Niye Okuyoruz? ve TR Eğitim Sistemi Hakkında Bir Başlık

Silicone Android Uygulaması

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Avrupa'daki yaşıtlarımız agalarıyla alkolsüzEvilol bira içip Dünya'yı gezerken biz salak bir sınava kasıyoruz.

12 sene zorunlu eğitim var. TR'deki okulların hiçbir kültürel katkısı yok. Liseden mezun olmuşsun ne adam gibi spor eğitimi almışsın ne gezmişsin ne de bi' kitap biliyorsun öyle boşu boşuna sınavlara kasarak geçmiş 4 senen.

Ünilerin durumu belli zaten. İlk sene neymiş ortak dersler varmış Evilol Ulan 4 5 sene lise tekrarı okumaya mı çalıştım yoksa meslek öğrenmeye mi?

En iyi okul ilk 1000'de. Amerika'ya iş başvurusu yapsan adam seni yüksek okul mezunu olarak bile görmüyor Evilol

Son sene sınavı değiştirirler bi' de. O çok sinir bozucu bir şey. 3 sene çalış çalış çalış çalış; son sene taak. N'oldu? Sınav değişti Evilol

İşsizlik ortada zaten. Geçen (dediğim 2 3 sene önce) Teknosa'da bir çalışanla sohbet ettim ayaküstü adam mühendismiş Evilol Ankara'dan mezun öyle saçma sapan bir okulda değil.

Konuyu yazdıktan sonra fark ettim de çok fazla " :D " kullanmışım, pardon.

Edit2: Konudaki :D simgeleri Evilol ile değiştirildi.

Son düzenleme:

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
Ciddiyim, sen tam bu konuyu açtığında anneme bu soruyu sormuştum.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Bende bilmiyorum. İngiltere'de adam derse çalışmıyor, bildiği yoldan gidiyor ve öyle bir başarılı oluyor ki, bizim saatlerce ders çalışmamız boşa gidiyor.

Artık bu düzene bir çeki düzen verilmeli. Gençlik ve eğitim sistemi hiç iyi yere gitmiyor.

insanlar2yuzlu

Bronze Sample
İfade skoru
666
Average European teen:

113931830.jpg

KS
Besim Tibuk

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Bir de konuya her şeyin ezber olduğunu eklemeyi unutmuşum. Çok klasik belki ama doğru.

Her şey teorik.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Çok doğru. Özellikle sınavlar yüzünden çok test çözmemiz gerekiyor robot oluyoruz. Ayrıca müfredatta pek bişey katmıyor. Kısaca sistem bize bir şey katmıyor. 12 yılın sonunda robotlaşmış ve psikolojisi bozuk insanlar oluyoruz.

Batuh_n

Silver Sample
İfade skoru
1.430
Avrupa'daki yaşıtlarımız agalarıyla alkolsüzEvilol bira içip Dünya'yı gezerken biz salak bir sınava kasıyoruz.

12 sene zorunlu eğitim var. TR'deki okulların hiçbir kültürel katkısı yok. Liseden mezun olmuşsun ne adam gibi spor eğitimi almışsın ne gezmişsin ne de bi' kitap biliyorsun öyle boşu boşuna sınavlara kasarak geçmiş 4 senen.

Ünilerin durumu belli zaten. İlk sene neymiş ortak dersler varmış:D Ulan 4 5 sene lise tekrarı okumaya mı çalıştım yoksa meslek öğrenmeye mi?:D:D:D

En iyi okul ilk 1000'de. Amerika'ya iş başvurusu yapsan adam seni yüksek okul mezunu olarak bile görmüyor:D

Son sene sınavı değiştirirler bi' de. O çok sinir bozucu bir şey. 3 sene çalış çalış çalış çalış; son sene taak. N'oldu? Sınav değişti:D

İşsizlik ortada zaten. Geçen (dediğim 2 3 sene önce) Teknosa'da bir çalışanla sohbet ettim ayaküstü adam mühendismiş:D Ankara'dan mezun öyle saçma sapan bir okulda değil.

Konuyu yazdıktan sonra fark ettim de çok fazla " :D " kullanmışım, pardon.
Hocam :D:D:D çok :D haklısınız :D :D kesinlikle :D katılıyorum :D

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube