Öldükten sonra nereye gideceğiz?

Silicone Android Uygulaması

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
Sonsuz bir boşluk galiba, ama bu beni çok korkutuyor.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@KemalY, Ölüp dirilen insanlarla ilgili bir araştırma vardı Kemal, okudun mu acaba?

TheMarqE

Silver Sample
İfade skoru
2.206
Ölüp bir yere gitmemek en büyük korkum.

PuMaT

Silver Sample
İfade skoru
1.019
Bazı dini inançlara sahip olan birine göre ahiret.

Dini inançlara sahip olmayan birine göre de ölümden sonrası yok.

Dexter

Platinum Sample
İfade skoru
6.025
Hayır öyle değil. Ahiretin olmaması. Dinlerin dümen olması falan. Neyse o ayrı konu. Umarım öyle bir şey olmaz. :D Ruhum biliyor olacak sonuçta.
Şu anlık öyle gözüküyor. Delillere göre bir ahiret var diyemeyiz. Dediğim konu şu, diyelim öldün ve ahiret yok. Bunu farkında olmazsın çünkü zaten ölmüş olacaksın. Ucu sana dokunmayacak.
@KemalY, Ölüp dirilen insanlarla ilgili bir araştırma vardı Kemal, okudun mu acaba?
"Near death experience"den bahsediyorsun sanırım. Biraz göz atmıştım. Herkes farklı bir şey söylüyor. Birisi aydınlık derken, birisi karanlık diyor. Birisi sevdiklerimi gördüm derken birisi yaptığım her şey gözümün önünden geçti diyor. Herkes farklı bir şey söylüyor kısaca. Bana kalırsa herkes kendini neye ikna ettiyse onu görüyor. Bunu kısaca beyin fonksiyonlarının rastgele ateşlenmesinden meydana gelen halüsinasyon olarak açıklayabiliriz.
Üşenmezsem şu kitabı alıp okuyacağım.

En sağlam kaynak da burası. Ama sallayanlar çok gibi geldi. Birisi "Jesus bana herkes hristiyan olsun dedi" tarzında bir şeyler demişti sanırım. Bu tarz insan çok. Bunun test edilip gözlemlenememesi de güvenilirliğini oldukça düşüyüor.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ruhum biliyor olacak sonuçta.
Ruh bilimsel bir kavram değildir. Ruh olması için bir yaratıcı olması lazım. Ayrıca materyalist görüşe aykırı.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube