Kitapları ucuza almak ve sonrasında satmak

Silicone Android Uygulaması

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
D&R gibi yerlerde kitaplar dehşet pahalı, ya şehrimdeki sahafları keşfedeceğim ya da internette bi' site buldum ikinci el kitap satıyor, oradan alacağım. Şimdi sorun şu ki ben öğrenciyim ve hiçbir şekilde gelirim yok. Sadece birikmiş 3 5 harçlığım var o kadar. İstediğim kitapları okuyup inceledikten sonra satabilirim diye düşünüyorum. Veya bi' yerde iş bulacağım, nasıl olur bilmem tabii ama rehberlik gibi mesela, yarı zamanlı çalışırım elime biraz para geçer.

Ne önerirsiniz? Antalya merkezde bildiğiniz güzel sahafçı var mıdır? Elimdeki kitapları satabilir miyim?

Ve 15 yaşında part time rehberlik gibi bir iş yapabilir miyim? İngilizce biliyorum, akranlarımla akıcı konuşuyorum. Anlatımı da biraz ezber yapıp kasarsam hallederim.

PDF'lere de yönelebilirim aslında ama verimli olacağını düşünmüyorum.

Ek:
Antalya'da 500 milyon tane sahafçı var ama bunların hepsi içerik olarak aynı kalitede değil. Ben de 500 milyon kitabevi gezmemek için size sordum, bildiğiniz iyi birkaç yer varsa direkt onlara giderim.

Ek 2:
Abi anneme söylesem direkt alır da 15 yaşına geldim bazı şeyleri kendim yapmak istiyorum artık :d

Son düzenleme:

unclejack

Rütbesiz
İfade skoru
5
Amazon'dan 150 liralık kitapları 30 liraya alıp 50 liraya satıyordum, sonuç hüsran.

Letgo gibi yerlere ilan veriyordum fakat ölücü tayfa ''reis yirmi olmaz mı eğeğeğ'' dediği için satış yapamadım.

Sirius

Bronze Sample
İfade skoru
71
Amazon'dan 150 liralık kitapları 30 liraya alıp 50 liraya satıyordum, sonuç hüsran.

Letgo gibi yerlere ilan veriyordum fakat ölücü tayfa ''reis yirmi olmaz mı eğeğeğ'' dediği için satış yapamadım.
Kesinlikle bu durum çok yaygın. Ne kadar ucuza verirsen ver her zaman daha da düşürmeye çalışırlar. Kimse aldığı şeyin değerini vermek istemez. Zamanında 1500 liralık işlemciyi 800 liraya satıyordum ona rağmen 400 lira teklif veren bile oldu.

unclejack

Rütbesiz
İfade skoru
5
Kesinlikle bu durum çok yaygın. Ne kadar ucuza verirsen ver her zaman daha da düşürmeye çalışırlar. Kimse aldığı şeyin değerini vermek istemez. Zamanında 1500 liralık işlemciyi 800 liraya satıyordum ona rağmen 400 lira teklif veren bile oldu.

Bu yaz dizüstü bilgisayarımı satmaya çalışacağım, bakalım hakettiği fiyata satılacak mı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube