Başarılı Kurulum macOS Big Sur 11.0.3 | OpenCore 0.6.8 | i5 4200U - HD 4400

Silicone Android Uygulaması
Öncelikle yaklaşık bir aydır kurmaya çalışıyorum. Şükür kurabildim. Şu an sistemi açamıyorum ama yakın zamanda açacağım. Evilol Şimdi öncelikle sistem özellikleri:

i5 4200U
HD 4400 (HD 4600 Olarak tanıtıyoruz ama yine HD 4400 olarak geliyor.)
8GB DDR3 1600MHz RAM.
500GB HDD. 5400RPM olması gerek sanırsam.

Şimdi öncelikle EFI ve İmaj dosyası olarak şunları kullanıyorum. https://www.technopat.net/sosyal/konu/macos-big-sur-11-3-intel-amd-kurulum-imaji.1157508/

Config olarak Haswell.

Sadece ekran kartı çalışıyor 🥴. Sadece ekran kartını çalıştırabildim. Wi-Fi kartım uyumlu değil. Ses kartını daha yapamadım.

Çalışmayan şeyler de yukarıda bahsettiğim şeyler. Diğer her şey çalışıyor.

Kurulum Süreci​

Öncelikle kurulumda herhangi bir hata almadım. Config dosyasını Haswell yapmam ve iGPU kodunu girmem yeterli oldu. Bahsettiğim İmaj konusunda yazıyor zaten. Kurulum yaklaşık 2 saat sürdü. HDD'nin yavaşlığından olsa gerek. Zaten drop falan yoktu. En azından ekran kartını tanıttıktan sonra.

iGPU'yu nasıl tanıttım?​

Bunun için Config dosyamı OC Configuratior ile açtım. Device Properties kısmına girip aynen şöyle yaptım.

w2.PNG

Sistemi yeniden başlattım ve oldu.

@MisakiTaro eğer RT5370'in desteklendiği bir sürücü varsa atabilir misin? Elimde öyle bir adaptör var. O yüzden soruyorum.

Şimdilik böyle. Yeni bir USB alınca burayı güncellerim. Şimdilik görüşürüz. Vazgeçmeyin!

Ek olarak herhangi bir kext kullanmadım. Ama sizde de benim gibi RT8111 varsa şunu deneyebilirsiniz Ethernet kablosu ile internete bağlanmak için.

https://github.com/Mieze/RTL8111_driver_for_OS_X/releases/download/2.4.2/RealtekRTL8111-V2.4.2.zip

FD12BBB2-0319-443C-8484-E6330E9D6CA3.jpeg

Son düzenleme: Moderatör:

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Ses kartı için AppleALC ile Layout ID denemeniz lazım. Hackintool ile ses kartınızın modelini öğrenebilirsiniz.

Sonrasında buradan "Code" kısmına tıklayıp ZIP dosyası olarak indirin. Ses kartınıza uygun Layout ID'ler Resources klasörünün içerisinde bulunuyor.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Ses kartı için AppleALC ile Layout ID denemeniz lazım. Hackintool ile ses kartınızın modelini öğrenebilirsiniz.

Sonrasında buradan "Code" kısmına tıklayıp ZIP dosyası olarak indirin. Ses kartınıza uygun Layout ID'ler Resources klasörünün içerisinde bulunuyor.
İmajda bunun enjekte edilmiş olması lazım, anlamadığım bir şekilde diskten boot ederken Hackintool'da hata alıyorduk hala çözemedim. 🤔

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
İmajda bunun enjekte edilmiş olması lazım, anlamadığım bir şekilde diskten boot ederken hata alıyorduk hala çözemedim. 🤔
En olmadı VoodooHDA var hocam. :) AppleALC kadar iyi ses vermediği söylense de bende bir sorun yoktu.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube