OpenSUSE kurulur mu?

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
zu371l5zk8o61.jpg

Arkadaşlar ben şu an Linux Mint kullanmaktayım. Ama tabii diğer dağıtımları da deneyesim var. Çok eskiden OpenSUSE 11 kullanıyorum ikincil işletim sistemi olarak. 2009-2011 yılları bu arada eski dediğim. Tabii yıllar geçti ve illaki OpenSUSE değişmiştir o zamandan bu zamana. Eskiden oldukça memnundum. Sizce şu an durumu nasıldır? Kurulur mu?

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Hocam bence en mantıklısı canlı oturumda deneyin. Bende şu an UbuntuDDE deniyorum.

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
18868 numaralı eki görüntüle
Arkadaşlar ben şu an Linux Mint kullanmaktayım. Ama tabii diğer dağıtımları da deneyesim var. Çok eskiden OpenSUSE 11 kullanıyorum ikincil işletim sistemi olarak. 2009-2011 yılları bu arada eski dediğim. Tabii yıllar geçti ve illaki OpenSUSE değişmiştir o zamandan bu zamana. Eskiden oldukça memnundum. Sizce şu an durumu nasıldır? Kurulur mu?

Kurulur, ama Tumbleweed kullanacaksan kurulur derim. Tumbleweed epey işlevsel.
YaST belki vardı zamanında, bilmiyorum. YaST aracı ile çoğu şeyi gerçekleştirebiliyorsun. Depo yönetimi, paket imzalamak, yerel depo oluşturmak, güvenlik, sanallaştırma ve daha nicesi gibi.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Kurulur, ama Tumbleweed kullanacaksan kurulur derim. Tumbleweed epey işlevsel.
YaST belki vardı zamanında, bilmiyorum. YaST aracı ile çoğu şeyi gerçekleştirebiliyorsun. Depo yönetimi, paket imzalamak, yerel depo oluşturmak, güvenlik, sanallaştırma ve daha nicesi gibi.
Diğer Leap kötü mü peki hocam?

ensar

Bronze Sample
İfade skoru
581
Gecko kullanın, daha hafif. Ayrıca taban sistem olarak hiçbir fark yok. Hatta GRUB teması bile aynı OpenSUSE ile.

[[HYPERLINK BLOCKED]]

Gold Sample
İfade skoru
1.392
Kurulur ama KDE Plasma ile kurulduğunda sıkıntılı çalıştığını hatırlıyorum. Tumbleweed Rolling Release yani sık ve hızlı güncelleme alır. Leap ise aralıklarla güncelleme alır. İçinde Yast gibi güzel araçlar var, kurulmaya değer gibi. Deposu da gayet yeterli.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Kurulur ama KDE Plasma ile kurulduğunda sıkıntılı çalıştığını hatırlıyorum. Tumbleweed Rolling Release yani sık ve hızlı güncelleme alır. Leap ise aralıklarla güncelleme alır. İçinde Yast gibi güzel araçlar var, kurulmaya değer gibi. Deposu da gayet yeterli.
KDE ile işim yok zaten hocam. Sistemimi mahvediyor KDE. Bana göre berbat bir stabilitesi var. XFCE kuracağım o yüzden.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube