macOS Hackintosh kurulum

Silicone Android Uygulaması

hasantirpab01

Rütbesiz
İfade skoru
0
Merhabalar arkadaşlar ben Hasan, masaüstü bir bilgisayarım var. Ben de Hackintosh kurmak istiyordum. Fakat bununla ilgili yerli yabancı bir sürü videolar kurmayı denedim. Sonrasında boot menüde imajı tanıttığım USB flash belleği görünüyor. Onu seçiyorum enter basıp fakat hata veriyor boot device gibi yazıyor.

Sistem bilgilerim:
CPU: AMD Ryzen 5 2400g with Radeon Vega Graphics 4 Cores
RAM: 8 GB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

Videoyu paylaşan arkadaş ekran uyumlu High Sierra kurulabileceğini söyledi. Sizce nasıl yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, saygılar.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Merhabalar arkadaşlar ben Hasan, masaüstü bir bilgisayarım var. Ben de Hackintosh kurmak istiyordum. Fakat bununla ilgili yerli yabancı bir sürü videolar kurmayı denedim. Sonrasında boot menüde imajı tanıttığım USB flash belleği görünüyor. Onu seçiyorum enter basıp fakat hata veriyor boot device gibi yazıyor.

Sistem bilgilerim:

Videoyu paylaşan arkadaş ekran uyumlu High Sierra kurulabileceğini söyledi. Sizce nasıl yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, saygılar.
High Sierra mı? macOS Monterey vs. dururken çok saçma. Bir Hackintosh macOS Monterey imajı ve en az 32GB'lık USB gerekiyor. Balena Etcher den yazdırın. OpenCore'un içinden Ryzen'ininiz için olan config dosyasının adını config.plist yapın. Daha sonra UEFI olarak USB'den boot edin ve OpenCore dan kurulumu açın. Disk izlencesi ile APFS bir partition oluşturun ve macOS Monterey'i yükleyin. Kurulumda vs. sorun olursa lütfen bildirin.

Son düzenleme:

[[HYPERLINK BLOCKED]]

Gold Sample
İfade skoru
1.392
High Sierra mı? macOS Monterey vs. dururken çok saçma. Bir Hackintosh macOS Monterey imajı ve en az 32GB'lık USB gerekiyor. Balena Etcher den yazdırın. OpenCore'un içinden Ryzen'ininiz için olan config dosyasının adını config.plist yapın. Daha sonra UEFI olarak USB'den boot edin ve OpenCore dan kurulumu açın. Disk izlencesi ile APFS bir partition oluşturun ve macOS Monterey'i yükleyin. Kurulumda vs. sorun olursa lütfen bildirin.
560 Ti Monterey'i desteklemiyor. Monterey kuramaz. High Sierra hala iyi bir sürüm, kendim de kullanıyorum hala gideri var.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
560 Ti Monterey'i desteklemiyor. Monterey kuramaz. High Sierra hala iyi bir sürüm, kendim de kullanıyorum hala gideri var.
Ama Catalina uyumlu (Chris 1111'in Legacy Video Patch'ında GeForce 5xx uyumlu diyor). Bundan önce konu sahibi arkadaş UEFI GOP driverını kontrol etmeli. Yoksa ve EEPROM'u 64KB ve üstüyse eklesin ki çözünürlük 1280x1024 vs olmasın driver kurulu değilken.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Sistem bilgilerim:

Ayrıca niye GTX 560 Ti kullanıyorsunuz? RX Vega 11 zaten genel anlamda daha iyi. Bunun yerine GTX 1650 gibi şeyler almanız daha uygun olur.

Son düzenleme:

Adolf Hitler

Gold Sample
İfade skoru
2.006
Ayrıca niye GTX 560 Ti kullanıyorsunuz? RX Vega 11 zaten genel anlamda daha iyi. Bunun yerine GTX 1650 gibi şeyler almanız daha uygun olur.
Vega 11'le Hackintosh yapamaz. GTX1650 gibi bir kartla da. RX560 gibi bir kart lazım minimum Monterey gibi bir sürüm için. 1050/1050Ti'la High Sierra falan kullanır.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Vega 11'le Hackintosh yapamaz. GTX1650 gibi bir kartla da. RX560 gibi bir kart lazım minimum Monterey gibi bir sürüm için. 1050/1050Ti'la High Sierra falan kullanır.
Bunu biliyorum ama E-GPU kullanması Hackintosh dışında anlamsız. Hem ayrıca Big Sur ile uyumlu mesela GTX 1650. RX 560 ona göre daha kötü.

strangerone

Gold Sample
İfade skoru
10

Sistem bilgilerim:

Video paylaşan arkadaş doğru bilgi vermiş. Bu sisteme kurabileceğiniz en yüksek sürüm (Kullandığınız harici ekran kartı ile ) High Sierra'dır. GTX560Ti için Nvidia Web Driver gerekecek. Ekran kartınız daha üst sürümlerle uyumlu değildir.
Uyumsuzluk tavsiye edilen ekran kartı yamaları ile ortadan kalkmaz sadece kurulu sistem çöker.
Bunun dışında dahili grafik kullanmanız mümkün değil. MacOs AMD Apu desteklemez.
Uyumlu Nvidia GPU ve sürümleri bağlantıda görebilirsiniz. Kolay gelsin.
Bu bağlantı da uyumlu AMD GPU listesi.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube