J7 Prime için Custom ROM önerisi

Silicone Android Uygulaması

Yalnız Kedi

Bronze Sample
İfade skoru
233
Merhabalar, annemin telefonu J7 Prime için Custom ROM arıyorum. Stok ROM'da çok fazla bloatware mevcut ve bazen önbellek temizliği yapmak zorundayım. En azından Android 9 sürümüne sahip, mümkünse 10'nun üzerinde olsun ve yine mümkünse 64 bit tercih ederim. Bir de ağır olmasın, AOSP gibisi de olur. Belki de overclock destekli çekirdek (kernel) de bakabilirim. Size şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Çözüm
Android 10 ROM'lar düzgün yapılırsa Exynos 7870 cihazlarda fena olmuyor. Android 11 ROM'lardan uzak dururdum Exynos 7870'te açıkçası. Çoğu Android 11 tabanlı 7870 ROM'lar One UI 3 portları oluyor zira, kasması normal.

RadicalQuack önerebilirim. Android Q olmasına rağmen seri ROM.
Evet, bundan sonra kendim araştırdım. Bahsetmiş olduğun ROM'u kurdum ama maalesef mobil şebeke çalışmadı. Benim de geçern günlerden beri aklımda olan SkyROM v10'u kurdum. Açık konuşalım, ROM güzel, yavaş değil ve kararlı çalışıyor. Annemin de hoşuna gitmiş. Bazı yerlerde ufak tefek hatalar var ama genel anlamda kullanımı ciddi ölçüde etkilemedi...

MeizuM6T

Silver Sample
İfade skoru
48

Android 10 ROM'ları o cihazı günlük kullanımda kastırıyor, verimli olmuyor. Bu ROM bu cihazda stok ROM kadar stabil çalışıyor.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Android 10 ROM'lar düzgün yapılırsa Exynos 7870 cihazlarda fena olmuyor. Android 11 ROM'lardan uzak dururdum Exynos 7870'te açıkçası. Çoğu Android 11 tabanlı 7870 ROM'lar One UI 3 portları oluyor zira, kasması normal.

KS
Yalnız Kedi

Yalnız Kedi

Bronze Sample
İfade skoru
233

Evet, bundan sonra kendim araştırdım. Bahsetmiş olduğun ROM'u kurdum ama maalesef mobil şebeke çalışmadı. Benim de geçern günlerden beri aklımda olan SkyROM v10'u kurdum. Açık konuşalım, ROM güzel, yavaş değil ve kararlı çalışıyor. Annemin de hoşuna gitmiş. Bazı yerlerde ufak tefek hatalar var ama genel anlamda kullanımı ciddi ölçüde etkilemedi. Bloatware olmaması da depolama açısından çok iyi bir artı sunuyor. Kurduğum ROM da OneUI 1.1 / Android 9 tabanlı ama maalesef 32 bit gene, en azından biraz daha güncellendik. :)

Bu arada, eskiden J7 Prime bana aitti. Onla Dirty Unicorns (Android 8) kullandım Stok'a Android 8 gelmeden önce. İyi bir ROM'du ama çoğunlukla yaygın olan kamera API sorunu vardı. Video çekilemiyordu ve görüntülü konuşmalarda epey sorumluydu.

Onun dışında herhalde sorunsuz şekilde 1 - 1.5 yıl daha kullanabiliriz. Ondan sonrasında tahminimce gerçek manada yetmemeye başlar. Hepinize teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

IMG-20220606-WA0000.jpg

IMG-20220606-WA0001.jpg

Çözüm

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube