Nors (İskandinav) Viking mitolojisi kitap önerisi

Silicone Android Uygulaması

Arisens

Silver Sample
İfade skoru
232
Bu God of War'da bayağı ilgimi çekti nors mitolojisi ile ilgili kitap öneriniz var mı? Çok bir bilgim yok İslandinav mitolojisi hakkında,öğrenmek istiyorum o yüzden.
Vikingleri bitirince Viking mitolojisini de merak ettim onun hakkında da kitap önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Dostum ben İskandinav Mitolojisi kitabını okudum. Kitapta tüm tanrı, tanrıça veya devleri anlatmıyor. Sadece önemli devler ve belli başlı birkaç tanrı veya tanrıça ismi geçiyor. Kitap genel olarak İskandinav mitolojisini masallar üzerinden anlatıyor. Odin, Thor ve Loki'nin maceralarını görüyorsun genelde. Arada sırada da Freya, Heimdall gibi isimleri de duyuyorsun. Benim en sevdiğim Loki'dir mesela, çok ilginç bir kişiliği var.
Kitapla ilgili sormak istediğin soru varsa çekinme.

Viking'lerin ayrı bir mitolojisi yok. Vikingler de aynı şeylere inanırlardı. Bir fark yok yani, diziyi de izlediysen çoğu isim tanıdık gelecektir.

Son düzenleme:
KS
A

Arisens

Silver Sample
İfade skoru
232
Dostum ben İskandinav Mitolojisi kitabını okudum. Kitapta tüm tanrı, tanrıça veya devleri anlatmıyor. Sadece önemli devler ve belli başlı birkaç tanrı veya tanrıça ismi geçiyor. Kitap genel olarak İskandinav mitolojisini masallar üzerinden anlatıyor. Odin, Thor ve Loki'nin maceralarını görüyorsun genelde. Arada sırada da Freya, Heimdall gibi isimleri de duyuyorsun. Benim en sevdiğim Loki'dir mesela, çok ilginç bir kişiliği var.
Kitapla ilgili sormak istediğin soru varsa çekinme.
Teşekkürler peki Viking mitolojisi hakkında da kitap önerebilir misin?

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Teşekkürler peki Viking mitolojisi hakkında da kitap önerebilir misin?
Viking'lerin ayrı bir mitolojisi yok. Vikingler de cermen paganizmine inanırlardı. Bir fark yok yani, diziyi de izlediysen çoğu tanrı tanıdık gelecektir.
Vikingler şuna, kuzeyliler buna inanırdı diye bir şey yok. Zaten Viking = o dönemde yaşamış kuzeyli savaşçılar.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube