Opencore nedir?

Silicone Android Uygulaması

tahaklkt

Rütbesiz
İfade skoru
51
Opencore, bir bootloader yazılımıdır. Peki, bootloader nedir ? Bu sorunun cevabı ise bilgisayarlarımıza bir işletim sistemi yükleriz. Bu işletim sistemini kullanabilmemiz için önce boot etmeliyiz yani bilgisayara hangi dosyadan çalışmaya başlayacağını söyleriz. Buna boot deriz. Bootloader ise çeşitli ayarlamalar yaparak boot etmemizdir (Hackintosh için). Örneğin ekran kartımızı işletim sistemimize göstermek için yama yaparız. Bu yamayı Opencore üzerinden yaparız. Yada bluetooth çalıştıracağız, kext kullanmalıyız (Kernel Extension = Çekirdek Eklentileri). Bakınız eklenti diyorum. Sisteme bir ekleme yapacağım. Ne ? Bluetooth ekleyeceğim, Wifi ekleyeceğim, touchpad ekleyeceğim. Bunların eklentilerini Opencorenin içinde bulunan Kexts isimli klasöre kopyalarım önce. Sonra herhangi bir opencore düzenleyicisi ile konfigürasyon dosyamı açar, bootloaderime neyi açıp neyi açmayacağını Kernel sekmesinden ayarlarım.

strangerone

Gold Sample
İfade skoru
10
@tahaklkt anlatmış. Benden de kısa not: macOS sistemleri intel tabanlı bilgisayarlarda çalıştırabilmek için sisteme bilgisayarımızın Mac olduğuna inandırmamız gerekir. Bunu yapan OpenCore'dur. Clover'dır Enough bootloader vs.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube