Özel okula gerek var mıydı?

Silicone Android Uygulaması

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
İnanılmaz sevdiğim bir arkadaşım ( onun için canımı verebileceğim bir arkadaşım ) LGS'den %1'lik dilime girdi. Ve özel okula gitti.
Özel okullar benim için sadece para için olduğun yerlerdir. Eğer paran yoksa sende yok olursun.
Ve özel okula gitmesi beni çok rahatsız ediyor aklıma geldikçe üzülüyorum. Sizce bu içimdeki duygu saçmalık mı?

ArKos

Bronze Sample
İfade skoru
102
İnanılmaz sevdiğim bir arkadaşım ( onun için canımı verebileceğim bir arkadaşım ) LGS'den %1'lik dilime girdi. Ve özel okula gitti.
Özel okullar benim için sadece para için olduğun yerlerdir. Eğer paran yoksa sende yok olursun.
Ve özel okula gitmesi beni çok rahatsız ediyor aklıma geldikçe üzülüyorum. Sizce bu içimdeki duygu saçmalık mı?
Hocam özel okullarda genelde kampüsteki imkanlar falan daha iyi oluyor. Ailesinin imkanları iyiyse bence düşünülebilecek bir seçim. Tabii özel okulda olsa iyi bir okula girdiyse.(Nesibe Aydın Fen Lisesi vs.)

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Lise sonuna kadar özel okula gittim. Açıkçası devlet okuluna giden tanıdıklarım ile aramda gerçekten hem ciddiyet, hem eğitim, hem de zevk olarak fark vardı, ayırt edilebilir şekilde. Direkt başlığa cevap vereceğim. Amaçlarına bağlı değişir, gerçekten disiplinli bir eğitim görmek ve gerektiğinden daha fazlasını arzuluyorsa gidebilir. Özellikle liseye geçiyormuş, lisede eğitimine daha fazla ağırlık verecektir.
11'de 12'de sabah 9'dan akşam 21'e kadar okulda oluyorduk. Ek ders için bir ödeme yapmıyorduk. Okuldan okula değişir tabii ki ama öğretmenler bize anlamadığımız konu veya bölümler olunca özel olarak, sosyal hayat içerisinde bile özel muamele ile ilgilenebiliyorlardı.

Bunu anlamadım, ne alaka?

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
Arkadaşını özlüyorsun.

KS
4

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Arkadaşını özlüyorsun.
Hocam ben bunun önüne nasıl geçeceğim. Kardeş olarak seviğim kişiler beni bırakmaya başladı. Arkadaşım desen 3-4 tane vardı. Şuan tek o kaldı. Ve ondan uzakta olmak beni üzüyor. Ben bunu nasıl yeneceğim? Yediremiyorum hocam kendime. Ondan uzakta olmak beni üzüyor. O benim tek dertleşebildiğim insandı. Konuşurken beni gerçekten saf mutluluğu hissettiren tek insandı. Onun gitmesi, benden uzaklaşması beni çok üzüyor hocam.

furkh

Gold Sample
İfade skoru
405
Lgs'den yüksek alan çoğu kişi verdiği imkanlardan dolayı özel okula gidiyor 2 yıl öncede yüksek alıp özel okula giden arkadışlarım çok oldu benimde. Eğer arkadaşının özel okula gittiğini saçma buluyorsan arkadaşının geleceğini düşün oda kendini değerlendirmek istiyordur aklında seni bırakmak yoktur eminim, samimiliğinizi bozmadığınız sürece sanaldan bile olsa beraber takılırsanız hala arkadaş kalabilirsiniz. :360derecegülüş:

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
Hocam ben bunun önüne nasıl geçeceğim. Kardeş olarak seviğim kişiler beni bırakmaya başladı. Arkadaşım desen 3-4 tane vardı. Şuan tek o kaldı. Ve ondan uzakta olmak beni üzüyor. Ben bunu nasıl yeneceğim? Yediremiyorum hocam kendime. Ondan uzakta olmak beni üzüyor. O benim tek dertleşebildiğim insandı. Konuşurken beni gerçekten saf mutluluğu hissettiren tek insandı. Onun gitmesi, benden uzaklaşması beni çok üzüyor hocam.
Söylediklerinde bir parça kendimi gördüm. Ben bu tarz şeyleri kendi başıma atlatmaya çalışırım ama ben kendimi psikolojik olarak güçlü gördüğümden bu böyle, yani öyle zamanlarda delirecek olsam yine kendim anlarım. Arkadaşınla aranıza mesafe koymak zorunda değilsiniz. İlla yanında olmanıza gerek yok eğer dostluğunuz kuvvetliyse zamanla bu durumda memnun olmaya bile başlayabilirsiniz. İrtibatınızı kesmeyin. Çok yakın olduğumu düşündüğüm arkadaşlarım oldu, bir kızla tanıştığından ilişkilerimizin zayıfladığı. Bayağı rahatsız eder bu durumlar ama siz bu kadar doğru bir insan olduğuna inandığınız kişiyi hemen silmeyin, benim gibi olmayın 😅

Son düzenleme:
KS
4

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Lgs'den yüksek alan çoğu kişi verdiği imkanlardan dolayı özel okula gidiyor 2 yıl öncede yüksek alıp özel okula giden arkadışlarım çok oldu benimde. Eğer arkadaşının özel okula gittiğini saçma buluyorsan arkadaşının geleceğini düşün oda kendini değerlendirmek istiyordur aklında seni bırakmak yoktur eminim, samimiliğinizi bozmadığınız sürece sanaldan bile olsa beraber takılırsanız hala arkadaş kalabilirsiniz. :360derecegülüş:
Hayır hocam. Ciddiyim bana söylediği sebepler farklı. Ve o söylediği sebeplerden dolayı gitmesi beni çok rahatsız ediyor.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Ailenizi maddi durumunu bilmiyoruz. Net birşey söyleyemeyiz. Ancak zaten çoğu şey buna bağlanıyor. Ailenizin durumu iyi ise gidebilirsiiz, özel okula gitmiş ve daha iyi olduğunu söyleyen arkadaşlar var.

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Bence aradaki uzaklığı göz ardı ederek konuşmaya çalışmayı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Pankekli Sucuk

Silver Sample
İfade skoru
139
Özel okullar izole olduğundan genellikle kanser tipler olmuyor. Ve güzel arkadaşlıklar ediniyorsun. İmkanlar çok fazla. Yeteneğini keşfediyorsun.
Yaklaşık 9 yıldır özel okula gidiyorum.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Artık ortaokuldaki arkadaşlarını unut. Çoğuyla herhangi bir iletişimde bulunmayacaksın, zamanla da birbirinizi unutacaksınız. Şu anda sen, arkadaşın yanından ayrıldığı için böyle bir duyguya kapılmışsın gibi. Bence de %1'lik dilimde özel okula gerek yok, zaten özel okul gibi devlet okullarına gidebilecek bir seviyeye ulaşmış. Ancak maddi durumları varsa onlar için güzel bir seçim.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube