Okulda uzun saçın yasak olması

Silicone Android Uygulaması

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Kıyafet zorunlu sadece, o da oldukça deliniyor.
Üniformanın zorunlu olup olmaması da ailelere sorulup sorulmamasıyla alakalı. Öğrencilerin velilerine sorulup %50 üzeri evet alındıysa okulun tek bir kıyafet giyilmesi için zorlama hakkı var. Aksi takdirde kıyafeti zorunlu tutmak da yasak.

Ethem

Gold Sample
İfade skoru
3.321
Ben de aynı mesele yüzünden muzdaribim. Araştırdığım kadarıyla yönetmelikte bu tarz bir madde yok. Bu yüzden herhangi bir idari işlem uygulayabileceklerini sanmıyorum. Söz dinlemez öğrenci olursun maksimum.

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Ben de aynı mesele yüzünden muzdaribim. Araştırdığım kadarıyla yönetmelikte bu tarz bir madde yok. Bu yüzden herhangi bir idari işlem uygulayabileceklerini sanmıyorum. Söz dinlemez öğrenci olursun maksimum.
Keşke sadece söz dinlemez öğrenci olsak. Allahsız performans notumu düşürmüştü bu yüzden.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Yönetmelikte bilgim dahilinde böyle bir maddenin zerresi bulunmamakta.

Benim okulumda böyle bir şey yok ama eğer bana karışacak olursalar imkanı yok kestiremezler saçlarımı. Okul değiştiririm ama yine de kestirmem. Bana bunun yasak olduğuna dair bir kanıt sunsunlar yönetmelikte olan bir kanıt o zaman keserim.

Siz de yönetmelikte olan bir kural ise göstermelerini isteyin derim.

Buraya göre;
MADDE 4 – (1) Öğrenciler;

a) Öğrenim gördükleri okulun arması ve rozeti dışında nişan, arma, sembol, rozet ve benzeri takılar takamaz,

b) İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve mevsim şartlarına uygun olmayan kıyafetler giyemez,

c) Yırtık veya delikli kıyafetler ile şeffaf kıyafetler giyemez,

ç) Vücut hatlarını belli eden şort, tayt gibi kıyafetler ile diz üstü etek, derin yırtmaçlı etek, kısa pantolon, kolsuz tişört ve kolsuz gömlek giyemez,

d) (Değişik: 22/9/2014-2014/6813 K.) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz,

e) (Değişik: 22/9/2014-2014/6813 K.) Okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda okul içinde baş açık bulunur.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu kılık-kıyafet mevzuatlarına göre saç ile alakalı tek mevzuat boyalı saç ile ilgilidir.

Bana okul aksini kanıtlayamadığı sürece imkanı yok saçımı kestiremezler.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.017
Bizde yok. Galiba bazı yerlerde var.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube