Kablolama nasıl olmuş?

Silicone Android Uygulaması

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
@Astroscott bu konudan açmıştı galiba. Ben de açayım dedim, hareketlilik de olsun :)

Rampage Private incelemesinde olan kablolama içime sinmemişti. Bir de can sıkıntısı eklenince dedim kablolama yapayım. Sizce nasıl olmuş? Eskiye göre daha iyi gibi :)

Eskisi:
IMG_20210826_230841.jpg

Yeni hali:

IMG_20210826_230237.jpg

Bu da içi:

IMG_20210826_230259.jpg

KS
Mehmet A.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Ön taraftaki 24 pin kablolarını bağlamanız daha iyi görünür bence. Bir de SSD'yi arkaya takmak bence daha az kablo görünmesini sağlıyor.
24 pin mantıklı, evet. Aklıma gelmemişti. Bu konunun amacı da bu biraz da. Öneri vs almak.

SSD önde durması daha hoşuma gidiyor. Zaten istesem de arkaya takamam. Çünkü bu kasa da iki SSD de aynı yere takılınca kablolar takılamıyor. O yüzden mecbur öne taktım. Ayrıca SSD görünüşü de hoşuma gidiyor.

KS
Mehmet A.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
24 pin kısmını düzenleyebilirsin, onun dışında yapılacak pek bir şey yok bence.. Renkli kablo olunca kötü duruyor.
Eski bir kasa var evde. Onu bant ile sarıp bir bakayım dedim. Ama pek güzel olmadı o. Çok uğraşılırsa belki olur ama uğraşamam açıkçası. Belki yaz tatilinde bir deneyebilirim.

Yeni PSU da imkansız. Ondan önce RAM var, soğutucu var.

KS
Mehmet A.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
53951 numaralı eki görüntüle

Bu kabloları alttaki kablo tünelinden geçirebilirsen daha güzel olacak, onun dışında önden gayet temiz duruyor.
Onları oradan geçirme sebebim hem üstteki 24 pin ile birlikte olması ve en önemlisi arka taraf için. Arka tarafta o kablolar sıkıntı oluyor. Mesela USB 3.0 kablosunu arka tarafta üstten sola alıp en alttan da sağa alıp diğer kablolar ile birleştirip tek noktadan aldım. Alt taraftan alırsam kablo da uzun kalacak vs. O yüzden böyle daha iyi gibi. Bir sonrakine 24 pin sata ve USB kablosunu birleştiririm.

Sata ve USB kablosu bana da çok çirkin geliyor. Ona bir şey yapmaya çalışırım.

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube