Linux Mint GRUB'u nasıl tekrar kurabilirim?

Silicone Android Uygulaması

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Arkadaşlar ben Windows üzerinden Linux Mint'in GRUB'unu silmiştim. Lakin geri Linux Mint'e dönmek istedim. Ama GRUB'u sildiğim için giremiyorum kendisine. GRUB'u tekrar nasıl kuracağım?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Gerek kalmadı. Konu açılana kadar çözdüm bile sorunu. :rolleyes:

Son düzenleme:

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
USB ile Canlı oturuma girin.

Terminali açın.

Hangi disk olduğuna boyutundan karar verin. Boyutundan bakabilrsiniz. Örnek sudo fdisk -l

Sonra GRUB'u kurmak için bu komutu yazabilirsiniz. sudo grub-install --recheck --no-floppy --root-directory=/ /dev/sda

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
USB ile Canlı oturuma girin.

Terminali açın.

Hangi disk olduğuna boyutundan karar verin. Boyutundan bakabilrsiniz. Örnek sudo fdisk -l

Sonra GRUB'u kurmak için bu komutu yazabilirsiniz. sudo grub-install --recheck --no-floppy --root-directory=/ /dev/sda
Boot-Repair uygulamasıyla sorunu çözdüm hocam. 11 dakikadır onaylanmadı konu. Bu arada mavi ekran yedim yine Windows'ta. Mavi ekran yiyince Linux'a geçiyorum direkt. Birazdan konu açacağım, okursunuz. Evilol

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Tamamdır hocam, Boot Repair güzeldir, ben sadece Linux Forumda böyle bir şey görüp paylaş istedim. O konuya yazarım. Evilol

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
Boot-Repair uygulamasıyla sorunu çözdüm hocam. 11 dakikadır onaylanmadı konu. Bu arada mavi ekran yedim yine Windows'ta. Mavi ekran yiyince Linux'a geçiyorum direkt. Birazdan konu açacağım, okursunuz. Evilol
Linux'un sizi şefkatle kucaklar! Windows'a dönerek ona ihanet etseniz de merhameti sonsuzdur. zart zort zırt

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Linux'un sizi şefkatle kucaklar! Windows'a dönerek ona ihanet etseniz de merhameti sonsuzdur. zart zort zırt
Yok yav ben kafaya koydum artık. SSD'ye Hackintosh, HDD'ye Linux kurup sonsuza kadar Windows kullanmayacağım. Photoshop ile işim olunca geçerim macOS'a hallederim işimi. İnternette gezinirken de Linux'a geçerim. Mis gibi yaşar giderim mavi ekransız.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube