Laptop'umun ekranı patladı

Silicone Android Uygulaması

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Dün oyun önerisi istemiştim, eski Laptop için, abim bakarken diğerine ben de bunda takılayım diye. İşte artık bu eski külüstürdeyim zira diğer Laptop'un ekranı paramparça oldu. :D

Görselini çekmeme gerek yok klasik o beyaz ve koyu renkli müthiş can sıkıcı ekran.
Olay şöyle gerçekleşti;
Ben laptop'u kullanır iken abim geldi ve artık kendisi kullanmak istedi.Onu daha öncesinden terslemiştim. CS oynuyordum ve hala maç bitmedi.
Son raunt bitiyorken ekranı kapamaya çalıştı ben de bilerek elimi çekmedim, o da inadına ittirdi sonra sonuna kadar ittirdi.
Sonra şu müthiş görsel oluştu.
IMG-20190728-WA0009.jpeg

Görsel ''Ekranı ısırdım'' konusundan alıntı, kendi görselimi koyamıyorum laptop dağınık ve görsel buna benzer zaten.

Aslında sorun değil, laptop eski olduğundan zaten er ya da geç değişecek babamı biraz gazlasam yeni bir şey aldırabilirim.

Ancak bir sorun var, bu bilgisayar bizim değil, knedi bilgisayarımı sattıktan sonra komşudan laptoplarını istedim verdiler.:p
Kendileri neredeyse hiç kullandığından ve evde fazlalık olduğunu düşündüklerinden bize vermişlerdi, arada ihtiyaçları olunca götürüyorum.

Her ne ise, bu aptal panel için 600TL falan bayılmak lazım, bir tane çıkma bulduk 300 liraya ona gidip bakacağız umarım sorunsuz olur.
Aslında 100 liraya falan da çıkma paneller var da, yaşadığım yere uzaklar ve uyum sorununda falan değişim yok her iki taraf birbirine güvenemiyor.

Panel kodu, elinizde var ise;
20210415_204920.jpg

Size çadırı da göstereyim;
20210416_005123.jpg

20210416_012152.jpg

Arkadaki başka uyumsuz bir panel, olmadı.
Öndeki kapağı bir hışımla açarken bir kaç tırnağı da kırdım.

Son düzenleme:
KS
Mighty Eagle

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Laptop ekranı kırılınca laptop kasası çok ağır hasar almadıysa laptop'un kendisi bozulmaz, evde bir monitör varsa ve onu laptop'a bağlarsan çalışır diye düşünüyorum.
Onda sorun yok, sistem düzgün bir şekilde çalışıyor zaten. Ancak emanet bir mal olunca mecburen yenisini takmak zorundayım.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Onda sorun yok, sistem düzgün bir şekilde çalışıyor zaten. Ancak emanet bir mal olunca mecburen yenisini takmak zorundayım.
Anladığım kadarıyla abin laptop ekranını eline ittirmiş, o anda elinle laptop ekranı arasında güçlü bir baskı oluşmuş. Böylelikle de laptop ekranları sağlam olmadığı için laptop ekranı kırılmış.

Burada suç abinde, eğer laptop abininse bence masraf ondan çıkmalı. Ama tabii ki de sizin işinize karışamam, haddim değil.

KS
Mighty Eagle

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Anladığım kadarıyla abin laptop ekranını eline ittirmiş, o anda elinle laptop ekranı arasında güçlü bir baskı oluşmuş. Böylelikle de laptop ekranları sağlam olmadığı için laptop ekranı kırılmış.
Dostum, şu anda bizim elde bir bilgisayarımız yok.(Birisini sattım, diğer laptopumun anakartı arıza verdi.)
Bizde tanıdıktan laptoplarını istedik ve verdiler.
Yarın bir gün tekrar istediklerinde bu halde veremeyiz değil mi?
Kendi malım olsa tamir etmem, zaten yeni PC toplayacağım.
Burada suç abinde, eğer laptop abininse bence masraf ondan çıkmalı. Ama tabii ki de sizin işinize karışamam, haddim değil.
Zaten parayı ben ödeyemem kendim çalışmıyorum. :p

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Eğer ekran pin sayısı ve ekranın seri numarası cihazınız ile uyuşuyorsa olacaktır. Maalesef benim laptop ekranı geçen yıl ölü piksel gösterdi. 600 TL ekrana para verdim. Yeni taktığım ekranda da sorun çıktı ve bir daha değişim yaptırtmak zorunda kaldım. :(

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Yarın bir gün tekrar istediklerinde bu halde veremeyiz değil mi?
Evet.
Zaten parayı ben ödeyemem kendim çalışmıyorum. :p
O zaman ya abin, ya da ailen masrafı ödeyecek. Ama bence abin çalışıyorsa o ödemeli, yine dediğim yere geldik :)
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Eğer ekran pin sayısı ve ekranın seri numarası cihazınız ile uyuşuyorsa olacaktır. Maalesef benim laptop ekranı geçen yıl ölü piksel gösterdi. 600 TL ekrana para verdim. Yeni taktığım ekranda da sorun çıktı ve bir daha değişim yaptırtmak zorunda kaldım. :(
Laptop'ların tamirleri çok pahalı cidden :(

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Laptop'ların tamirleri çok pahalı cidden :(
Üstelik cihaz 9 yaşında hocam. Ekran bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. Neyse ki değişimden gelen ekran sıkıntısız. Ama şimdi de bakır boru sorunu var. Fan ve bakır boruları komple değiştirmem gerek ama bulamıyorum.

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Üstelik cihaz 9 yaşında hocam. Ekran bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. Neyse ki değişimden gelen ekran sıkıntısız. Ama şimdi de bakır boru sorunu var. Fan ve bakır boruları komple değiştirmem gerek ama bulamıyorum.
Bu tarz eski sistemleri upgrade veya tamir etmek genelde pek mantıklı olmuyor, özellikle cihaz laptop ise.

Bence maddi durumun yeterliyse yeni bir laptop al, ya da PC topla. Ama maddi durum yeterli değilse yapacak bir şey yok :(

KS
Mighty Eagle

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Hocam bu panelin de iki türü varmış, umarım uyumlu modeldir zira aptal panelde sondaki ek yok.
Gidip deneyeceğiz, yapacak bir şey yok olursa eğer biraz ucuza kapatmış olacağız. Pazarlık ile 280'e anlaştık.

Bence maddi durumun yeterliyse yeni bir laptop al, ya da PC topla. Ama maddi durum yeterli değilse yapacak bir şey yok :(
Zaten sözü var babamın, 10K'lık bir laptop. Ancak şu an biraz sıkışık olduğumuzu biliyorum o yüzden pek üstelemiyorum.
2. el bir PC toplayacağım bakalım, X3430 aldım AliExpress'ten. Biraz kullandıktan sonra satarım üstüne ekler iyi bir gaming laptop alırım.

Bu arada bu laptop'un piyasası 1500TL'den başlıyormuş.?O.O2
Bayağı eski, tam 9 yıllık şaşırdım.

Son düzenleme:

rtx 3090

Silver Sample
İfade skoru
577
Hocam bu panelin de iki türü varmış, umarım uyumlu modeldir zira aptal panelde sondaki ek yok.
Gidip deneyeceğiz, yapacak bir şey yok olursa eğer biraz ucuza kapatmış olacağız. Pazarlık ile 280'e anlaştık.

Zaten sözü var babamın, 10K'lık bir laptop. Ancak şu an biraz sıkışık olduğumuzu biliyorum o yüzden pek üstelemiyorum.
2. el bir PC toplayacağım bakalım, X3430 aldım AliExpress'ten. Biraz kullandıktan sonra satarım üstüne ekler iyi bir gaming laptop alırım.

Bu arada bu laptop'un piyasası 1500TL'den başlıyormuş.?O.O2
Bayağı eski, tam 9 yıllık şaşırdım.
Çünkü bu pc eba canavarı o yüzden pahalı.

Dün oyun önerisi istemiştim, eski Laptop için, abim bakarken diğerine ben de bunda takılayım diye. İşte artık bu eski külüstürdeyim zira diğer Laptop'un ekranı paramparça oldu. :D

Görselini çekmeme gerek yok klasik o beyaz ve koyu renkli müthiş can sıkıcı ekran.
Olay şöyle gerçekleşti;
Ben laptop'u kullanır iken abim geldi ve artık kendisi kullanmak istedi.Onu daha öncesinden terslemiştim. CS oynuyordum ve hala maç bitmedi.
Son raunt bitiyorken ekranı kapamaya çalıştı ben de bilerek elimi çekmedim, o da inadına ittirdi sonra sonuna kadar ittirdi.
2956 numaralı eki görüntüle
Görsel ''Ekranı ısırdım'' konusundan alıntı, kendi görselimi koyamıyorum laptop dağınık ve görsel buna benzer zaten.

Aslında sorun değil, laptop eski olduğundan zaten er ya da geç değişecek babamı biraz gazlasam yeni bir şey aldırabilirim.

Ancak bir sorun var, bu bilgisayar bizim değil, knedi bilgisayarımı sattıktan sonra komşudan laptoplarını istedim verdiler.:p
Kendileri neredeyse hiç kullandığından ve evde fazlalık olduğunu düşündüklerinden bize vermişlerdi, arada ihtiyaçları olunca götürüyorum.

Her ne ise, bu aptal panel için 600TL falan bayılmak lazım, bir tane çıkma bulduk 300 liraya ona gidip bakacağız umarım sorunsuz olur.
Aslında 100 liraya falan da çıkma paneller var da, yaşadığım yere uzaklar ve uyum sorununda falan değişim yok her iki taraf birbirine güvenemiyor.

2954 numaralı eki görüntüle

2953 numaralı eki görüntüle
2955 numaralı eki görüntüle
Komşunun olmasa monitör taktırın diyeceğim ama komşunun bence abiniz çalışıyorsa o ödesin.

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549

Olay şöyle gerçekleşti;
2956 numaralı eki görüntüle

2954 numaralı eki görüntüle

2953 numaralı eki görüntüle
2955 numaralı eki görüntüle
Direkt 100 liraya monitör ile kullan daha iyi aga.

KS
Mighty Eagle

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Monitöre bağlayıp kullanması daha iyi olur bence masrafa girmeyin.
Direkt 100 liraya monitör ile kullan daha iyi aga.
Çünkü bu pc eba canavarı o yüzden pahalı.

Komşunun olmasa monitör taktırın diyeceğim ama komşunun bence abiniz çalışıyorsa o ödesin.
Dostlar, çözüm önermenize gerek yok. Ya da kim ödesin vs.
Halledilecek bir şey zaten, ben sadece başımdan geçen bir olayı size aktardım.
Keskin sirke küpüne zarar diyelim. ?

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
O laptopu yaptırmak yerine masaüstü toplarım durumu anlatırım komşuya veririm. Hem güzel güçlü bir şeyleri olur.
Bu arada bu laptopun piyasası 1500TL'den başlıyormuş.
Laptoplar öyledir, en çöp laptop bile işte o fiyatta.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube