Linux'ta iken Masaüstü paylaşılacağında neden neofetch yazılıyor?

Silicone Android Uygulaması

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Geçen gün ekran görüntüsü konusuna bakmıştım, neden sürekli neofetch yazılıp paylaşılıyor? Sistem bilgisini ne yapacağız? Paylaşan arkadaş yazsın kullandığı dağıtımı.. O zaman Windows'da Bu Bilgisayara sağ tıklayıp özellikler deyip ekran görüntüsü paylaşalım.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
Linux kullanıcıları (gördüğüm kadarıyla) genelde masaüstünü kullanmıyor, ekran boş kalmasın diye koyuluyor neofetch de sanırım.

Redlonmas

Silver Sample
İfade skoru
48
Linux kullanıcıları (gördüğüm kadarıyla) genelde masaüstünü kullanmıyor, ekran boş kalmasın diye koyuluyor neofetch de sanırım.
Hayır. Masaüstü kullanıyoruz. Neofetch amacı ise sistem ve görünüm hakkında bikgi vermek.

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Bence olay şöyle: X kişisi masaüstünü paylaştı diyelim, Linux aleminde bir dünya özelleştirme imkanı olduğundan bu X kişisi kendine göre bir tasarım yaptı. Logo paketi, masaüstü, font vb. Daha sonra Y kişisi bu masaüstü paylaşım konusunda gezerken X kişinin yaptığı tasarımı beğendi. Daha sonra ona hiç sormadan (belkide o X kişisi forumu bırakmıştır) o dağıtımı kurmak isteyebilir ya da kendi kullandığı dağıtımı o şekilde özelleştirmek isteyebilir. Ben olayı bu şeklide yorumluyorum. Tabii ki işin havalı kısmında olabilir :evilol:

Morte

Gold Sample
İfade skoru
573
Sadece masaüstüne bakarak ikon paketini, dağıtım bilgisini, temayı öğrenemezsiniz. Konuya bakan biri temayı vs. merak edebilir, ve konu sahibine sormadan neofetch'deki çıktı ile öğrenebilir.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube