bağlantı kopuyor yeniden açıp kapatınca düzeliyor bazen otomatik bağlanmıyor ben bağlıyorum, bu mobil veri için de geçerli. İnternetim gidiyor maçın ortasında şaka gibi. Clash Royale de donuyor. Koskoca 3-4 aylık telefon donuyor. Yazılımı arayüzü de söyleyecek olursam olabildiğince yan yazılımlarla dolu sürekli bir şeyler yapıyor boş boş. Çok fazla reklam var. Mesela bir uygulama yüklüyorum anında tarama yapıyor altında da reklam çıkıyor. Sen bana o taramayı yapma, uygulama zararlı olsun ama reklam çıkarma işte. Tek iyi yanı pili ve şarjı. Tavsiye etmiyorum almayın, aldırmayın fiyatı da çok artmış daha iyi telefonlar alın az çok daha koyun daha iyisini alın.

Son düzenleme: Moderatör:

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Aylar önce konu açıp telefon önerisi istemiştim 3000 TL civarına. Tam 3000 TL'ye Poco M3 Pro 5G aldım önerilerle ve kendi isteğimle. İlk ay güzeldi ancak sonrasında telefonda yavaşlık hissetmeye başladım. Daha sonrasında da çoğu oyunda donma gibi sorunlar çıkmaya başladı. En kötü yanı ise Wi-Fi sorunu, sürekli bağlantı kopuyor yeniden açıp kapatınca düzeliyor bazen otomatik bağlanmıyor ben bağlıyorum, bu mobil veri için de geçerli. İnternetim gidiyor maçın ortasında şaka gibi. Clash Royale de donuyor. Koskoca 3-4 aylık telefon donuyor. Yazılımı arayüzü de söyleyecek olursam olabildiğince yan yazılımlarla dolu sürekli bir şeyler yapıyor boş boş. Çok fazla reklam var. Mesela bir uygulama yüklüyorum anında tarama yapıyor altında da reklam çıkıyor. Sen bana o taramayı yapma, uygulama zararlı olsun ama reklam çıkarma işte. Tek iyi yanı pili ve şarjı. Tavsiye etmiyorum almayın, aldırmayın fiyatı da çok artmış daha iyi telefonlar alın az çok daha koyun daha iyisini alın.
Reklamlar kapatılabiliyor. Birde siz klasik MIUI sorunlarını yaşıyorsunuz sanırım. Custom ROM var ise kurabilirsiniz.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Aynı telefonları kullanıyoruz. Hatta bu forumda @Kerem'de kullanıyor.

Sorunun tamamen yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum. MIUI güncellemelerini kontrol edin ben MIUI 12 ile çok sorun yaşarken 12.5 ile az çok çözdüler. Belki otomatik güncelleme kapalıdır sizde.

Formatta bir çözüm olabilir. MIUI 13 stable çıkana kadar dayanacağız artık.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
İlk ay güzeldi ancak sonrasında telefonda yavaşlık hissetmeye başladım.
Hâlâ ilk gündeki gibi benim Poco M3 PRO 5G.

Daha sonrasında da çoğu oyunda donma gibi sorunlar çıkmaya başladı. En kötü yanı ise Wi-Fi sorunu, sürekli bağlantı kopuyor yeniden açıp kapatınca düzeliyor bazen otomatik bağlanmıyor ben bağlıyorum, bu mobil veri için de geçerli. İnternetim gidiyor maçın ortasında şaka gibi. Clash Royale de donuyor. Koskoca 3-4 aylık telefon donuyor.
Hiçbir oyunda donma yaşamıyorum. Wi-Fi ya da mobil veri sorunum yok, bilakis oldukça memnunum. Eski telefona göre oldukça fazla hız veriyor 4.5G bağlantısı üzerinden. Maçın ortasında internet gitmesi gibi bir sorunum da yok. Ben de Clash Royale oynuyorum, bir kere bile donma yaşamadım.

Yazılımı arayüzü de söyleyecek olursam olabildiğince yan yazılımlarla dolu sürekli bir şeyler yapıyor boş boş. Çok fazla reklam var. Mesela bir uygulama yüklüyorum anında tarama yapıyor altında da reklam çıkıyor. Sen bana o taramayı yapma, uygulama zararlı olsun ama reklam çıkarma işte.
Ben hiç reklamla karşılaşmadım şu ana kadar. Sadece tarıyor, ardından reklam gelmiyor ki. MIUI arayüzünü de oldukça başarılı buldum, bir kere bile sorun çıkarmadı bana. Şu an ise 12.5.3 Global ROM yüklü.

Tek iyi yanı pili ve şarjı. Tavsiye etmiyorum almayın, aldırmayın fiyatı da çok artmış daha iyi telefonlar alın az çok daha koyun daha iyisini alın.
Ben de tavsiye etmem, 4500 TL olmuş. Yuh yani, ben 2550 TL civarına almıştım. 2500-3000 arası bütçeye her türlü öneririm. Kendim zerre sorun yaşamadım. Google Camera ile kamera kalitesini de katbekat arttırdım. 3-4 günü de çıkarıyor pil ömrü, aşırı aktif kullanmıyorum telefonu. İyi ki almışım diyorum, kolay kolay ısınmıyor da. Dimensity başarılı olmuş.

KS
Kuti06

Kuti06

Bronze Sample
İfade skoru
97
Ben de tavsiye etmem, 4500 TL olmuş. Yuh yani, ben 2550 TL civarına almıştım. 2500-3000 arası bütçeye her türlü öneririm. Kendim zerre sorun yaşamadım. Google Camera ile kamera kalitesini de katbekat arttırdım. 3-4 günü de çıkarıyor pil ömrü, aşırı aktif kullanmıyorum telefonu. İyi ki almışım diyorum, kolay kolay ısınmıyor da. Dimensity başarılı olmuş.
Açıkçası şarj 1.5 gün anca yetiyor bana.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Aynı telefonları kullanıyoruz. Hatta bu forumda @Kerem'de kullanıyor.

Sorunun tamamen yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum. MIUI güncellemelerini kontrol edin ben MIUI 12 ile çok sorun yaşarken 12.5 ile az çok çözdüler. Belki otomatik güncelleme kapalıdır sizde.

Formatta bir çözüm olabilir. MIUI 13 stable çıkana kadar dayanacağız artık.
3 Günde bir kontrol ediyorum güncellemeleri zaten ve anladığım kadarıyla herkes de farklı sorunlar yaşanabiliyor. Yani herkesin sorunu kendine gibi bir şey oluyor gibi gözüküyor.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Açıkçası şarj 1.5 gün anca yetiyor bana.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

3 Günde bir kontrol ediyorum güncellemeleri zaten ve anladığım kadarıyla herkes de farklı sorunlar yaşanabiliyor. Yani herkesin sorunu kendine gibi bir şey oluyor gibi gözüküyor.
Evet her cihazda farklı sorun çıkıyor gibi duruyor.

Çin ROM'una 12.5.5 geldi. Yakında Global sürümlere de gelir muhtemelen.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube