Metallica - The God That Failed ve Hikayesi

Silicone Android Uygulaması

James Hetfield

Gold Sample
İfade skoru
3.415
Bu şarkının tamamı James Hetfield'ın annesi ve onun Christian Science inançları nedeniyle kanser tedavisini reddetmesi hakkında. İnançlar, doktorlar tarafından iyileşmemeniz veya modern ilaçlar almamanız gerektiğidir. Yani, Hetfield'in annesi kansere yakalandığında, ona yapılan tek yardım dua şeklindeydi. Sonunda öldü. Babası, Hetfield'in annesinin ölümünden birkaç yıl önce aileyi terk etmişti ve onu şimdi iki ebeveyni olmadan bırakmıştı. Babası geri döndüğünde James zaten ünlü ve zengindi.

This entire song is about James Hetfield’s mother and her refusal of cancer treatment because of her Christian Science beliefs. The beliefs are that you should not be healed by doctors, nor take modern medication. So, when Hetfield’s mother developed cancer, the only help she was given was in the form of prayer. She ultimately died. His father had already left the family a few years prior to Hetfield’s' mother’s death, leaving him now without either parent (though father came back years later, once James was already rich and famous).

James'in şarkı hakkındaki sözleri:

O şarkıyı yazarken, etrafındaki nefretin sancıları içindeydim, bazı hoş olmayan çocukluk olaylarının kargaşası. Yüksek gücümün neyle ilgili olduğunu biliyorum ve artık ailemin daha yüksek güç fikrinin ne olduğunu biliyorum. Böylece onların eşyalarını yanlarında bırakabiliyorum ve eşyalarımı almam gereken yere götürebiliyorum. Bununla devam edebilirim. Ve şarkı oldukça ağır. (Bunu çevirmekte biraz zorlandım yanlışlar olabilir)

When I was writing that song, I was in the throes of hatred around it, an upheaval of some unpleasant childhood stuff. I know what my higher power is all about, and I now know what my parents' idea of a higher power was all about. So I’m able to leave their stuff with them and take my stuff where I need to claim it. I’m able to move on with that. And the song is pretty damn heavy.

Andar Han

Silver Sample
İfade skoru
133
Çeviride "higher power" "tanrı ya da tanrısal fikir" olmalı, bir de "stuff" "eşya" değil de "higher power" hakkındaki çıkarımları işaret eden kelime olarak çevrilebilir.

KS
James Hetfield

James Hetfield

Gold Sample
İfade skoru
3.415
Çeviride "higher power" "tanrı ya da tanrısal fikir" olmalı, bir de "stuff" "eşya" değil de "higher power" hakkındaki çıkarımları işaret eden kelime olarak çevrilebilir.
Onları tam anlamamıştım zaten, çok teşekkürler.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube