Çözüldü Ne olduğu belirsiz yerel disk

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Windows 10 kurulurken 500 MB'lık bir kurtarma partitionu da ekleniyor. Ben de o partitiona harf atayacaktım ve atadım da ama giremiyorum hata veriyor. O 500 MB'lık partitionu sildim ama o garip yerel disk hala gitmedi. Nasıl silebilirim?

Ekran Görüntüsü (8)_LI.jpg

Çözüm
O 500MB partitionu neden sildin? O bölüm windows'un kurtarma bölümü
Gereksiz diye duymuştum. Zaten kurtarılması gereken aşırı önemli verilerim yok C diskinde. Gerçi kurtarma sadece o işe mi yarıyor bilmiyorum ama nys.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Tamamdır sorunu ilginç bir şekilde çözdüm. 2 GB'lık yedek dosyaların olduğu partitionu 64 MB küçülttüm. Sonra da harfini X yaparsam düzelir diye düşündüm. Ama X harfi zaten kullanılıyor olsa gerek seçeneklerde çıkmadı. Ben de o 64 MB'lık partitonu silip yine 2 GB'lık partitiona ekledim ve o yerel disk silindi. Konu kilitlenebilir.
KS
mutlu pide

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Sistemin kendi bölüntüsüne neden harf atadınız ki? Farklı bir bölümü silmiş olabilirsiniz, diskpart ile bölümleri kontrol edin.
Gelişmiş başlangıçta bazı ayarlar yoktu. Düzeltmek için de bir CMD komutu vardı ama WindowsRE hatası verdi. MiniTool Partition Wizard ile o partitiona baktığımda WindowsRE klasörü vardı. Belki onu masaüstüne alırsam hata çözülür diye düşünmüştüm. Daha doğrusu izlediğim bir videodaki eleman öyle yapmıştı.

Diskpart görüntüleri:
1627409359245.png

2 GB'lık partitionu kendim oluşturdum format öncesi yedekleme için. 1 MB eksik çıkmış
reee.jpg

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Gelişmiş başlangıçta bazı ayarlar yoktu. Düzeltmek için de bir CMD komutu vardı ama WindowsRE hatası verdi. MiniTool Partition Wizard ile o partitiona baktığımda WindowsRE klasörü vardı. Belki onu masaüstüne alırsam hata çözülür diye düşünmüştüm. Daha doğrusu izlediğim bir videodaki eleman öyle yapmıştı.

Diskpart görüntüleri:
44335 numaralı eki görüntüle

2 GB'lık partitionu kendim oluşturdum format öncesi yedekleme için. 1 MB eksik çıkmış 44337 numaralı eki görüntüle
Silmişsin. O partition'un 500 mb olması lazım ve 500 mb'lik partition yok.

KS
mutlu pide

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Silmişsin. O partition'un 500 mb olması lazım ve 500 mb'lik partition yok.
Dedim zaten sildim diye. Bu arada 500 MB yuvarladım normalde 509 MB'dı. O 9 MB nereden gelmiş acaba?

KS
mutlu pide

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
O 500MB partitionu neden sildin? O bölüm windows'un kurtarma bölümü
Gereksiz diye duymuştum. Zaten kurtarılması gereken aşırı önemli verilerim yok C diskinde. Gerçi kurtarma sadece o işe mi yarıyor bilmiyorum ama nys.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Tamamdır sorunu ilginç bir şekilde çözdüm. 2 GB'lık yedek dosyaların olduğu partitionu 64 MB küçülttüm. Sonra da harfini X yaparsam düzelir diye düşündüm. Ama X harfi zaten kullanılıyor olsa gerek seçeneklerde çıkmadı. Ben de o 64 MB'lık partitonu silip yine 2 GB'lık partitiona ekledim ve o yerel disk silindi. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube