Köpekler sokakta mı, barınakta mı olmalı?

Sokakta mı barınakta mı?

• Toplam oy
    17
Silicone Android Uygulaması

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921
Sokak köpekleri bana göre oldukça zararlı. Bazılarınız bana hayvan düşmanı diyecek. Her karara saygı duyarım ama gerçekten hangi Avrupa ülkesine bakarsanız bakın büyük bi rçoğunluğunda sokakta köpek yok. Mesela geçen gün çocuğa köpek saldırmış, Pitbull cinsi. Sokak köpekleri her ne kadar kısırlaştırılsa da bence hala zararlılar. Sonuçta bunlar hayvan sağı solu belli olmaz, madem sokakta köpekler var hadi kurtları da bırakın mademki. Ben barınakta kalması taraftarıyım.

Duke The Java

Gold Sample
İfade skoru
1.736
Ülkemin barınakları güzel olsa tamam ama bildiğin 9999999999 tane köpeği okul tuvaleti gibi küçük alana atıyorlar.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Köpek evcildir. Sokakta falan olamaz, tabiatına aykırı. Böyle çeteşirler, böyle insanlara saldırırlar. Ekmek atıp köpek beslenmez. Çeşitli hastalıkları doğurur, acı çekerek ölmelerine sebep olur. Müstakil ev sahibi olan herkes eğitilip bahçesinde köpek beslemeli, gerekirse zorunluluk getirilmeli. Barınaklara baştan aşağı reform gelmeli. Hâlihazırdaki ahval oldukça kötü. Barınaklarda daha beter hayat yaşıyorlar. Barınaklara gidemeyen, birinin sahiplenmediği köpeklere de CNVR yapılıp sokağa salınmalı. Oldukça ciddi bir bütçe ve planlama gerecektir. Yakın zamanda olacağını sanmıyorum, olursa bile uzun bir süreci doğuracaktır. Avrupa ülkeleri gibi köpek sorununu çözmemiz için en az 10 yıl gerekir.

AhmetRyzen

Silver Sample
İfade skoru
785
Köpek sana hav hav diye bakar, sen de köpeğe vah vah diye bakarsın. Kurt mu bu? Sağ çıkması imkansıza yakın ormanda. :D
Köpeklerin yaşaması gereken yer ormanlar değil miydi? Köpek hayvan avlayacak, hayvan da köpek avlayacak. Bildiğin Minecraft hayatta kalma modu.

Nixc0r 2

Silver Sample
İfade skoru
377
Köpeklerin yaşaması gereken yer ormanlar değil miydi? Köpek hayvan avlayacak, hayvan da köpek avlayacak. Bildiğin Minecraft hayatta kalma modu.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Köpeklerin yaşaması gereken yer ormanlar değil miydi?
Hayır. Köpeklerin yaşaması gereken yer insanların yanı. Yaklaşık 30.000 yıllık bir evcillik süreçleri var. Köpekleri köpek yapan insanlardır. Evrim geçirmiş yavru yabani kurtlardır köpekler. Başlarda beraber avlandığımız dostlarımızdı. Yerleşik hayata geçince koruma amaçlı kullandığımız dostlarımız oldu. İçgüdülerini körelttik. Daha sonra sosyalleştik. Göz atın, sonda verilen kaynaklardan ileri okuma yapabilirsiniz:

Furkan_Elci

Gold Sample
İfade skoru
1.237

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Sokakta olursa olanı görüyoruz zaten haliyle mantıklı olanı sokakta olmaması.
Hayır. Köpeklerin yaşaması gereken yer insanların yanı. Yaklaşık 30.000 yıllık bir evcillik süreçleri var. Köpekleri köpek yapan insanlardır. Evrim geçirmiş yavru yabani kurtlardır köpekler. Başlarda beraber avlandığımız dostlarımızdı. Yerleşik hayata geçince koruma amaçlı kullandığımız dostlarımız oldu. İçgüdülerini körelttik. Daha sonra sosyalleştik. Göz atın, sonda verilen kaynaklardan ileri okuma yapabilirsiniz:
İç güdüleri körelmişse neden bisikletteyken sürüleşmiş 5 tanesi beni avlamaya arkamdan kovalıyor?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Köpek evcildir. Sokakta falan olamaz, tabiatına aykırı. Böyle çeteşirler, böyle insanlara saldırırlar. Ekmek atıp köpek beslenmez. Çeşitli hastalıkları doğurur, acı çekerek ölmelerine sebep olur. Müstakil ev sahibi olan herkes eğitilip bahçesinde köpek beslemeli, gerekirse zorunluluk getirilmeli. Barınaklara baştan aşağı reform gelmeli. Hâlihazırdaki ahval oldukça kötü. Barınaklarda daha beter hayat yaşıyorlar. Barınaklara gidemeyen, birinin sahiplenmediği köpeklere de CNVR yapılıp sokağa salınmalı. Oldukça ciddi bir bütçe ve planlama gerecektir. Yakın zamanda olacağını sanmıyorum, olursa bile uzun bir süreci doğuracaktır. Avrupa ülkeleri gibi köpek sorununu çözmemiz için en az 10 yıl gerekir.
Pardon bunu görmemiştim.

Furkan_Elci

Gold Sample
İfade skoru
1.237
körelmişse neden bisikletteyken sürüleşmiş 5 tanesi beni avlamaya arkamdan kovalıyor
Seni yemek için değil, kendi bölgesi ilan ettiği alandan kovmak için seni kovalar. Yani çok büyük bir ihtimalle :evilol:

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Seni yemek için değil, kendi bölgesi ilan ettiği alandan kovmak için seni kovalar. Yani çok büyük bir ihtimalle :evilol:
Isırmasa dert değil zaten ama ısırıyorlar işte. Burası bana çok yakın bir yerden gelen bir şikayet. Tarih de yeni.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube