İstediğim sesi verebilecek bir kulak içi kulaklık arıyorum

Silicone Android Uygulaması
Bütçe
1300

basay

Rütbesiz
İfade skoru
1
Merhabalar,

Müzikten çok da anlamayan birisi olarak bir süredir isteğimi karşılayabilecek kablolu kulakiçi kulaklık arayışındayım. Şimdiye kadar bütçeyi adım adım arttırarak çeşitli kulaklıkları denedim ancak istediğim sesi bir türlü alamadım. Denediğim kulaklıklar sırasıyla şu şekilde:

Marshall Mode EQ
KZ ZSX Terminator 5BA+1DD Hibrit
Shure SE215
JBL Endurance Run
Sennheiser CX 300S

Bunlar denediğim kablolu kulakiçi kulaklıklar ancak hiçbiri istediğim sesleri daha iyi / daha güzel duymamı sağlayamadı... En sonunda pes ettim ve bu işlerden anlayan birilerine danışmaya karar verdim. Eğer bu işlerden anlayan birileri varsa bana yardımcı olabilirlerse çok minnettar olurum.

Anlamsız bir biçimde aşağıda kısa kesitler olarak bulabilceğiniz mp3 seslerindeki gitar kısımları çok hoşuma gidiyor ancak genelde baskın karakter olarak bu ses yer almıyor. Bu sebepten, bu sesleri ekolayzer vb. ile bir ayar yapmadan kulaklığın kendisinden daha iyi duyabilmeyi umuyorum. İşte ilgimi çeken 2 ses kısmı için drive linkleri:

Less isimli bir grubun şarkısı, arka planda kulaklıkla daha iyi duyulabilen belli belirsiz (sanırım bas) bir gitar sesi var.
Vega'nın bir şarkısı, bu kısımda net olarak duyulan bir gitar sesi var. Üstteki ile aynı tarz mı bilmiyorum ama.

Eğer talebim anlamsız ve yazdıklarım saçma ise lütfen kusuruma bakmayın. Müzik dinlemeyi çok seviyorum ama işin mutfağından anladığım söylenemez. Anlayışınıza sığınarak önerilerinizi bekliyorum...

Mert Ayıboğan

Bronze Sample
İfade skoru
459

Diyeceğim kablosuz diye. Ama sizin sorununuz cihazınızda gibi geldi. O kadar kulaklıkta iyi gelmediyse cihazınızda bir sorun vardır.

KS
basay

basay

Rütbesiz
İfade skoru
1

Diyeceğim kablosuz diye. Ama sizin sorununuz cihazınızda gibi geldi. O kadar kulaklıkta iyi gelmediyse cihazınızda bir sorun vardır.

Cevabınız için çok teşekkürler. Önerdiğiniz kulaklığa mutlaka bakacağım.

Daha önceki kulaklıklarımı Macbook Pro 2020 ve kendi telefonumda denedim. Onun dışında özel olarak bir profesyonel ses cihazım yok ne yazık ki. Zaten ben de ofiste falan telefonda vb. kullanmak için arıyorum böyle bir kulaklık. Ek olarak kulaklıkların verdikleri sesler kötü değildi, hepsinin kendine has sesi vardı fakat benim aradığım ses değillerdi.

İşin aslında eğer bu referans olarak yüklediğim ses dosyalarındaki sesin karakterini bilen birileri varsa, o karaktere yönelik kulaklıklar araştırmayı isterim. Örneğin eğer buradaki sesler, bas sesleri ise ona göre bas kulaklarını araştırayım. Ama ne yazık ki, müzik bilgim olmadığından ben söyleyemiyorum bu ne sesi diyerek...

Toxpox

Silver Sample
İfade skoru
811

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube