Minitool Harddiski, sistemi ve Linux Mint kurulumunu bozdu

Silicone Android Uygulaması

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Teknik destek konusu hiç yok diyenler çabuk buraya gelsin. Çabuk.
Mint kurmak için HDD'nin bölümünü küçültecektim. Windows'un disk yönetimi en fazla 16 MB küçültülebilir dedi. Minitool kur dedi @Nurdisina , onunla HDD'yi küçükltüp yeni bölüm açtım. FAkat açarkne PC epey kastı, hiç bir yer çalışmadı. Sonra hata verdi, hatadan donra exproler.exe çalışmayı durdurdu, kapama tuşuna 20 saniye basıp kapattım, sistem bir daha açıulmadı, Wİndows 10 logosunda kaldı.

SOnra Mintten başlatayım dedim, flaşı taktım, En üste aldım boot sırasından, Windows logosu geldi. Kapatttım PC'yi HDD ve SSD'nin fişini çektim, tekrar denedim. Bu kez de SSD bağlı olmamasına rağmen Wİndows 10 logosu çıktı! @parallel normalde çıkmalı mı Windows logosu linux kurulumunda?
@BerkeP gel.

KS
Akif

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
@parallel, Bence de hocam. SSD'de Windows. SSD ve HDD takılı olmamasına rağmen Linux kurulumunda Windows logosu çıkıyor. Tabi teknik destek konusu yok diyenler konuya bakmıyor bile. @MisakiTaro . Kesinlikle yanlış İSO yüklemedim, saf linux. Acaba DC'den size attığım hata yüzünden mi? Üstüne yaz demiştim ya.
Belleği başlatıp GParted aracını açabilirsen daha ayrıntılı çıktı alabiliriz.
Açıklayıcı anlatım yapmanı isterdim. BElleği başlatmak nedir edenim?

@batuhan_n @Affansen @onatygt @GNU or NOT @Graiden @darloch @BaşaramadıkAbi @moeanimegirl @Doğu'kan @Doğukan Fidan @RezAlmak @TECHNO @Tek7HackDedi @TeknocuYusuf @Leade @Lyrinx @Fatiller @tahir @Stebph @P.T @Nothinggood @Perspektif @perspektive @SON İ3 BÜKÜCÜ @Sony Series Switch @Toge Inumaki @Tommy Vercetti @Dark vader @Darth Vader @9970 @PuMaT @P0WeR @fryzen sorunu çözeceğinize inancım tam.

Son düzenleme:

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Etiket galiba spoilerde olduğundan gelmedi. Ya da sadece bana gelmedi. Açıkçası anlatımdan kafam karıştı. Windows güvenli modda açılıyor mu?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu arada tüm forumu etiketleyeydin. ? O.O2

KS
Akif

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Etiket galiba spoilerde olduğundan gelmedi. Ya da sadece bana gelmedi. Açıkçası anlatımdan kafam karıştı. Windows güvenli modda açılıyor mu?
Güvenli moda hiç geçemiyorum ki?

Bu arada tüm forumu etiketleyeydin. ? O.O2
Hakana söyleyin @everyone eklesin. :)

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Maşallah kavgaya çağırır gibi hepimizi etiketlemişsin :) Şaka bir yana gerçekten çok karışık durumlar olmuş sizin en azından sistemi komple baştan kurmanız gerekebilir ne güvenli moda ne de kurtarma tarafına geçemediğinizi belirtmişsiniz. Kurtarma moduna geçmiş olsanız bir nevi başlangıç onarma belki yardımcı olabilir. Linux kullanıcısı olmadığım için o tarafla ilgili bir şey söylemeyeceğim ama Windows logosu ile gelmesi garip. Başka Windows format aracın var mı?

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
Bu durumda Mint ile canlı ortama girin, disk yöneticisi "Gparted" veya "Disk" aracı ile kuracağınız bölümü Ext4 formatında ayırın ve Mint'i kurun. Bu şekilde en azından kullanacağın bir sistem olur, başka sorunları daha sonra çözersin.

KS
Akif

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Bu durumda Mint ile canlı ortama girin, disk yöneticisi "Gparted" veya "Disk" aracı ile kuracağınız bölümü Ext4 formatında ayırın ve Mint'i kurun. Bu şekilde en azından kullanacağın bir sistem olur, başka sorunları daha sonra çözersin.
@TeknocuYusuf,hocalarım çünkü olaylar da tuhaf olmuş. Çözdüm, ama o kadar tuhaf ki :) . @parallel, aga İSO yazdırdığım program biçimlendirme yapmamış. Olan bu:
Melez, Linux ve Windows birleşmiş :LOL: :
1618746793172.png

HDD sorunu nasıl çözüldü asla bilemeyeceğiz. Artık Bölüm açabiliyorum linux için. kendiliğinden oldu:
Artık küçültülüyor bölümler, normalde en fazla 16 mb olurdu:
1618746978105.png

Bu arada HDD'de bad Sector oluştu :(

Son düzenleme:

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
@TeknocuYusuf,hocalarım çünkü olaylar da tuhaf olmuş. Çözdüm, ama o kadar tuhaf ki :) . @parallel, aga İSO yazdırdığım program biçimlendirme yapmamış. Olan bu:
3426 numaralı eki görüntüle

HDD sorunu nasıl çözüldü asla bilemeyeceğiz. Artık Bölüm açabiliyorum linux için. kendiliğinden oldu:
3427 numaralı eki görüntüle

Galiba yukarıdaki medya da Windowsfx. :D

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
@Akif9748,

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
3426 numaralı eki görüntüle

3427 numaralı eki görüntüle

Winux USB :) Nasıl açıldı harbiden üç Gulhü bir elham mı okudun yoksa? Bu arada HDD'ye chkdsk /r yapınca bozuk bölümleri onarmaya çalısıyor diye biliyorum en azından Microsoft'un sitesinde öyle yazıyor deneyebilirsin.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube