ISO-D : Bir çok işletim sisteminin ISO'su tek bir yerde!

Silicone Android Uygulaması
ISO-D Logo.png

ISO-D

ISO-D Nedir?

ISO-D yani ISO-Disk, bir çok Windows sürümünün ve Linux dağıtımlarının ISO dosyalarını tek bir yerde bulabileceğiniz aracı bir uygulamadır.

Not: Uygulamayı ben yaptım, güvenilir.

Bir çoğumuz işletim sistemi için ISO dosyası ararken zorlanır, bulsa bile güvenliğinden emin olamaz. Fakat ISO-D ile güvenli bir şekilde istediğiniz sürümü indirip kurabilirsiniz.

BİR KAÇ SORU

Hangi Dağıtımlar var?

Windows tarafında; 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP

Linux tarafında ise; PiluX, Ubuntu, Fedora, Solus, Zorin OS, Gentoo, CentOS, Mint, Pisi Linux, Pardus, MX Linux, Manjaro, KDE Neon, PoP!_OS, Elementary OS ve Arch var.

Nasıl çalışır?

İstediğiniz Windows sürümüne ya da Linux dağıtıma tıkladıktan sonra sistem direkt olarak Tarayıcıyı açar ve indirmeyi başlatır.

NOT: Yakında direkt uygulama üzerinden indirme yapabilme özelliği eklenecektir. Fakat, daha stabil olması için şimdilik tarayıcı üzerinden indirme yapar.

Aradığım ISO dosyası yok?

Bize iletirseniz bir sonraki sürümde eklenir.

Her hangi bir hata tespit ettim ya da önerim var, size nasıl ulaşabilirim?

Bu konunun altına yazabilirsin, [email protected] mail adresine mail atabilirsin ya da uygulamada bulunan "Bize Ulaşın" kısmını kullanabilirsin!

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

1620480484968.png
1620480512582.png
1620480547078.png

İNDİRME LİNKİ

Bazı problemlerden dolayı kaldırılmıştır.

VİRUSTOTAL

(Sadece Cyren uyarı verdi fakat sorun yok.)

Ekli dosyalar

• ISO-D Logo.png
    ISO-D Logo.png
    35,4 KB · Görüntülenme: 67
Son düzenleme:
KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Güvenilir olduğundan emin misiniz? Ve nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Merak ettim sadece.:D
Uygulamanın mı? Linklerin mi?

Uygulamayı ben yaptım, güvenilir. Linkler ise resmi sitelerden ya da güvenilir yerlerden alındı.

KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Bence Unix tabanlı şeyler filan ve biraz daha Linux dağıtım eklenebilir.
Daha fazla dağıtım ekleyeceğim. Biliyorum şimdilik halen az dağıtım var. Fakat hangi dağıtımları eklesem bilemedim. V1.4 ile baya bi' dağıtım eklemeyi düşünüyorum.

Nordscs veya Arnadimo

Gold Sample
İfade skoru
641
Elinize sağlık yükleyip Kaspersky'a tarattım temiz çıktı, ama çok az seçenek var Windows tarafında daha eski sürümlerin eklenmesi lazım (Birkaç Loghorn sürümü de koyabilirsiniz). MAcOs yok çok büyük bir eksi bu. Linux tarafında çok az dağıtım var, potansiyeli var ama daha çok yol alması lazım.

KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Virustotal sonucu fena olmaz aslinda.
Hatırlattığınız için teşekkürler, ekledim. Sadece Cyren isimli bir site(?) uyarı verdi fakat sorun yok.

Elinize sağlık yükleyip Kaspersky'a tarattım temiz çıktı, ama çok az seçenek var Windows tarafında daha eski sürümlerin eklenmesi lazım (Birkaç Loghorn sürümü de koyabilirsiniz). MAcOs yok çok büyük bir eksi bu. Linux tarafında çok az dağıtım var, potansiyeli var ama daha çok yol alması lazım.
MacOS'u ekleyeceğim, teşekkürler.

esatiz

Bronze Sample
İfade skoru
191
Kolunuz4 sağlık :)
Windows'a geçeyim deneyeceğim. Yazılıma indirici gömecekseniz yanına seçenek ekleyin tarayıcıda indirmek için. Tarayıcıda indirmeyi tercih ederim ben mesela.

KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Kolunuz4 sağlık :)
Windows'a geçeyim deneyeceğim. Yazılıma indirici gömecekseniz yanına seçenek ekleyin tarayıcıda indirmek için. Tarayıcıda indirmeyi tercih ederim ben mesela.
Teşekkürler. :)

Çok mantıklı bir fikir dediğiniz, ileride ekleyeceğim. Ayrıca Linux sürümü için de çalışmalara başlayacağım Windows'a geçmenize gerek kalmayacak böylece. :)

KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Böyle cümleler kurup insanların sana inanmalarını beklemek yerine programın kaynak kodlarını paylaşmalısın.
Uygulamayı yaparken @hasanmerkit hocamınız kodladığı özel bir yardımcı kullandım. O da açık değil şimdilik. Kodlarını paylaşamadan nasıl "güvenilir" diyebilirim başka? Virustotal sonucu zaten ortada.

Hocam biz şimdi bunu indirdik, daha sonra USB belleğe yazdırıp, kuracak mıyız?
Hayır, ".exe" uzantılı dosyayı aç, istediğin işletim sistemini seç o zaten tarayıcıyı açıp indirmeye başlayacaktır.

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Böyle cümleler kurup insanların sana inanmalarını beklemek yerine programın kaynak kodlarını paylaşmalısın.
T.Frame() projesini kullanıyor. GNU/Linux altında PiluX kategorisinde görebilirsiniz. T.Frame() için yayınlama kararı alırsak tüm kodları açık kaynak olacaktır.

Henüz BETA'da ve konu sahibi BETA programında bulunuyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube